Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
4PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Bilecik çevreleri ile Antalya'nın batı kıyılarının hafif yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara'nın doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara'nın doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Bilecik çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 19

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 20

GÖKÇEADA Parçalı bulutlu 17

İSTANBUL Parçalı bulutlu 18

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey ve Kıyı Ege'nin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 16

AYDIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 22

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 21

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 20

AKDENİZ

Parçalı, batısı yer yer çok bulutlu, Antalya'nın batı kıyılarının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 26

ANTALYA Parçalı ve yer yer çok bulutlu, batı kıyıları aralıklı sağanak yağışlı 24

K.MARAŞ Parçalı bulutlu 20

MERSİN Parçalı bulutlu 25

İÇ ANADOLU

Parçalı, batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, kuzeybatı çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 17

KARAMAN Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 18

KIRIKKALE Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 16

KONYA Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 18

BATI KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, iç kesimlerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BARTIN Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 21

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 17

DÜZCE Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 19

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 18

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunun iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BAYBURT Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 12

RİZE Az bulutlu ve açık 19

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 22

TRABZON Az bulutlu ve açık 20

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ERZURUM Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 12

MALATYA Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 15

TUNCELİ Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 18

VAN Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 11

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Az bulutlu ve açık 20

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 19

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 17

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 21

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, Güney Ege'de doğu ve kuzeydoğu, güneyi güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, ilk saatler güneydoğudan 4 ila 6, gece 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, ilk saatler batısı 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, gece saatlerinde sisli, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir