Görüş Bildir
Haberler
Bugün Hava Nasıl Olacak?

Bugün Hava Nasıl Olacak?

adem kara
12.06.2014 - 08:54
İçeriğin Devamı Aşağıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Karadeniz, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sakarya, Bilecik, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu, Giresun, Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve batı, Doğu Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege Kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı, Orta ve Doğu Karadeniz Kıyıları ile Sinop çevreleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Ordu, Giresun, Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı bulutlu 28

BURSA Parçalı yer yer çok bulutlu 26

İSTANBUL Parçalı yer yer çok bulutlu 27

SAKARYA Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

  • EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 23

İZMİR Az bulutlu 30

KÜTAHYA Parçalı bulutlu 23

MANİSA Az bulutlu 30

AKDENİZ

Az bulutlu, doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, Adana, Osmaniye, Hatay ile Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

ANTALYA Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu 31

BURDUR Parçalı bulutlu 28

MERSİN Parçalı bulutlu 29

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Sivas çevrelerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı yer yer çok bulutlu 25

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu 24

KONYA Parçalı bulutlu 24

YOZGAT Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı 22

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Sinop çevrelerinde kuzey ve batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Giresun'un kıyı kesimleri, Rize ve Hopa, öğle ve akşam saatlerinde Ordu, Giresun, Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde batı, doğusunun kıyı kesimlerinde güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

GİRESUN Parçalı ve çok bulutlu, yerel kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği 23

ORDU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ELAZIĞ Parçalı yer yer çok bulutlu 29

ERZURUM Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

HAKKARİ Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

VAN Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 31

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 28

KİLİS Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 30

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 34

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Orta v Doğu Karadeniz gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusunda 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, öğle saatlerinde 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgar: Güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın