Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Psikolojinize İyi Gelip Huzurlu ve Rahat Hissetmenizi Sağlayacak Altın Değerinde 17 İpucu

-

Kötü mü hissediyorsunuz? Bu sözler dünyanın en büyük sırları değil, ama onları duymanız daha iyi hissetmenize mutlaka yardımcı olacak. 

Şimdi gülümseyin ve okumaya başlayın efendim!

1. Beyinlerimizdeki "Olumsuzluk önyargısı" olarak nitelendirilen fenomen, sadece olumsuz şeyleri hatırlamamıza sebep olur. Bu aslında psikolojimizi korumaya yönelik bir savunma mekanizmasıdır.

Olumsuzluklara takılmamak, en doğrusu olacaktır.

2. Araştırmalara göre her şeye olumsuz yaklaşan arkadaşların; depresyon, düşük özgüven, anksiyete ve uyku bozukluklarıyla ilişkili olduğu ortaya çıkmış.

Pozitif arkadaşlar ise aynı şekilde genel olarak daha sağlıklı bir yaşamla ilişkilendirilmiş. Yani gülümseyin, ve gülümseyen insanları çevrenizden eksik etmeyin!

3. Çoğunlukla umursayıp önemsediğiniz insanlarla kavga ettiğinizi unutmayın. Sürekli sizinle tartışan bir yakınınızın da benzer bir durumda olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

4. Ağlamak, kelimelerin yetmediği noktada vücudunuzun kendini ifade etme biçimidir. Ağlamamaya çalışmayın, kendinizi serbest bırakın.

5. Unutmayın ki, dünya denen bu yerde cahil insanlar sınırsız özgüven sahibi, zeki insanlar ise şüphelerle dolu.

6. Birine ya da bir şeye sinirlendiyseniz 24 saat kuralını uygulayın. 24 saatin ardından pek fazla bir şey hissetmiyorsanız, bilin ki buna değmeyecek.

7. Değişimin gücünü azımsamayın. 5 saniye önceki kişi olmanız için hiçbir zorunluluğunuz yok!

8. Biten ilişkilerin hayatınızı ve geleceğinizi yıpratmasına izin vermeyin. Yaralarımız nerelerden geçtiğimizi gösterir, nereye gideceğimizi değil!

9. Kişiliğiniz size özgü ve sabittir, davranışlarınız ise başkalarına özel ve değişken. Bu ikisini birbirine karıştıran insanlara müsade etmeyin.

10. "Daima iyi bir dinleyici olun. Kulaklarınızı sizi asla derde sokmaz." - Frank Tyger

11. Birine güvenmenin yalnızca tek seferliğine mümkün olabildiğini unutmayın. Bir defa kaybedilen bir güven, bir daha kazanılamaz.

12. Uzun sürecek diye bir hedefinizden vazgeçmeyin. Zaman nasıl olsa geçecek.

13. Bazen, hayatınızda bazı insanlar olmadan yola devam etmeniz gerekir. Gerçekten hayatınızda olması gereken insanlar bir şekilde sizi yakalayacaktır.

14. Zeki insanlar daha çabuk sinirlenir, fakat gereksiz tartışmalardan kaçınmak için sessiz kalmayı tercih ederler.

15. Herkese karşı iyi olmak önemli bir erdemdir, ancak insanların iyi niyetinizi suistimal etmeye başladığı noktayı tespit edebiliyorsanız!

16. Fiziksel temas önemlidir. Araştırmalara göre masaj, sarılmak ve el ele tutuşmak gibi temaslar stresi azaltır ve bağışıklık sisteminize iyi gelir.

17. Hayat kısa. O yüzden çabuk unutun, kolayca inanmayın, gerçekten sevin, en gür kahkaları atın, ve en önemlisi sizi gülümseten şeylere yakın olun!

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serkanst

hayatımızda olumlu bir şey vardı da biz mi olumsuzu seçtik

hasan-mert-aktas

Eyvallah

birvatandas

Bazen, hayatınızda bazı insanlar olmadan yola devam etmeniz gerekir. Gerçekten hayatınızda olması gereken insanlar bir şekilde sizi yakalayacaktır.

Gizli Kullanıcı

Kişiliğiniz size özgü ve sabittir, davranışlarınız ise başkalarına özel ve değişken. Bu ikisini birbirine karıştıran insanlara müsade etmeyin. =>> Nedense bunu uyguladığımda beni tam olarak tanımayanlar beni sinirlendirdiklerinde ıyy sen ne kötüymüşsün demezler mi sinir oluyorum sinir.

kamil-zor

Kendimizi zeki insan yerine koyduğumuz bir içeriğin daha sonuna geldik.

Görüş Bildir