Baba Ocağından, Anne Sıcaklığından Ayrılıp İlk Kez Eve Çıkanların Yüzleştiği 13 Acı Gerçek

-

Yıllardır istediğiniz oldu ve ailenizden ayrı eve çıktınız. Yalnız evdeki hesap çarşıya uymayabilir. İşte sizi bekleyen 13 acı gerçek!

1. Bulaşıklar kendi kendine yıkanmıyor. Hepsini anneniz elleriyle tek tek diziyordu. Şimdi o bulaşık yığınıyla baş başasınız. Yapacak bir şey yok, haydi iş başına...

2. Her gün ev yemeği yemekten sıkılmıştınız ama bu sefer de evde yemek pişiremiyor, yetişemiyor, her seferinde dışarıdan söylüyorsunuz. Bağırsaklarınız isyan etti, di mi?

3. Tıpkı bulaşıklar gibi, çamaşırlar da kendi kendine yıkanmıyor. Hatta inanmazsınız, şu yüzyılda ütü yapan robot bile yapılmadı hala. Neyse, çamaşırları yıkamazsanız donsuz kalırsınız, bizden söylemesi...

4. Her şey çok pahalı, di mi? Yarım kilo kıyma alayım deseniz, dünya para. Hele 12'li tuvalet kağıdı, ateş pahası...

5. Ay sonunu getirmek, ayranın son yudumunu dönerin son lokmasına denk getirmeye benzer. Yazın bunu bir kenara...

6. Süper Mario babanız artık yanınızda değil. Patlayan ampulün yenisini takacak, bozulan sifonu siz tamir etmeye çalışacaksınız.

7. Ve o an; tuvalet kağıdının son yaprağıyla kaldınız. Seslenseniz, kimse yok. Yalnızlığın bu boyutunu hiç hesaplamamıştınız bizce.

8. Faturaları ödemezseniz elektriksiz, susuz, doğalgazsız, daha da kötüsü internetsiz kalırsınız. Her şeyi programlamalı, her faturayı zamanında ödemek için bir plan oluşturmalısınız. Babanız yıllardır boş yere didinmiyor sonuçta...

9. Yatağınızda mışıl mışıl uyurken, salondan gelen tıkırtıya kalkıp bakmak zorunda olan sizsiniz. Anneniz ve babanız artık yanınızda değil.

10. Tamamını yiyemeyeceğiniz için eve asla karpuz alamazsınız. Dram değil de ne??

11. Annenizin "Günün nasıl geçti?" sorusundan yıllardır bıkmıştınız, değil mi? Ama şimdi de yalnızlıktan, sessizlikten diliniz şişer. Konuşmak istersiniz, gününüzü anlatmak istersiniz ama yok işte...

12. Hastalandığınızda meyve soyup bıçağın ucuna takarak size uzatan babanız da, sıcacık tavuk suyu çorba yapan anneniz de yanınızda değil. Her şeyi kendi başınıza halletmek zorundasınız.

13. Kanepede uyuyakaldığınızda sabah her yeriniz tutulmuş bir şekilde kalkarsınız. Kimse üstünüzü örtmemiş, kimse sizi yatağa gitmeniz için kaldırmamıştır.

Gene de moralinizi bozmayın; yalnız kalmanın, kafa dinlemenin tadını çıkarın.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
filizayrus

bence yalnız takılmak daha güzel

marblingg

Yalnız olmadan da yaşanabiliyor ki :D Annemle yaşıyorum ama bunların hepsini zaten kendim yapıyorum. Sadece işten eve geldiğimde (genelde) yemeğim hazır oluyor.

culog

hala anamın evınde bu dediklerinin oldugu rahatlıkla yaşıyorum.Sıfır sıkıntı :D Ayrı eve çıkmak kiracıyken felaket olur.En aızndan ufakta olsa kendi evin olmaloı.Yoksa ne işinn var ayrı evde otur ananın dizinin dibinde.(Zorunlu ayrılıklar 0 esas alınarak hesaplanacaktır.) :D

kurufasulyeah

sonra evleniyosun falan işte

selinmis

O kadar moral bozduktan sonra son madde güldürdü😂

Görüş Bildir