Beyler Zihinlerinize Format Atın! Tecavüzü Normalleştirmeye Çalışan Erkeklerin Arkasına Sığındıkları Bahaneler!

-

Birçok insan kadınlarla ilgili geçerliliği olmayan düşüncelerle her gün karşımıza çıkıyor. En çok da tecavüzle ilgili konularda konuşma gereği duyuyorlar. Bizler de kirli beyinlerini devreye sokan ve tecavüzü sıradan bir durum haline getirmeye çalışan insanların düşüncelerini Maria Mies'in Ataerki ve Birikim kitabından derledik! 

İyi okumalar! 

Ne yazık ki tecavüz vakalarının azalmasını beklerken gün geçtikçe durmadan arttığını görüyoruz.

Her gün yeni tecavüz haberleriyle güne uyanıyor ve bir kez daha lanet ediyoruz. Gencecik bedenlere, minicik yavrularımıza işkencelerle tecavüz edildiğini okuyoruz.

Bu içeriğimizde de tecavüzü çok normal bir şeymiş gibi algılayan insanların arkasına sığındıkları düşünceleri size aktaracağız.

Bu düşüncelerin bazıları sizlere tanıdık gelebilir, bazılarını da ilk kez duyuyor olabilirsiniz.

Öncelikle tecavüzün sıradan, normal bir şey olduğunu düşünen bu kişiler, tecavüz diye bir şeyin olmadığını açık ve net söylüyor. Kadınların tecavüzden hoşlandıklarını da ekliyorlar.

Çünkü isteği dışında bir kadına tecavüz edilmez. Bu kişilere göre eğer bir kadına tecavüz edilmişse o kadın bunu istemiştir!

Kadınların özünde şiddeti sevdikleri ve ilişkiye girmek için zorlanmadıkları sürece seksten zevk almayacaklarını da iğrenç düşüncelerine ekliyorlar.

Şiddet görmek kadınların zevk almasına yardımcı oluyormuş!

Ayrıca kadının "rahat" davranmadığı ve erkeği tahrik etmediği sürece de tecavüze uğramayacağını düşünüyorlar.

Tecavüze uğrayan çoğu kadın isteyerek onunla birlikte olmadığını kanıtlamak zorunda kalıyor. Bunu Türkiye'de ve birçok ülkede net biçimde görebiliyoruz.

Eğer ortada tecavüze uğramış bir kadın varsa bu da onun suçudur. Bu kişiler için, kadının erkeği tahrik eden kıyafetler giymesi ya da gecenin bilmem kaçında caddede yürümesi tecavüze davetiye çıkardığı anlamına geliyor.

Şunu da unutmayalım ki, çoğu tecavüz vakasında tecavüzcü kişiler kadınların yakınlarıdır!

Tecavüzün de sadece evlilik dışında gerçekleştiğini söylüyorlar. Çünkü onlar eşleriyle zorla birlikte olmalarını tecavüz olarak görmüyor.

Çünkü evlilikte her daim rıza olduğunu düşünürler! Unutmamak gerekir ki, karşılıklı rıza olmadığı sürece her cinsel ilişki tecavüzdür.

Aynı zamanda tecavüzün sadece eğitimin az olduğu ve yoksulluğun yoğun olduğu kesimlerde meydana geldiğini de eklerler.

Tecavüzün eğitimli ve eğitimsiz olarak ayrılması da dünyanın en saçma düşüncesi olsa gerek. Eğitimlisi de kadını dövüyor ve tecavüz ediyor, eğitimsizi de!

Gördüğünüz gibi bu düşüncelerin çoğu temelde kadınları suçluyor. Kadının kıyafeti ya da medeni durumu çok basit bir şekilde tecavüzü normal bir hale getiriyor.

Bir erkeğin tahrik edildiği sürece kadına tecavüz etmek zorunda olduğunu da düşünürler.

Umarız ki bir gün sorunun kadınların kılık kıyafetinde değil de kendi kirlenmiş beyinlerinde olduğunu anlarlar!

Bu konuyla ilgili sizin düşünceleriniz neler?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alice-666-seiko

Tecavüzü normalleştirmek isteyenler mi desem, pedofiliyi normalleştirmek isteyenler mi desem, hayvanlara tacizi normalleştirmek isteyenler mi desem.Yemin ediyorum artık hangisine lanet okuyacağımı bilemiyorum, o kadar çoklar ki. 😡😡😡

funda-dag

çözüm basit; şu tarz cümleleri katiyen kullanmayın: "aman da benim oğlum, pipini göster amcanlara!", "oğlum değil mi yapar!", "kız çocuğusun sen, abin çıksa da sen çıkamazsın; o erkek, çıkar. Ama iti kopuğu var bu saatte kız çocuğu salınmaz dışarı(salmak, evet...)!", "o etek/ruj/dekolte vs. ne öyle! elalem ne der?!" vs. vs.... kısacası ilerde çocuğunuz olduğunda "insan" olarak yetiştirin lütfen.

nazan-basari

hay parmaklarına sağlık!

pinear

Bunun çoğunu da bir başka kadın yapıyor ne yazık ki.

muhalif-kursad-zafer

"'Beyler' diye genelleme yapan yerlerinizi sikeyim!" desem bu da tecâvüz sınıfına girer mi??

42minikpatates

Tecavüze bulunacak bir bahane? Cidden ülkemizin durumuna üzülüyorum. Tecavüz ile ilgili şakalar var birde bunun neresi şaka? Neymiş dekolteli giyemez tecavüze uğrar, be abicim kapalı bir kadın ile açık bir kadın tecavüze uğruyorsa bunun ne ilgisi var dekolte ile? Okurken resmen kriz geçirdim ya bu nedir? Tecavüzden zevk alıyorda aman aman. Onların annesine veya kendisine tecavüz edilirse ne hissedirler merak ediyorum.

shiroshinju

Erkeklerden daha ziyade kadınların yorumları beni daha çok korkutuyor.Kadınlar bu konuda erkeklerden daha acımasız.Bir kadın hemcinsini korumak yerine kötü cümleler yazdığında da,erkekler gaza gelip bu tarz bahaneler üretmeye başlıyor.Bence değişmesi gereken kadınların zihniyetleri.

grayruby

"kadın cahilse toplumda cahildir." yazdığınız şeye o kadar katılıyorumki ilk önce kadınların özelikle bilgisiz ve erkek egemenliği altında kalmış kadınların düşüncelerini ve kendilerini değiştirmeliler. daha önce defalarca kadınların ağızlarından o kadar kötü şeyler duydumki dehşete bile kapıldığım oldu

Görüş Bildir