Bugün Hava Nasıl Olacak?

0PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinde Bartın, Sinop, Samsun, Ordu ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin, akşam saatlerinden itibaren, Marmara'nın kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Çankırı, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :İç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güneyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde pus ve sis hadisesi ile birlikte yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kuzey ve batı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

BALIKESİR Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 13

BURSA Parçalı, zamanla çok bulutlu 16

İSTANBUL Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 13

KIRKLARELİ Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 13

EGE

Parçalı, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı, zamanla çok bulutlu 12

AYDIN Parçalı, zamanla çok bulutlu 18

İZMİR Parçalı, zamanla çok bulutlu 16

UŞAK Parçalı, zamanla çok bulutlu 16

AKDENİZ

Parçalı, zamanla batı kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresi ile Hatay çevrelerinde pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 19

ANTALYA Parçalı, zamanla çok bulutlu 19

BURDUR Parçalı, zamanla çok bulutlu 12

MERSİN         Parçalı, zamanla çok bulutlu 18

İÇ ANADOLU 

Parçalı, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Çankırı çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı, yer yer çok bulutlu 10

ÇANKIRI Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 10

ESKİŞEHİR Parçalı, yer yer çok bulutlu 11

KONYA Parçalı bulutlu 3

BATI KARADENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Sinop ve Bartın ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BARTIN Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatleri ile gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 14

BOLU Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 10

KARABÜK Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 12

ZONGULDAK Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 14

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜMÜŞHANE Parçalı, yer yer çok bulutlu 4

RİZE Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 13

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 15

TRABZON Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 13

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu; bu gece saatlerinde Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ERZINCAN Parçalı ve çok bulutlu 6

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu 1

MALATYA Parçalı bulutlu 9

VAN Parçalı ve çok bulutlu 5

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADIYAMAN Parçalı ve az bulutlu 13

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 12

SİİRT Parçalı ve az bulutlu 11

ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 14

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan, öğleden sonra kuzeybatıdan, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4, doğusu öğleden sonra 5, Doğu Karadeniz' de doğu ve güneydoğudan, batısı güneybatıdan, öğleden sonra kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam batısı 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m orta kesimleri öğleden sonra 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu, gece yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan, öğleden sonra güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, gece kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan, öğlen güneydoğudan 2 ila 4, akşam 5, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m gece kuzeyi 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, öğleden sonra batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi, sis anında zayıf.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir