Kılıçdaroğlu: 'Tıpış Tıpış Sandığa Gideceksiniz'

 > -
Abone ol
Kılıçdaroğlu: 'Tıpış Tıpış Sandığa Gideceksiniz'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Köşk seçimi ile ilgili tatilcilere sert mesajlar verdi, "Adam gibi tıpış tıpış sandığa gidip oyunuzu kullanacaksınız." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin partisinin genel merkezinde Köşk seçimleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ELİNİ KÜRSÜYE VURARAK TATİLCİLERE SESLENDİ

Tatilcilere seslenerek "Masalarda oturup 'Ben oy kullanmayacağım' diye ahkam kesmek demokrasiye uymaz. Bir gün gelir sizin tatil yapmanız da engellenir" diyen ve yer yer kürsüye vurarak konuşan Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: Bu ülkede yaşıyorsanız çocuklarınıza karşı sorumluluğunuz var. Adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz, demokrasinin gereğini yapacaksınız."

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları

"Büyük bir uzlaşma gerçekleştirdik. Bu uzlaşma bizim demokrasi tarihine yaptığımız en büyük katkılardan biridir. Hepimizin tarihe ve demokrasiye karşı sorumluluğumuz var. Ülkemize karşı sorumluluğumuz var. Çağdaş dünyaya karşı sorumluluğumuz var. Bu bilinçle biz hareket ettik."

"BU SEÇİM SİYASİ PARTİLER ARASI YARIŞ DEĞİL"

"Bütün vatandaşlarımın oturup düşünmesini istiyorum. Bu seçim siyasi partiler arası yarış değildir. Bu seçim Cumhurbaşkanı seçimidir. Soruyorlar nasıl bir Cumhurbaşkanı istersiniz diye. Yüzde 60-70 tarafsız Cumhurbaşkanı istiyoruz diyor vatandaş. Eğer tarafsız bir Cumhurbaşkanı istiyorsanız etrafınıza bir sorun kim bunların için de en tarafsız. Siyasi kimliği olmayan kim. Cumhurbaşkanının da siyaseti vardır. Onun siyaseti ise tarafsızlık üzerine inşa edilmiştir. Bütün siyasi partilere eşit davranmaktır siyaseti. O makam bunu gerektirir. Siyaset tümüyle olmasın demek değildir. Yönetim erkidir o. Yabancı devlet başkanlarıyla bir araya geldiğinde Türkiye'yi onurla temsil edecek. Aradığımız insan budur. Çalışacağız."

"SANDIĞA GİTMEYEN ŞİKAYET ETMESİN"

"İnançla ve kararlılıkla çalışacağız. İnanıyorsak sorumluluk hissediyorsak ülke geleceği açısından kaygı duyuyorsak oturup çalışacağız. Bazı tuzu kurular var. Ne yapalım efendim sandığa gidelim mi gitmeyelim mi? O zaman hiç şikayet etme. Oturacaksın oturduğun yerde. Ya adam gibi çalışacaksın. Sorumluluk hissediyorsan oturup adam gibi çalışacaksın. Bütün yükü getiriip birinin sırtına yıkacaksın sonra ahkam keseceksin. Olmaz. 76 milyonun sorumluluğu vardır. Ben ülkemin bütün insanlarını seviyorum. Kul hakkı yemeyen bütün insanlarını seviyorum. CHP'ye oy versin veya vermesin. Benim bu ülkeye karşı sorumluluğum var."

"NEDEN KENDİ PARTİMİZDEN SEÇMEDİK"

"İlla neden kendi partinizden seçmediniz diyorlar. Türkiye'nin gerçeklerini bilmek lazım. Demokrasiye inanmak lazım. Büyük uzlaşmayı gerçekleştirdik. Her yeri gezdik. Her yere gittik. Ben bu ülkenin insanlarının sağduyusuna güveniyorum. Elinizi yeter ki vicdanlarınıza koyun. Ramazan ayındayız. Ali İsmail Korkmaz ile başladım... Anneler evlatlarını düşünsünler diye bu örneği verdim. Gencecik bir üniversite öğrencisini düşünerek sandığa gitsinler. Huzur mu istiyoruz kavga mı? Erdoğan'ı dinlediği zaman vatandaşlar rahatsız oluyor. Tam bir kavgacı. Ekmeleddin Bey'i dinlediğimiz zaman içimize huzur doluyor. Kendi iç dünyasıyla barışık bir insan. Kendi iç dünyasında kavga etmeyen bir insan. Bizim de aradığımız böyle birisi. Cumhurbaşkanı olacak Türkiye'yi temsil edecek."

"GÖTÜRDÜĞÜ MALLARIN HESABINI VERMEDEN ADAY OLUYOR"

"İlk kez bir başbakan yurt dışına çıkmak istediğinde o ülke aman gelmesin diyor. Türkiye'yi bu hale kim düşürdü? Önce bu vatandaşla helalleş. Götürdüğün malların hesabını ver. Sonra gel aday ol. Bunları yapmadan aday oluyor."

"BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIM"

"Ağır bedeller ödedik. İl başkanlarımız ilçe başkanlarımız öldürüldü. Genel başkanlarımız hapse atıldı. Hep demokrasi mücadelesi verdik. Eğer bir bedel ödemek lazımsa o bedeli önce ben ödemeye hazırım. Bundan herkes emin olsun."

"Demokrasi mücadelesinin kolay olmadığını biliyorum. Bir devlet aygıtı ile karşı karşıyayız. Benim ve arkadaşlarımın telefonlarının dinlendiğini bu bilgilerin servis edlidiğini çok iyi biliyorum. Bir gestaponun nasıl oluştuğunu da çok iyi biliyorum."

"BİZİM BİR SORUMLULUĞUMUZ VAR"

"Bizim bir sorumluluğumuz var. Ülkemize çocuklarımıza Mustafa Kemal Atatürk'e karşı sorumluluğumuz var. Bir kişi kendi tarihinden utanabilir mi? Kendi tarihinden utanan biri olabilir mi? Tarihle yüzleşmek. Elbette yüzleşiriz. Hiçbir şeyden korkmayız biz. Çünkü bizim özümüzde kuvayı milliye var. Herkes bunu bilsin."

"TATİLE GİDİYORSUNUZ EYVALLAH, BİR GÜN GELİR O TATİLİ YAPMANIZ ENGELLENİR"

"Bu vesileyle tatilcilere de seslenmek istiyorum. Tatile gidiyorsunuz eyvallah. Tatil elbette hakkınız. Ama masalarda oturup ben oy kullanmayacağım diye ahkam kesmek demokrasiden anlamamaktır. Bir gün gelir sıra size de gelir. Bir gün gelir sizin tatil yapmanız engellenir. Bunu çok iyi bilin. Sizin tatil yapmanız da engellenir. İş dünyası neden korkuyor. TMSF silah olarak kullanılıyor. Mallarına televizyonlarına el koyuyorsunuz. Yargı kararını uyuglamıyorsunuz. O nedenle sesleri çıkmıyor. Onları anlıyorum kapalı kapılar ardında bize söylediklerini de çok iyi biliyorum. Ama tatilcileri anlamıyorum. Bu ülkede özgürce yaşayıp tatil yapmak istiyor musunuz? Sandığa gideceksin şakası makası yok Ekmeleddin İhsanoğlu'na oyunu vereceksin!"

"BU KONUDA MÜTEVAZİ DEĞİLİM, ADAM GİBİ TIPIŞ TIPIŞ SANDIĞA GİDECEKSİNİZ"

"Bu konuda mütevazi değilim. Kararlıyım. Herkes oturup düşünecek. Ben batıda eğitim aldım entelektüelim. Türkiye bu tartışmaların çok dışındadır. Burası Almanya veya Fransa değil. Bir gestapo yönetiminin egemen olduğu bir ülkedeyiz. Hangi demokrasiden söz ediyorsunuz. Basını özgür olmayan bir ülkenin halkı özgür değildir. Herkes bunu çok iyi bilsin. Bugün gazetecilere sorun özgürlük var mı ülkede. Haber yapamıyorlar. Kalkmışız biz sandığa gitmeyeceğiz. O da Erdoğan'a benziyor bu da Erdoğan'a benziyor... Siz Erdoğan'ı hiç tanımadınız demek ki, hiç dinlemediniz demek ki. Ya da elindeki sopa sizi korkuttu. Bu ülkede yaşıyorsanız çocuklarınıza karşı sorumluluğunuz var. Adam gibi sandığa gideceksiniz oyunuzu kullanacaksınız demokrasinin gereğini yapacaksınız. Bir diktatör bozuntusuna bu ülkede Cumhurbaşkanı seçilme izni vermeyeceksiniz."

"YALANLARI ÜZERİNE RECEPLARUSSE DİYE BİR KİTAP YAPTIK"

Çok ilginç bir yalanını açıklayacağım. Hayret ediyorum ben. Hayatımda bu kadar yalan söyleyen ikinci bir kişiye hiç rastlamadım. Yalanları üzerine RecepLarusse diye kitap yaptık. Hayatı yalan üzerine inşa edilmiş birisi. O nedenle sandığa giderken hepimiz düşünmek zorundayız. Biz Başbakan seçmiyoruz, hangi ülke partiyi yönetsin onu da seçmiyoruz. Cumhurbaşkanı seçeceğiz, herkese gönül bağı olan, herkesi seven, inanan, herkesi kucaklayan bilgili birikimli, bu toprakların yetiştirdiği değerli bir insan.

Bana sordular TV’de, Adalet ve Kalkınma Partisi Ekmeleddin Bey’i aday gösterseydi oy verir miydiniz diye, evet verirdik. Biz partiye değil ki, Cumhurbaşkanı adayına oy veriyoruz. Kadın erkek eşitliğine inansın, üniversitelerin bilgi üretmesi için çaba harcasın. Bizim istediğimzi bu zaten. Bunu gerçekleştirebilirsek hep beraber Türkiye’de demokrasiye katkıda bulunacağız.

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

CHP'li vekillerin ellerindeki RecepLarusse böyle görüntülendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir