Görüş Bildir
Haberler
Hiç Fark Etmeseniz de Günlük Hayatta İnsanlara Kolayca Verebildiğiniz 8 Zarar

Hiç Fark Etmeseniz de Günlük Hayatta İnsanlara Kolayca Verebildiğiniz 8 Zarar

Mahalle
02.03.2018 - 19:02

Bazen sadece bizim düşündüğümüz gibi düşünmelerini istiyor, bazen de karşımızdakilere belki de hoşumuza gitmeyen bir özelliğinden dolayı gizli bir şiddet uygulayabiliyoruz. Nasıl mı?

1. Birilerinin hayatında açmaya en çok korktukları yaralarını bulup hatta o yaraların üzerine gidip, onları onarılamaz psikolojik sorunlara itebilirsiniz.

2. Bir kişiyi etnik kimliği, tuttuğu takım ya da şivesiyle bile düşüncesizce dışlayabilir, ona bu hayatı yaşanılamaz hissettirebilirsiniz.

3. İyilik yaptığınızı düşünerek karşınızdaki kişiyi çok borçlu hissettirebilir ve onu bu duygunun altında ezilmeyle baş başa bırakabilirsiniz.

4. Sırf fiziksel görüntüsü sizin hoşunuza gitmiyor diye bir kişiyle düşüncesizce dalga geçebilir, onu tekrar topluma kazandırılamayacak hale getirebilirsiniz.

5. Hiç tanımadığınız insanların hayata bakış açıları nedeniyle onları kınayıp, düşüncelerini acilen değiştirmelerini isteyebilirsiniz.

6. Ekonomik durumu daha düşük seviyede olan birine sesinizi yükseltmeyi düşüncesizce kendinize hak görebilirsiniz.

img2.thejournal.ie

7. Hiç tanışmadığınız o karanlık tarafınızla bir gün bir şekilde tanışabilirsiniz ve bu bir insanın hayatını tamamen mahvedebilir.

8. Hayatta karşılaştığı şeyleri hiç bilmediğiniz, geçmişleri hakkında hiçbir fikriniz olmayan insanları aklınıza ilk gelen şekilde yaftalayabilirsiniz...

Tıpkı Ömer, Sabri ve Kenan’ın mahallesine gelen yabancıya yaşattıkları akıl almaz anlardaki gibi.

Mahalle filmi; orta sınıfın içinden üç arkadaşın, ahlak ve namus anlayışları nedeniyle, hikâyesini hiç bilmedikleri bir adamın hayatını kabusa çevirirken, kendi içinde bulundukları ahlaki çöküşün farkına varma süreçlerini anlatıyor.

Mahalle, 9 Mart'ta Sinemalarda!