Erdoğan Bayraktar İstifadan Vazgeçti

 > -

Erdoğan Bayraktar İstifadan Vaz Geçti

Erdoğan Bayraktar İstifadan Vaz Geçti

Başbakan Erdoğan, Erdoğan BayraktarAK Parti Genel Merkezi'ne çağırdı. İkili yaklaşık 1,5 saat görüştü. Görüşmeden sonra Bayraktar istifadan vazgeçti.

Başbakan Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevinden istifa eden Erdoğan Bayraktar Ankara 'da bir araya geldi. Başbakan Erdoğan'ın Bayraktar'a yol arkadaşlıklarını hatırlattığı ve Trabzon'a giderek yerel seçimlere destek vermesini isteği belirtildi.

TGRT Haber 'in haberine göre Başbakan Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve milletvekilliğinden istifa eden Erdoğan Bayraktar'ı geçtiğimiz Perşembe günü AK Parti Genel Merkezi'ne çağırdı. Ankara'daki sürpriz zirvede Erdoğan ile Bayraktar yaklaşık 1,5 saat görüştü.

ERDOĞAN YOL ARKADAŞLIĞINI HATIRLATTI

AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmede Başbakan Erdoğan'ın, Bayraktar'a yıllara dayanan hukuku ve yol arkadaşlıklarını hatırlattığı belirtildi. Sürpriz zirvede Erdoğan'ın Bayraktar'a sitem ettiği de belirtildi.

BAYRAKTAR: DAVAMDAN VAZGEÇMEDİM

İstifanın gündeme gelmediği görüşmede Bayraktar'ın davasında şaşma olmadığı ve AK Parti'nin başarısı için elinden geleni yapacağını söylediği belirtildi. Bu arada Erdoğan'ın Bayraktar'dan Trabzon'a giderek yerel seçimlerde çalışmasını istediği kaydedildi.

İSTİFADAN VAZGEÇTİ

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan'ın haberine göre Bayraktar bu görüşmenin ardından istifasından vazgeçti ve AK Parti için seçim çalışmalarına katılacağını açıkladı.

Radikal.com.tr 

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan Bayraktar İstifadan Vazgeçti

Bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettikten sonra AK Parti'deki belirsizliği devam eden Erdoğan Bayraktar, son kararını verdi.

17 Aralık büyük rüşvet operasyonunda oğlu gözaltına alınan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın yılan hikayesine dönen istifasında düğüm çözüldü. Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüşen Bayraktar'ın istifadan vazgeçtiği ve AK Parti için seçim çalışmalarına katılacağı bildirildi.

CANLI YAYINDA AÇIKLAMIŞTI

Bayraktar, görevinden istifa etmeyince bakanlıktan azledilmişti. Bayraktar, NTV'ye yaptığı açıklamada ise Başbakan Tayyip Erdoğan'ı da eleştirerek hem partisinden hem milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklamıştı.

İLK SİNYALİ DEVİR TESLİM TÖRENİNDE VERDİ

Ancak bu kararının hukuki gerekçelerini yerine getirmeyen Bayraktar, bakanlıktaki devir teslim töreninde, "40 yıllık davama hizmet edeceğim" diyerek istifadan dönüşünün ilk sinyalini vermişti.

DİLEKÇESİNİ ŞAHİN'E VERMİŞTİ

İstifasını açıklamasına rağmen resmen bu konuda girişimde bulunmadığına yönelik basında haberler çıkması üzerine ise Bayraktar, dilekçesini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e göndermişti. İstifanın verileceği yerin genel merkez olmadığından hareketle de Şahin herhangi bir işlem yapmamıştı. Dilekçe daha sonra AK Parti Meclis Grubu'na gönderildi. Grup yönetimi de dilekçe için hiçbir işlem yapmadı.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Bayraktar istifasından haftalar sonra TBMM'ye gitti ve Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ile görüştü. Bayraktar'ın barış adımları Twitter mesajıyla devam etti. Bayraktar, "Önce Allah'ın, sonra RTE'nin sayesinde, genel müdür, meclis üyesi, TOKİ Başkanı, milletvekili ve bakan olduğum gerçeği ortadadır" mesajı attı.

KESİN KARARINI VERDİ

Bayraktar nihayetinde Erdoğan ile de görüşerek partide kalmasını kesinleştirdi. Bayraktar'ın artık partisinin seçim çalışmalarına da katılarak destek olması bekleniyor.

sondakika.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir