Görüş Bildir
Tamamen yanlış. Aslında oralara da gitmelisiniz. Aklında sadece onla gittiği bir yer olarak kalmasını engelleyin. Hatıralar her zaman yenisiyle yer değiştirmeye meyillidir. O yüzden artık o mekanda sizinle anısı baskın olacak eski sevgilisinin değil.
12 Beğeni
Editör, meslekten men edilmekle memuriyetten men edilmek arasında fark vardır. Meslekten men edilen bir daha doktorluk yapamaz. Memuriyetten men edilen ise başka bir özel hastanede çalışmaya devam edebilir. Bu kişi memuriyetten men edilmiştir. Başlığınız yanlış. Memuriyet kişilerin özel hayatında da bir memur profili çizmesini gerektirir. Bununla ilgili kanun maddesi de vardır. Memur olup itibar zedeleyici, memurlukla bağdaşmayan hareketlerde bulunulursa görevden uzaklaştırma, kınama, devlet kurumu ile ilişiğinin kesilmesi gibi sonuçları olabilir. Her memur bunu bilir.
71 Beğeni
Devlet hastanelerinde sağlık çalışanlarına çok fazla hasta düşer. En hızlı ve en güvenli şekilde yapması gerekeni yapıp başka hastaya bakarlar. Yoğun bakımda kıyafet giydirilemez, enfeksiyon riski olduğundan, her türlü cihazın bağlanmasını ve mudahaleyi engellediğinden. Önlük acil durumlarda yine vakit kaybıdır, aniden kalbi durursa daha geç müdahale edilmesine sebep olur. Hasta üzerine steril bir örtü örtülebilir. Bununla birlikte sonda takılması, altlık verilmesi pansuman genel kontrol vs gibi durumlarda yine o örtü sıklıkla açılır. Cinsiyete özel muamele mümkün değildir. Ve mahremiyet sadece saglik personeli olmayan kisiler ile hasta arasinda olabilir. Yogun bakimda mahremiyete ozen gosterilmesi ile ilgili zorluklar ve bunu iyilestirmekle ilgili calismalar diğer ülkelerde de devam etmektedir. Dini olarak yogun bakimda hemcinsinden tibbi yardim beklentisi icine girmek ise apayri bir sacmaliktir ona hic girmeyeyim.
43 Beğeni
Uyuşturucu kuryelerine üzülmenin manası yok. Fakat ilk oturduğu koridorda arkasında baya kocaman bir kanlı kusmuk mu ne bıraktı kalktı gitti. Kimse de demedi yani noluyor, o garibime gitti.
21 Beğeni
2 doz sinovac ve bir doz biontech olanlarda antikor seviyeleri çok iyi. Makaleye bir göz atın.
0 Beğeni