Denizlerde Fırtınaya Dikkat!

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Muğla, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize ile Antalya'nın batı kıyı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek ve eğimli kesimlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı bulutlu 9

ÇANAKKALE Parçalı yer yer çok bulutlu 9

İSTANBUL Genellikle parçalı bulutlu, kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu 9

YALOVA Parçalı bulutlu 10

  • EGE

Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, Muğla çevrelerinin aralıklı ve hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 2

AYDIN Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu 13

İZMİR Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu 12

UŞAK Parçalı bulutlu 6

  • AKDENİZ

Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Antalya'nın batı kıyı ilçelerinin aralıklı ve hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 15

ANTALYA Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra batı kıyı ilçeleri aralıklı ve hafif sağanak yağışlı 15

HATAY Parçalı bulutlu 12 

MERSİN Parçalı bulutlu 14

  • İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Az bulutlu ve açık 5

ESKİŞEHİR Az bulutlu ve açık 4

KIRIKKALE Az bulutlu ve açık 5

KONYAAz bulutlu 4

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Az bulutlu 

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 8

KASTAMONU Parçalı bulutlu 5

ZONGULDAK Az bulutlu 7

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz bölümünün iç kesimlerinin yüksek ve eğimli kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BAYBURT Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.-4

ORDU Çok bulutlu ve hafif yağmurlu 8

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 9

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu 8

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ELAZIĞ Az bulutlu 3

ERZURUM Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.-8

KARS Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.-15

VAN Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.-4

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Az bulutlu ve açık7DIYARBAKIRAz bulutlu ve açık 6

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 6

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 9

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtına; Doğu Karadeniz açıkları ile Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz hafif yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8, öğleden sonra 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, kuzeyinde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, batısında 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, batısında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: Orta.EGEHava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege hafif sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, kuzeyinde 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Kuzey Ege'de 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, Kuzey Ege'de orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Batı Akdeniz kıyıları ile akşam saatlerinden sonra tamamında 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, akşam saatlerinden sonra 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 1,0m, Görüş: iyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir