Görüş Bildir
++ Son olarak da Bitaksi'den çağırdığım bir takside genç bir taksici vardı, o da çok efendiydi, üniversite öğrencisi falan olabilir bir yandan çalışıyordur diye düşündüm çünkü eğitimli bir insan olduğu çok belli oluyordu. Her zaman üçünü tenzih ederek konuşurum.
34 Beğeni
Bir keresinde evden uzaktayken kolum kırılmıştı, sabah 5-6'ya kadar dayanabildim sonra atlayıp bir taksiye tek başıma hastaneye gittim. Kış olduğu için yanımda mont, çanta, şal falan bir sürü şey vardı. Taksici abi yalnızım diye hastaneye kadar benimle geldi, kaydımı yaptırmama yardım etti, eşyalarımı taşıdı, kolum yerine oturtulurken benimle odaya geldi, alçıya alınırken de yanımdaydı, sonra kaldığım yere geri bıraktı ve gitti. Üstelik bu olay Taksim'de yaşandı. Kendisini hep minnetle anıyorum ve taksicilere söverken onu tenzih ediyorum. Bir de Sabiha'da orta yaşlı bir taksici abi vardı, çok efendiydi, takım elbiseyle işe çıkarmış hep ve kısa mesafeye götürüyor musunuz diyince (biraz tecrübesizdim o zamanlar bilmiyordum yasak olduğunu) olur mu öyle şey, sizi götürmeyeni şuralara şikayet edin şeklinde bilgiler vermişti. ++
72 Beğeni
Aaa, ülkede ilk defa birisi özür diliyor. Gerçi hatasını kabul etmeden dilemiş, yanlış anlaşıldım falan demiş ama bu da bir başlangıç.
15 Beğeni