Beyin Fırtınası Yapmadan Olmaz! Uykuya Dalmadan Önce Tavanı Seyrederken Aklınıza Takılacak 15 Fikir

-

Haydi bakalım, beyin fırtınasına...

1. Korkunç bir film ile korkutucu bir kitap arasındaki fark; bir filmde başkalarının korkusunu görürsünüz, bir kitap okurken ise en derin korkularınızı hayal edersiniz.

2. "Para ile mutluluğu satın alamazsın." sözü "Para ile üzüntüyü engelleyemezsin." olarak değiştirilmeli...

3. Evde yalnızken aslında yalnız olmaktan korkmuyorsunuz; evde yalnız olmadığınızı düşündüğünüz için korkuyorsunuz.

4. Uykuya tembellerin işi diyorlar ama akşamları erken yatmak 'sağlıklı yaşam' oluyor.

5. Eğer internette bir IQ testinin sonuçlarını görmek için ödeme yaptıysanız, testi geçemediniz demektir.

6. Asıl sorun, insanların eğitimsiz olmaları değil; sorun, onlara öğretilenlere inanacak kadar eğitilmiş ama öğretilenleri sorgulamayacak kadar eğitilmemiş olmaları...

7. Bugüne kadar hangi anne babadan "Bana kendi çocuğumu nasıl yetiştireceğimi söyleme!" lafını duymuşsak, o kişilerin ebeveynliği hep kötü oluyor.

8. Hayatımızın sonuna kadar da çalışsak, muhtemelen Vin Diesel'in sadece "Ben Groot'um." diyerek kazandığı parayı kazanamayacağız.

9. Eğer etrafınızda gururla "Ben televizyon izlemiyorum." diyen birileri varsa bilin ki, o kişi günün en az 8 saatini internette geçiriyordur.

10. İnternet, şu anki haliyle tam bir ergene benziyor. Her şeyi yapmak için potansiyeli var ama o bir şeyler satın almaya, popüler olmaya çalışmaya ve sekse odaklanmış durumda.

11. Depresif hissetmeye o kadar alışmışız ki, mutluluğumuz uzun sürünce "Kesin bir şeyler ters gidecek!" diye ister istemez huzursuz olmaya başlıyoruz.

12. "Büyük akıllar fikirleri tartışır, ortalama akıllar olayları tartışır, küçük akıllar insanları tartışır." sözü, insanları tartışan bir söz. Yani özlü söz ediyoruz diye farkında olmadan kendimize laf sokuyoruz.

13. İki evrensel dile sahibiz: matematik ve müzik. Biri evreni tanımlamak için diğeri de onun hakkında nasıl hissettiğimizi anlatmak için...

14. Dünya aptallaşmıyor. Sadece aptal insanların düşüncelerini duyurmaları çok daha kolay.

15. Gençken, başkalarını aldığımız şeyin ne kadar pahalı olduğuyla etkilemeye çalışırdık ama yaş ilerledikçe ne kadar ucuza aldığımızla etkilemeye çalışır olduk.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
umit-beynel

Asıl sorun, insanların eğitimsiz olmaları değil; sorun, onlara öğretilenlere inanacak kadar eğitilmiş ama öğretilenleri sorgulamayacak kadar eğitilmemiş olmaları...

ebehatun

#11 kesinlikle ben

hobo-sapiens

#12 bu fikirde.. o andaki reaksiyona göre olayda.. ya da insanlarla ilgili bir genellemede olabilir.. 3 gram daha beyin..

emre-ozen6

aslinda en efsane soz kapaktaki

layd

HARİKA BİR SÖZ: Dünya aptallaşmıyor. Sadece aptal insanların düşüncelerini duyurmaları çok daha kolay.

Görüş Bildir