Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

Anasayfa > Gündem

1. Meclis 'Yüce Divan'ı Görüşüyor

1. Meclis 'Yüce Divan'ı Görüşüyor

Eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar'la ilgili Yüce Divan önergeleri reddedildi. Meclis'te 312 koltuğu bulunan Ak Parti'nin verdiği fire dikkat çekti.

Kaynak: http://onedio.com/haber/yuce-divan-oy...

2. TÜBİTAK ve TİB'e 'Telekulak' Operasyonu

2. TÜBİTAK ve TİB'e 'Telekulak' Operasyonu

Ankara merkezli 4 ilde ‘yasadışı dinleme’ ve ‘paralel yapı’ iddialarına yönelik operasyon başlatıldı. TİB'den 22, TÜBİTAK'tan 6 kişi hakkında yakalama kararı bulunuyor. Bu kişiler arasında TÜBİTAK'ın eski başkan yardımcısı Hasan Palaz, TİB eski başkanvekili Osman Nihat Şen, TİB Bilgi Sistemleri Dairesi'nin eski başkanı İlhan Elieyioğlu da var. Bu üç isim ve TİB Veri İşlemleri Koordinatörü İsmail B, hâlâ aranırken, diğer 24 kişi gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cemaate yönelik operasyonların süreceği mesajını verdi:  'Daha çok şeyler dökülecek, eteklerde daha çok gizli şeyler var'.

Kaynak: http://onedio.com/haber/4-ilde-yasadi...

3. 'Fuat Avni' Hesabı İçin Engelleme Kararı

3. 'Fuat Avni' Hesabı İçin Engelleme Kararı

Ve  Fuat Avni operasyonu yine bildi... Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, soruşturmanın gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle 'Fuat Avni' adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi de 'Fuat Avni' adlı Twitter ve Facebook hesaplarına erişimin engellenmesine karar verdi.

Kaynak: http://onedio.com/haber/-fuat-avni-ic...

4. İçişleri Bakanlığı'ndan Nihat Kazanhan Açıklaması: 'Bazı Polisler Kusurlu Olabilir'

4. İçişleri Bakanlığı'ndan Nihat Kazanhan Açıklaması: 'Bazı Polisler Kusurlu Olabilir'

Nihat Kazanhan'ın başından çıkan mermi. Fotoğraf: Mustafa Türk / Al Jazeera Türk

12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın Şırnak'ın Cizre ilçesinde öldürülmesiyle ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanlığı, 'olay yerindeki araç içindeki bazı güvenlik görevlilerinin kusurlu olabileceğini' duyurdu.

Kaynak: http://onedio.com/haber/icisleri-nden...

5. Davutoğlu'ndan Hrant Dink Mesajı

5. Davutoğlu'ndan Hrant Dink Mesajı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ölümünün 8. yılında Hrant Dink için Ermenice dahil 8 dilde bir mesaj yayımladı. Davutoğlu tüm Ermenilere seslendiği mesajında ' Zamanı 1915’te donduran büyük travmayı geride bırakmanın yolu tabuların yıkılmasıyla başlar.' dedi.

Kaynak: http://onedio.com/haber/davutoglu-nda...

6. 21 İlin Emniyet Müdürü Değişti

6. 21 İlin Emniyet Müdürü Değişti

Resmi Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, 21 ilin emniyet müdürü değişti, 15 ilin emniyet müdürü ise merkeze alındı.

Kaynak: http://onedio.com/haber/marketteki-ya...

7. Merkez Bankası Faizi Düşürdü

7. Merkez Bankası Faizi Düşürdü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Eyy Merkez Bankası faizleri indirmek için neyi bekliyorsun?” çıkışından sonra gözlerin çevrildiği Merkez Bankası faiz oranını yarım puan düşürdü. Merkez Bankası politika faizi olan 1 haftalık repo faizini yüzde 8,25'ten yüzde 7,75'e düşürürken marjinal fonlama oranını yüzde 11,25'te, borçlanma faizini ise yüzde 7.50'de serbest bıraktı.

Kaynak: http://onedio.com/haber/merkez-bankas...

8. KCK'dan 'Hendekleri Kapatın' Talimatı

8. KCK'dan 'Hendekleri Kapatın' Talimatı

KCK’nın yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklamada, yaşanan olumsuzluklara rağmen, Öcalan'ın hazırladığı ve hükümete sunduğu çözüm taslağına destek verilmesinin tarihsel öneme sahip olduğu belirtildi. Çözüm sürecini sabote etmek çabalarına dikkat çeken KCK, Cizre’deki hendeklerin kapatılmasını istedi.

Kaynak: http://onedio.com/haber/kck-dan-hende...

9 . Kasada Parası Yetmeyen Kıza Yardıma Gelen Teyze

Altan Erkekli'nin sunduğu 'Sen Olsan Ne Yapardın' adlı programda parası çocuk bezi ve mamaya yetmeyen kadına insanların verdiği tepki ölçülmek istenmiş. 

Sosyal medyada çok konuşulan ve Ekşi Sözlük'te hakkında başlık açılan video pek çok kişinin gözyaşı dökmesine sebep oldu ve 'çaresiz anne'nin yardımına koşan iyi yürekli teyze gönüllerde taht kurdu. 

Ancak TRT 1'de yayınlanan bu 'sosyal deney'de altyazı olarak yer alan 'yoksulluk verileri' gözlerden kaçmadı ve eleştirilere yol açtı. Programda verilen bilgi şöyle: 'Yoksulluk sınırı 2002'de %30 iken günümüzde %2'ye kadar düştü'

Kaynak: http://onedio.com/haber/bebek-bezi-ve...

10. Müslüman Gence Bu Akşam Fransız Vatandaşlığı Verilecek

10. Müslüman Gence Bu Akşam Fransız Vatandaşlığı Verilecek

Amedy Coulibaly’nin koşer market saldırısında Yahudileri derin dondurucuya saklayarak kurtaran Malili Lassana Bathily’e bu akşam İçişleri Bakanlığı’nda törenle Fransız vatandaşlığı verilecek.

Kaynak: http://onedio.com/haber/marketteki-ya...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?