Bugün Hava Nasıl Olacak?

17PAYLAŞIM

Hava sıcaklığının bugün ve yarın ülkemiz genelinde artacağı; perşembe günü kuzeybatı kesimlerde, cuma günü ise kuzeydoğu kesimlerde azalacağı tahmin ediliyor. 

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı, Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor. Kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi bulunuyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinde Kuzey Ege kıyıları ile Marmara'nın batısında kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • PUS VE SİS UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu ve açık, zamanla batısının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. 

BURSA Az bulutlu ve açık 14

EDİRNE Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 13

İSTANBUL Az bulutlu ve açık 10

KIRKLARELİ Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 11

EGE 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık 8

AYDIN Az bulutlu ve açık 14

İZMİR Az bulutlu ve açık 13

MANİSA Az bulutlu ve açık 12

AKDENİZ 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 16

ANTALYA Az bulutlu ve açık 16

HATAY Az bulutlu ve açık 16

MERSİN Az bulutlu ve açık 15

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeydoğu kesimlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 9

ÇANKIRI Parçalı ve az bulutlu 8

KONYA Parçalı ve az bulutlu 9

YOZGAT Parçalı ve az bulutlu 6

BATI KARADENİZ 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

BOLU Az bulutlu ve açık 8

DÜZCE Az bulutlu ve açık 13

SİNOP Az bulutlu ve açık 11

ZONGULDAK Az bulutlu ve açık 10

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA Parçalı ve az bulutlu 11

BAYBURT Parçalı ve az bulutlu -2

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 13

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 10

DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ve doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ELAZIĞ Az bulutlu ve açık 3

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu -4

KARS Parçalı ve az bulutlu -6

VAN Parçalı ve az bulutlu 2

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

BATMAN Parçalı ve az bulutlu 11

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 12

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 12

SİİRT Parçalı ve az bulutlu 10

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava DurumuParçalı ve az bulutlu Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, batısı güneybatı, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga:1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), akşam 3 ila 5 (20-40km/s), gece 4 ila 6( 30-50km/s), Güney Ege'de güney ve güneybatı, sabah saatlerinde güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, kuzeyi gece 2,5m Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir