Görüş Bildir
Yasaklamasanız keşke girilmesini. Can kurtaranlar boğazını yırtarak uyarı yaparken girenler boğulsa bunun adı da doğal seleksiyon olsa?
14 Beğeni
@Şeyh Pir uyutmak degil öldürmek. Kesinlikle hayvan sahiplerinin kısırlaştırması gerektiğine katılıyorum ve üzerine hayvan üretim ve satışının tamamiyle yasaklanması lazım. Cins meraklısı tipler için üretilen hayvanların yerini sokak canlılarının aldığını düşün bir de üzerine bütün belediyeler işini yapıp kısırlaştırsa inanki yeterli olur. Bir de şu üremek onların da hakkığ allah kızar diye çırpınan salak insanlar gönüllülere engel koymasa çözülecek. Sokağımdaki kedileri Kadıköy Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezinde (evime 800m uzakta) ücretsiz kısırlaştırmak için toplarken sözde hayvansever esnafın üremek onların da hakkı adı altında ağır hakaret ve tehditine maruz kaldım, sen düşün gerisini. Bencil insanlar bir çekilse, devlet işini yapsa sorun çözülür anlayacağın öldürmekten başka opsiyonlarımız var.
0 Beğeni
@Levi Ackerman hayvanları kısırlaştırmayıp kontrolsüz üremelerini engellemeyen, açlıktan ve hastalıktan ölmelerine sebep olan, barınakları bok götüren devlete sor?
3 Beğeni
Evet hala savunuyorum ikiyüzlülüğünüzü. Şu videodaki köpeğin sahibinin kökünü kurutucağınıza gücünüz köpeğe yetiyor. Pitbullar sadece çok kuvvetli hayvanlar, doğustan saldırgan değiller. Yavşağın tekinin elinde aynı agresyonu yapan golden da görürüz ama pit kadar güçlü değil diye gıkınızı çıkarmazsınız bak işte bu ikiyüzlülük. Hayvanların da canının olduğu, eziyet çektikleri vs hiç bir gerçek umrunuzda değil. Bugün bütün pitleri öldürüp telef etsen yavşak insanlık başka bir köpek cinsini bunlara alet etmez mi? Biz yine aynı uzun yorumlaşmayı başka bir cins üzerinden yapıyor olmaz mıyız? Ayrıca instagram üzerinden bilgi alabileceğin ve yasaklı ırkların hakları, sağlıkları ve güvenlikleri için canını dişine takan bir dernek paylaşmak istiyorum. @tanısanseversinderneği . Söylediklerin doğru değil klasik vicdansız insan söylemi, bir canlının canına dokunamadan nefretle göçüp gidecek insan söylemi.
1 Beğeni
Bu arada kafani kumdan cikarirsan benim pitbull beslemem ile (burda sayfalarca yazi yazdim usenmeden) bagcilardaki kekonun beslemesi arasindaki daglar kadar farki tekrar tekrar gorebilirsin. Konu benim pitisime gelicek olursa esas yorumda da belirttigim gibi ben kopegimi cop konteynirinda buldum. Apar topar goturdugum veterinerin birebir tanisi ile ‘Minimum 4 kere dogurtulmus ve son dogumunda yavrularini emziremeden atildigi icin sut bezleri enfeksiyon ile kaplanmis. Ileri derece mantar yuzunden kalca bolgesindeki tuyler tamamen dokulmus. Dovulmus ya da dovusturulmus. ‘ Ve sen oturup hala piskin piskin butun pitbullar ( olabildiginde irkci bir tavirla ) pu kaka. Benim kopegimi o konteynira uzerinden binlerce lira kazandiktan sonra ölsün diye atmislar ama abi aynen evet sen haklisin pitbullar asiri tehlikeli.
2 Beğeni