Görüş Bildir
beyler bayanlar Avrupa'da da durum aynı Orta Doğu'da da. Yakışıklı erkeğe, güzel kadına erkek de bakar kadın da. bu gayet normaldir. İnsanlar bakılmak ve beğenilmek için giyinmiyorlar mı zaten? "Ben kendim için giyiniyorum" lafını kadın da kursa erkek de kursa yalan söylüyordur, hiç samimi değildir. Bu "ben instagrama kendim için fotoğraf atıyorum" demek kadar abes bir durum.
1 Beğeni
Bu adamın yaptığı terbiyesizlik ama konudan biraz sapmak için eğri oturup doğru konuşalım şimdi kimse kimseyi kandırmasın kadını da erkeği de "başkaları için" "başkaları baksın" veya "başkaları kötü bakmasın" vs diye giyiniyor, kendine bakıyor. Modanın, saç stillerinin, jölenin, makyajın vs kullanılması da bu yüzden. Öyle olmasaydı hepimiz saç baş dağınık, üst baş yırtık ve alakasız kombinle gezerdik. Nasıl iş başvurusuna giderken "böyle giyineyim de güzel bir izlenim bırakayım" diye düşünüyorsak tayt giyerken, dar gömlek, dar paça pantolon, mini etek, uzun etek vs giyerken, sakal bıyık bırakırken de okula, işe, partiye, davete, cenazeye, ibadethaneye giderken kadını da erkeği de bu yüzden giyiniyoruz kuşanıyoruz. Dolayısıyla gerek erkekler gerek kadınlar "ben istediğimi giyerim sen bakma" demesin boşu boşuna çünkü hiç samimi değilsiniz. Tabii bakmanın da iletişim kurmanın da edebi adabı görgü kuralları ve yaş sınırları vardır ve olmalıdır da orası ayrı bir konu.
52 Beğeni
Kadın "Bandıra bandıra ye beni Hiç doyamazsın tadıma" derken iyi "Açarsan mahremini içeri girer işte öyle" derken mi kötü şimdi yani gerçekten? :D
0 Beğeni