Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kendi İşinizi Kurmadan Önce Cevaplamanız Gereken 18 Soru

 > -
Abone ol

Herkes iyi bir işte iyi bir maaşla çalışmanın derdindeyken sizin içiniz kıpır kıpır, kendi işinizi kurmak istiyorsunuz. Fikriniz bile var ama kendi işinizi kurmaya gerçekten hazır mısınız? Başlamadan önce mutlaka cevaplamanız gereken soruları listeledik.

1. İş fikrim orijinal mi?

Süper bir iş olur diye düşünüyor olabilirsiniz. Bir bakın bakalım sizden önce aynı süper fikri düşünen olmuş mu? Marka ve patent başvurularına bakmayı da unutmayın.

2. Bu işe uygun muyum?

İş şahane olabilir ama kişisel özellikleriniz ve altyapınız buna uygun mu? Değilse nasıl geliştireceğinizi düşünmeye başlayın.

3. Başarı kriterlerim ne?

Başarı değişken bir kavram. Sizin için ne demek? Hedefinizi bilirseniz ilerlemek daha kolay.

4. Neden bu işi yapmak istiyorum?

Amacınız, kendinize edindiğiniz misyonunuz, etik değerleriniz, markanız için düşündüğünüz vizyonunuz ne?

5. Müşterilerim, hedef kitlem kim?

Kim için çalışıyorsunuz? Hedef kitlenin özelliklerini bilmek işinizin tutması için en önemli bilgi.

6. Müşterilerime ne fayda sağlıyorum?

İş fikriniz müşterilerinize ne vadediyor? Hangi ihtiyaçlarını gideriyorsunuz?

7. Neden bu faydayı benden almalılar?

Sizi diğer aynı ürün ya da hizmeti sunanlardan ayıran özellikleriniz neler?

8. Güçlü yönlerim neler?

İş fikrinizin avantajlı olduğu, güçlü olduğu yönleri neler? Daha fazla nasıl güçlendirilebilir?

9. Zayıf yönlerim neler?

İş fikrinizin dezavantajlı olduğu alanlar veya eksik kalan yanları neler? Bu açıklar nasıl kapatılabilir?

10. Hangi fırsatlar var?

İş alanınızla ilgili henüz başkalarının görmediği fırsatlar neler? Hangisi iş fikrinize adapte edilebilir?

11. Tehditler neler?

Hangi durumda işiniz batabilir, baltalanabilir. Bunlar nasıl tolere edilebilir?

12. Ne kadar sermayeye ihtiyacım var?

Fikirler güzeldir ama gerçekleşmek için paraya ihtiyaç duyarlar. Kuruluş ve ilk aşamalar için ne kadarlık bir sermayeye ihtiyacınız var?

13. İş fikrim yatırımcıların dikkatini çekebilir mi?

Yatırımcılara çekici gelecek bir iş fikriniz var mı gerçekten? Onları nasıl ikna edersiniz?

14. İşi yapmak için gerekli yasal düzenlemeler neler?

Sonradan hırpalanmamak için daha başlangıçta işin bir de yasal kısmına bakmakta fayda var.

15. Sektör dinamikleri nasıl işliyor?

Fikri de parayı da buldunuz, şahane! Ancak sektörü doğru tanımıyorsanız hepsi boşa gidebilir. Önce bir araştırın.

16. Rakiplerim kimler?

Sektörü araştırırken gördünüz ki benzer işi yapan pek çok şirket var. En ufağından en büyüğüne kadar her birini ayrıntılı bir şekilde inceleyin. Sonrasında lazım olacak.

17. Tedarikçilerim, kaynaklarım neler?

Ekip, ekipman, bilgi, hizmet... İşinizi yapmak için hangi alanlardan kimlere ihtiyacınız var, bunların ne kadar dışarıdan sağlanabilir?

18. İş planım gerçekçi mi?

İş planı olmazsa olmazlardan. İş planınızı detaylıca hazırlayın ve yaparken gerçekçi olun.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
thompson-pamela

Ben Richard William, Gary Pery adında Tanrı korkusu olan bir kişiden borçlarını alan kişilerin yorumlarını gördüm ve sonra onların tavsiyelerine başvurmaya karar verdim ve birkaç saat önce kendi kişisel banka hesabımda istediğim toplam tutarı onayladım. için. Bu gerçekten harika bir haber ve e-posta yoluyla başvurmak için gerçek krediye ihtiyaç duyan herkese tavsiye ediyorum ( gerred.breinloanlenderr@gmail.com ) Şimdi talep ettiğim krediyi aldığıma sevindim.

thompson-pamela

Ben Richard William, Gary Pery adında Tanrı korkusu olan bir kişiden borçlarını alan kişilerin yorumlarını gördüm ve sonra onların tavsiyelerine başvurmaya karar verdim ve birkaç saat önce kendi kişisel banka hesabımda istediğim toplam tutarı onayladım. için. Bu gerçekten harika bir haber ve e-posta yoluyla başvurmak için gerçek krediye ihtiyaç duyan herkese tavsiye ediyorum (gerred.breinloanlenderr@gmail.com) Şimdi talep ettiğim krediyi aldığıma sevindim.

perry-white

Herhangi bir finansal zorlukta mısınız? ŞAYET EVET İSE! Kvithyll Finans ve İpotek Limited Şirketi ile iletişim kurun Küçük ve büyük krediler için. Bireysel Kredi, Borç Konsolidasyon Kredisi, Risk Sermayesi, İşletme Kredisi, Eğitim Kredisi, Konut Kredisi gibi finansal ihtiyaçlarınızı% 2 faiz oranıyla karşılamak için her türlü kredi hizmetini sunuyoruz. Bugün e-posta yoluyla bize ulaşın: kvithyllfinance@gmail.com Mali Memnuniyetiniz Hedefimizdir ve bizimle çalışmak iyi bir deneyim olacaktır. Whatsapp: +17816567138 Kredi, milliyete bakılmaksızın herkese açıktır. E-posta: kvithyllfinance@gmail.com

ambareesha-mulge

Bu aracı, tüm kredi başvuru sahiplerini çok dikkatli olmak için uyarmak istiyorum çünkü her yerde bir aldatmaca var. Birkaç ay önce mali olarak gergindim ve çaresizliğim yüzünden birkaç çevrimiçi borç veren tarafından dolandırıldım. Arkadaşım bana çok güvensiz bir borç verenle, Rose Rose Şirketi olarak anılmadan, 24 saat içinde 600,000 tl teminatsız bir borç verecekti. Herhangi bir krediye ihtiyacınız varsa, şimdi e-posta ile iletişime geçin: missroseloanfirm@hotmail.com Bu aracı, tüm kredi başvuru sahiplerini uyarmak için kullanıyorum, cehennem alacaklılarının ellerinde çektiğim cehennem için, teşekkür ederim.

michael-scofield2

Merhaba, Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var, 20.000,00 TL'den 10.000.000,00 TL'ye kadar kredi teklif ediyoruz, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik,% 100 garantiyle de (Avro, Pound ve Dolar) ) Eğer ilgileniyorsanız, tüm Krediler için geçerli faiz oranı (% 2). E-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com) Teşekkürler.

Görüş Bildir