Kadın Orgazmı Hakkında Cinsel Ufkunuzu Oldukça Genişletecek 17 Müthiş Bilgi

222PAYLAŞIM

Orgazm olmak nedir?

Kabul edelim ki insanların aklındaki en büyük sorunlardan birisi olarak daima yerini korudu bu konu, kadın orgazmı.

Pek çok sefer üzerine farklı teoriler üretilse de, en doğru iddiaları daima bilim ortaya koydu. 

Bakalım, bilim bu konuda neler diyor? Kadınlarda orgazm ile ilgili bilmemiz gerekenler neymiş!

1. Klitoral orgazm, mutlu bir son için bilinen en iyi yol olabilir.

Kadınların %70'ten fazlası direkt klitoral uyarılma sonucunda orgazm yaşıyor ve erkeklerin aksine, kadınlar kısa süre içerisinde birden fazla orgazm yaşayabilirler.

2. Orgazma ulaşmak için fazlasıyla uğraşanlar da yok değil.

Orgazm olmak için mastürbasyon yapmaya harcanan sürede Dünya rekoru, erkeklerde 8 saat 30 dakika; kadınlarda 6 saat 30 dakikadır. 

Orgazm olmak için eğer beraber çalışsalardı(!) bunun ne kadar çabuk olacağını düşünmemek elde değil...

3. Elektrikli ürünler mi orgazm mı demişler, sonuç orgazm çıkmış.

20. yüzyılın başında, ev için önemli eşyalardan bile daha önce, elektrikli vibratörler piyasaya sürüldü. İlginç olan ise insanlar süpürge için 9 yıl, elektrikli ütü için 10 sene daha beklemek zorunda kaldılar.

4. İlk orgazm önemli!

Seks uzmanı Dr. David Devlin'a göre kadınların %70'i ilk orgazmlarını mastürbasyon yaparak yaşamıştır ve bunu yaşamak için ortalama yaş 18'dir.

5. İlişki esnasında ses çıkarmak, sizi zirveye yaklaştırabilir.

Görünüşe göre; seks sırasında sesinizi kontrol etmek muhteşem bir orgazm için anahtar olabilir. Tantrik sekste, tiz sesler yapmak sekssel enerjiyi göğsünüze, boğazınıza ve kafanıza getirirken; pes sesler çıkarmak onları aşağıya, yani cinsel organa getirir. 

Bütün vücut orgazmı için sesinizi yükseltin...

6. ''Bu gece olmaz, başım ağrıyor'' muhabbetini de gömelim artık tarihe.

Son zamanlarda yapılan bir çalışma, orgazmın baş ağrısından muzdarip olanların %48'inin ağrısını yok ettiğini buldu. Sadece işe yaramakla kalmadı, ayrıca ağrı kesicilerden daha çabuk etki etti. 

Şimdi hep birlikte "Lütfen hayatım bu gece olmaz başım ağrıyor." bahanesini gömüyoruz arkadaşlar, hadi.

7. Mutlu son için birden fazla yol var.

Psikanalist Sigmund Freud, kadınların vajinal ve klitoral olmak üzere iki tür orgazm yaşayabileceklerini iddia ediyor. Fakat 1966'da Masters ve Johnson, bir tane kadın orgazmı olduğunu ama buna ulaşmanın birden çok yolu olduğunu buldu.

8. Her şeyde olduğu gibi cinsel ilişki için de güven önemli.

Seymour Fisher, Kadın Orgazmı'nın yazarı; ilişkileri konusunda güvensiz hisseden kadınların orgazm olma ihtimali daha azdır diyor. Yani partnerinizi kontrol etmeyi bırakın ve onun yerine seksileşin.

9. Birden fazla orgazm oldukça olası.

"Seksin Ana Prensipleri" adlı kitabın yazarı olan seks araştırmacıları Cauthery and Cole, bazı kadınların bir saatte 100 kereye kadar orgazm olabileceğini iddia ediyor.

10. Ortalama kadın orgazmı...

Ortalama kadın orgazmı 6 ila 10 saniye arasındadır. Buna rağmen bazı şanslı kadınlarınki 20 saniyeye kadar sürebilir.

Bu kısa süre boyunca yaklaşık her bir 0.08 saniyede ritmik kasılmalar yaşarsınız ve bu kasılmaları boş zamanlarınızda Kegel egzersizlerini yaparak güçlendirebilirsiniz.

11. Orgazm anında beyinde birçok dalgalanma yaşanır.

Orgazm anında, beynin duyguları kontrol eden belirli kısımları kapanır. Korku alanı kapanır ve geçici süreliğine tehlikeyi sezemezsiniz.

12. Orgazmın biyolojik getirileri de var elbette.

Orgazm olduğunuzda vücudunuz normalin dört katında oksitoksin üretir.

13. Kadınların çok azı orgazm olabiliyor.

Kadınların 3'te birinden daha azı seks sırasında düzenli olarak orgazm olurken erkeklerin dörtte üçü her zaman orgazm oluyor. Eğer partnerleri ön sevişmede 21 dakikadan fazla harcasaydı, on kadından dokuzu tatmin olacaktı.

Partnerinizle aynı anda orgazm olma durumu, sadece filmlerde olmaz. Orgazm olmak muhteşem ise, eşinizle aynı anda orgazm olmak iki kat muhteşemdir; harikuladedir.

14. G noktası artık hayal değil!

İtalyan bilim insanları son zamanlarda, daha kalın bir vajinal doku olan G noktasının ultrason ile yerinin tespit edilebileceğini keşfetti. 

Ne yazık ki bütün çiftlerde G noktası radarı yok, yani ona nerede olduğunu göstermelisiniz.

15. Sevgilisiyle/eşiyle seks yapan kadınlar daha çok orgazm oluyorlar.

Avustralya'da yapılan bir çalışmaya göre, kadınların mastürbasyon ile orgazm olmasının oranı %56 iken, bir partnerle seks yaptıkları zamanlarda bu oran %24'e kadar düşebiliyor.

Başka bir araştırmaya göre ise partneri ile duygusal bir ilişkisi olan kadınlar, öylesine seks yapan kadınlara göre seks sırasında daha yüksek oranda orgazm olmaya meyilliler.

16. Bazı pozisyonlar, diğerlerine göre daha orgazm dostu olabilir. Deneyin!

Daha fazla orgazm mı istiyorsunuz? O zaman uyarılma tekniklerini değiştirebilirsiniz mesela. Eğer klitoral bir uyarılmayla orgazma ulaştıysanız, sansasyonlara devam etmek için penetrasyonu deneyin. Sıklıkla ilk orgazm daha keskin ve daha çabuk olur ama ikincisi daha uzun olabilir.

17. Orgazm hakkında bilgi sahibi olan ve bu konu hakkında konuşan kadınların orgazm olma konusunda daha başarılı olduğu biliniyor.

Yani biraz da sonradan öğrenilen bir şey orgazm. Konuşarak, araştırarak, egzersiz yaparak, isteklerini partnerine anlatarak orgazma giden taşlı yolları daha hızlı geçebilirsin.

Peki sen orgazm hakkında konuşur musun yoksa bu konunun açılması seni gerer mi?

Konuşurum, gerilecek bir şey yok.
Sadece yakınlarımla konuşurum.
Kendi kendime araştırma yaparım en fazla.
Bu konu beni geriyor açıkçası.
Görüş Bildir