Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Annelerimizden Duyduğumuz, Haklı Olduklarını Ancak Büyüyünce Fark Ettiğimiz 17 Tavsiye

-

Hep sonradan geliyor aklımız başımıza. Küçükken omuz silkip dikkate almadığımız anne tavsiyelerinin pek çoğunu yaşayarak tecrübe ediyor ve pek çoğunun haklı olduğunu görüyoruz. Hepimizin aşina olduğu o tavsiyelerden bazıları şöyle:

1. Ağzında yemek varken konuşma.

2. Dik dur, kamburunu çıkarma.

3. Büyüklerine saygı göster.

4. Misafirlere merhaba de.

5. Geç saatlere kadar uyuyup gününü ziyan etme.

6. Kahvaltı etmeden evden çıkma.

7. Tanımadığın insanlar bir şey teklif ederse kabul etme.

8. Kavga etme. Sorun çıktığında konuşarak halletmeye çalış.

9. Sebze ye.

10. Kardeşine iyi davran.

11. Bir erkek/kız için değmez.

12. Televizyonu yakından izleme.

13. Para her şey değildir.

14. Sana nasıl davranılmasını istiyorsan başkasına da öyle davran.

15. Karşına daha iyileri çıkacaktır, ağlama.

16. Sen yaparsın, pes etme,

17. Dış görünüşe fazla takılma.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
katilicee

Hepsinin yeni yeni dank etmesi. :)

batuhan-dogan

annemin bana verdigi en önemli tavsiyeleri siyasi görüşün olsun ama kimseye söyleme paranı herkesin içinde gösterme har vurup harman savurma dünyada hırsızlık dışında hiçbirşeyden utanma kimse senden üstün veya eksik degil herşeyi sorgula mantıken uygun olmayan şeyleri reddet şeyhdi şıhdı felan sakın bunların dediklerine inanma İslamı Kuran'dan ögren cemaatlerden olabildigince uzak dur ( burada kastı sadece fetö degil tüm cemaat ve tarikatlar ) Atatürk ilkelerine sahip çık bilimin dogrululugunu kabul et günde en az 50 sayfa kitap oku insanlarla fazla içli dışlı olma samimi ol ama mesafeli bir samimiyet kur hiç kimse vazgeçilmez degildir bunu unutma kimse senin kötü gününde yanında olmaz ailen dışında ailevi degerlerine sahip çık hayatta belirli bir planın olmasın planların yerine hedeflerin olsun planlar işler plana uygun gittigi sürece gerçekleşir hedefler ise kişinin kendi vazgeçmesi ile alakalıdır

batuhan-dogan

neden 1000 kelime onedio neyse devamı: vatanına bayragına diline topragına sahip çık bunlar bir ülkenin ve ırkın temelleridir arap ırkı ve yahutta başka herhangi bir ırk ile asimile olmayı reddet türk oldugunu unutma islam şuurunun türklük şuurunun önüne geçmesine izin verme şu anki islamda ümmetçilik oldugunu unutma hocalar genelde kuran yerine bilmem kim hazretleri bilmem kim peygambere şu kadar yakın olan kişilerin buyurmuş oldugu ayetler ve rivayetler diyerek seni benliginden edip yanılgı içine sokmaya çalısacaklardır ümmetten ve ümmetçilik yana olanlardan uzak dur

tugce-akyurek

Canım anam... :D

pekala

yaptığın banaysa öğrendiğin kendine :d

vlknsn

istediğini giy ye sigara içme

Görüş Bildir