Görüş Bildir
Zirai ilaç kullanmadıkları için ABD`de organik tarım ve organik gıda bu arkadaşların kontrolünde. Buradan çok güzel paralar kazanıyorlar ve kazandıkları bu para ile hem hayatlarına devam ediyorlar hem de kültürlerini yaşatıyorlar. Kredi kartı, çek, senet vb. gibi banka ödeme kanalları kullanmıyorlar peşin çalıştıkları için yoğun bir nakit trafikleri oluyor bu da kapitalist piyasada rakiplerine karşı ellerini kuvvetlendiren bir avantaja dönüşüyor.
13 Beğeni
Eğer bir siyasi partinin üyesiysen ve ortada bir parti kararı varsa seve seve buna uyacaksın. Bu karar itiraz edersin, parti içerisinde bunu eleştirirsin ama bu karar uymak zorundasın? Hem partinin aldığı karara uymayıp hem de sonra ağlayamazsın. Bak televizyonlarda bir tane AKP üyesi, milletvekili, bakan vs var mı? Yok. Niye? Çünkü bu yönde bir parti kararları var. Onların yerine televizyonlarda sizin karşınıza yandaş medyanın kalemşörleri çıkıyor. Böylece hem rahatça ortamı provake edebiliyorlar hem de dediklerinin AKP açısından bir bağlayıcılığı yok. Kısacası bu durum parti içi demokrasi ile alakalı değil. Olsa olsa partiyi hiçe sayan, disiplinsiz bir parti üyesinin hakkettiği muameleyi görmesi.
24 Beğeni
AaaHasanBu mücbir sebepten dolayı verilen idari izinler daha sonra çalışma süresine eklenemez. Ayrıca böyle bir şey yapmak istese devlet zaten halk arasında "işsizlik maaşı" olarak bilinen "kısa çalışma ödeneği"nden bu süreçte işyerlerinin de yararlanabilmesini sağladı. Hem de "120 günü kesintisiz olmak üzere son 3 yılda 600 gün prim ödeme" şartını "60 günü kesintisiz olmak üzere son 3 yılda 400 gün prim ödeme" olarak değiştirdi. Yani işveren istese bu süreçte sırf kısa çalışma ödeneği ile işçinin maaşının bir kısmını devlete yıkabilir. Başvuru için tek şart tükkanı kapatmamak. Yani devlet diyor ki "sen yeter ki çalış işçinin maaşı da benden" Tabi bunu para olarak vermiyor o ayın SGK bildirgesinden düşüyor yani SGK alacağına mahsup ediyor.
1 Beğeni
Almanyada da corona salgını sonrası halk marketleri adeta yağmaladı. Gıdadan temizliğe bir çok ürün yok satmaya başladı ama tek bir ürünün bile fiyatı artmadı. Hatta temizlik ve kozmetik ürünlerinin bazılarında halk bu ürünlere daha kolay ulsşabilsin diye indirim bile oldu. Yani ahlak ve karekter nedir sorusunun cevabını ülkemizde böyle durumlarda daha net görüyoruz.
81 Beğeni
Bu tarz dövüş sporlarında 1 kilo bile çok etkili. Senin vücudun 60 a göre bir çalışma sitemi ile yıllarca şekilleniyor, tekniğin gücün yıllarca bu sikletin antremanına göre gelişiyor ve bir anda pat diye bir üst veya bir alt siklete geçiyorsun. Tekrar eski gücüne ve performansına dönmen bir kaç yıl (müsabaka) sürebiliyor. Ve senin belki de ilk defa ringe çıkacağın sıkletteki rakiplerin yıllardır o sikletin programına göre çalışmış kişiler. Bahsettiğim konu bu sporları yapanların çok iyi bilecekleri bir durum. Olayın ayrıntısını bilmiyorum ama konuya vakıf birisi olarak benim tahminim olayın tamamen siklet değişikliği yüzünden olduğu yönünde.
20 Beğeni