Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kurtlar Vadisi'nin İlk Bölümlerine Ne Kadar Hakimsin?

744PAYLAŞIM

Yeni bölümleriyle sündürüle sündürüle devam ettirilmeye çalışılsa da Kurtlar Vadisi'nin ilk serisi birçok kişinin gözünde ekran fenomenidir. 2003-2005 arası yayınlanan diziden acaba neleri hatırlıyorsun?

1. Başlıyoruz. Kurtlar Vadisi Operasyonu'nun amacı nedir?

Devlet içindeki rüşvetçiliği bitirmek.
Kurtlar Konseyi denen mafyayı çökertmek.
Uyuşturucu kaçakçılığını önlemek.
Mehmet Karahanlı'dan intikam almak.

2. Aslan Akbey Ali Candan'ı operasyon için çağırdığında Ali Candan nerede görevdeydi?

Kosova
Afganistan
Kafkasya

3. Aslan Akbey istihbaratçı kimliğini hangi mesleği yaparak gizliyordu?

Çiçekçilik
Emlakçılık
Sahaflık

4. Konseysiz bir dizi düşünülemez. Hangi karakter konseye sonradan katılmıştır?

Nizamettin Güvenç
Samuel Vanunu
Halo Dayı
Hüsrev Ağa
Tombalacı Mehmet
Testere Necmi

5. Süleyman Çakır, Memati Baş'la nerede tanışmıştır?

Yetimhanede
Hapishanede
Büyüdüğü mahallede
Bir çatışmada

6. Süleyman Çakır, Laz Ziya'nın neyi olur?

7. Polat'ın üç kere üst üste hapşırması neyi gösteriyordu?

Konseydekileri uyardığını
Mehmet Karahanlı'nın oğlu olduğunu
Hasta olduğunu
Testere Necmi'yi öldüreceğini

8. Hangi karakter diziye Kurtlar Vadisi Pusu serisinde katılmıştır?

Derya Çakır
İskender Büyük
Halit
Tilki Andrei
Abuzer Kömürcü
Pala

9. Kılıç'ın yara izi hangi olaydan yadigardır?

Karahanlı'nın hayatını kurtardığı günden
Dizinin ilk bölümlerinde Pala'nın saldırısından
Efe Karahanlı'nın kaçırıldığı günden
Efe Karahanlı'nın kaçırıldığı gün vicdan azabı çektiği için kendi tarafından

10. Geldik son soruya. Polat Alemdar'ın Amerika ziyaretinde öpüştüğü kadın karakteri hangi yıldız oynamıştır?

Cathrine Zeta-Jones
Sharon Stone
Monica Belluci

Olan biteni Doğu Bey kadar iyi biliyorsun!

Vadi'yi sıkı takip edenlerdensin. Muhtemelen Pusu'yu da izliyorsun ama yeni bölümlerden ilk serinin tadını alamıyorsun. Konseydeki birbirinden güçlü ve karizmatik karakterleri özlüyorsun. Polat'a da en çok Elif'in yakıştığını düşündüğün için hayatına giren diğer kadınlara pek ısınamadın. Şüphesiz dizinin her perşembe akşamı rakipsiz olduğu ve ülke gündemini değiştirdiği günleri çok ama çok özlüyorsun. Bu yüzden özlediğin için biteli on bir yıl olmuş dizinin detaylarını en az senaristler kadar iyi hatırlıyorsun.

Vadi'nin kurdu olmuşsun!

Verdiğin yanıtlara göre bu karanlık vadinin kurdu olduğunu söyleyebiliriz. Dizinin eski bölümleriyle ciddi manada bağ kurmuşsun. Sonrasında güçlü karakterler giriş çıkış yapsa da sana göre hiçbiri Polat'ın ailesine Ali Candan olduğunu söylediğindeki heyecanı vermiyor. Alınan hiçbir intikam Polat'ın Çakır'ın intikamını teker teker alıp her seferinde bir sigara yaktığı bölüm gibi içini soğutmuyor. Aradaki yanlış cevapları aradan uzun yıllar geçmesine bağlayabiliriz. Yine de sen bu vadinin kurdu olmuşsun ve diziye dair her detay zihninde canlanıyor.

Kurtlar Vadisi'nde anca kuzu olursun!

Verdiğin yanıtlara göre Kurtlar Vadisi ile pek alakan yok diyebiliriz. Belki sıkı bir Pusu izleyicisisin ama ilk Kurtlar Vadisi her ne kadar oyuncular ve ekip benzer olsa da Pusu'dan çok daha farklı ve orijinaldi. Dizide yarım sahnede ölen figüranlar gibi olan bitenden habersizsin. Peki, bu bir eksik mi? Hayır. Önünde bu dizinin efsane bölümlerini izlemen için güzel bir vakit var.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-bicup

Olan biteni Doğu Bey kadar iyi biliyorsun!

kendineassassin

İlk 97 efsâneydi, yıllar sonra ilk kez yeniden izleyip bitirdim; alışkanlıkla Pusu'ya geçtim, o zamanki aklımla irdeleyip üstünde durmadığım için fark edemediğim ne siyâsî propagandalar dönmüş, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarına ne çanak tutulmuş, başta izleyiciler olmak üzere kamuoyu nasıl manipüle edilmiş diye ibret duygusuyla bakıyorum..

mahmut-riza-tiryaki

Olan biteni Doğu Bey kadar iyi biliyorsun!

shotputboxer

1. soru hatalı, asıl amaç mehmet karahanlıdan intikam almak. 4. soru da hatalı Tombalacı da konseye sonradan katıldı ilk bölümlerde.

selim-kayis

1.soru hatalı değil amaç mafyayı çökertmek. O yüzden Ali Candan bu projeye dahil oldu. Mehmet karahanlıdan intikam almak Aslan Akbey'in kendi şahsi çıkarıydı. Amaç hiçbir zaman bunları öldürmek olmadı. Kimi öldürsen yerini birisi alırdı. O yüzden amaç bu kurtlar konseyini bütün bağlantılarıyla deşifre edip mafyayı çökertmekti. Sadece aslan şahsi sebeplerden ötürü projeyi karahanlıya endekslemişti. Aslında 4.soruda hatalı sayılmaz diziyi iyi bilenler için ali candana konseyi anlatırkenki sunusunda tombalacı da yer alıyordu. Ufak bir çekim hatası ya da kusuru denebilir.

mahmut-riza-tiryaki

KURTLAR VADİSİ OPERASYONU DOĞU BEYİN PROJESİDİR ASLAN AKBEY PROJEYİ KENDİNE GÖRE KULLANMIŞTIR YANİ SADECE MEHMET KARAHANLI DEĞİL BÜTÜN KONSEYİ ÇÖKERTMEYİ AMAÇLANMIŞTIR 1. SORU YANLIŞ DEĞİL 2. SORUDA HALO DAYI DİZİ BOYUNCA OLMAYIP SONRADAN HÜSREV AĞANN YERİNİ DÜŞÜNÜLDÜ VE KONSEYE KATILDI VE TOMBALACI MEHMET SONRADAN GİRMİŞTİR SORU YANLIŞ BANA GÖRE AMA CEVABIMI TOMBALACI MEHMET OLARAK KULLANDIM

kimligibelirlenemeyenkisilerce

dizi biteli yıllar oluyor. gerisi enkazı

Görüş Bildir