Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket ‘MHP'nin İtibar ve Saygınlığına Bugün Leke Sürülmüştür’

Anasayfa > Gündem

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün muhaliflerin kurultayın yapılması öngörülen otelin önünde toplanmasına ilişkin açıklama yaptı. Ankara’da yaşananları 'rezillik' olarak niteleyen Bahçeli, 'Tertemiz vicdanlı arkadaşlarımı dışarıda tutuyor ve diyorum ki, MHP'nin itibar ve saygınlığına bugün leke sürülmüştür. Hukuki süreç sabır ve samimiyetle beklenmeden partimizi ayağa düşürme gayretleri tam bir yüz karasıdır ve de unutulmayacak, affedilmeyecektir' dedi ve şöyle devam etti: 'Tomaların önüne dikilip barikatlara tutunarak poz verenlerin partimizin geleceğinde söz ve yetki sahibi olması hayal ötesi bir durumdur.'

MHP lideri Bahçeli, muhaliflerin bugün kurultay için toplanmasına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

'Milliyetçi Hareket Partisi 8-9 Şubat 1969 tarihinden buyana, yani tam 47 yıldır birçok badire ve belayı inanç ve mücadele azmiyle eritti. 47 yıldır nice tehlike, nice tehdit, nice oyun kutlu davamızın sinesine çarpıp dağıldı. Şundan eminim, bundan sonra da farklı olmayacaktır. Ne var ki, bugün Ankara’da yaşananlar şerefli mazimizin hiçbir döneminde görülmeyen çirkinlik, hiçbir zaman rastlanmayan rezilliktir.

'Unutulmayacak, affedilmeyecektir'

Tertemiz vicdanlı arkadaşlarımı dışarıda tutuyor ve diyorum ki, Milliyetçi Hareket Partisi’nin itibar ve saygınlığına bugün leke sürülmüştür. Hukuki süreç sabır ve samimiyetle beklenmeden partimizi ayağa düşürme gayretleri tam bir yüz karasıdır ve de unutulmayacak, affedilmeyecektir. Türklüğün davasını sokakta veya tarlada kurultay yapmaya kadar sürükleme teşebbüsü ahlaksız bir tertip, şiddetli bir operasyondur.

'Tomaların önüne dikilip barikatlara tutunarak poz verenlerin partimizin geleceğinde söz ve yetki sahibi olması hayal ötesi bir durumdur'

'Tomaların önüne dikilip barikatlara tutunarak poz verenlerin partimizin geleceğinde söz ve yetki sahibi olması hayal ötesi bir durumdur'

Bahçeli, Akşener'i de hedef aldı. (Fotoğraf: Zahidin Köşüş / Al Jazeera Türk)

Tomaların önüne dikilip barikatlara tutunarak poz verenlerin partimizin geleceğinde söz ve yetki sahibi olması hayal ötesi bir durumdur. Ankara’da meddahlara taş çıkartarak sanal hedef ve heyecanların peşinde koşanların Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in prestijiyle oynadığı açıktır. İrade ve kararın sahibi her şeyden önce Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in aziz mensuplarıdır. Bunun aksine hiçkimse rol çalmaya kalkışmamalıdır.

Olağanüstü Kurultay bahanesiyle delegelerimizi toplayıp korsan gösteri ve yasa dışı eylem yapan malum isimler haddi ve çizmeyi aşmıştır. Bugünkü tabloya sebep olanlardan Ülkücü vicdan elbette hesap soracak, bedeli her ne ise, sonu nereye varıyorsa gereğini yapacaktır.

'Ne vazgeçecek partimiz ne de vaziyeti kurtaracak halimiz vardır'

Yalanı, iftirayı kendisine rehber edenlerin şühedanın emaneti Milliyetçi Hareket Partisi’ni şovuna alet etmesi karşılıksız bırakılmayacaktır. Bugün olanlar milattır ve keskin bir kırılmanın ilanıdır. Bizim ne vazgeçecek partimiz ne de vaziyeti kurtaracak halimiz vardır.

'El mi yaman bey mi yaman herkes görecek'

Kara kalemli medya desteği, Panama merkezli tacirlerin tahrik ve desteği, okyanus ötesi komploları şehit yadigarı çatımızı çökertemeyecektir. El mi yaman, bey mi yaman herkes görecek, asaletimizden dolayı suskun kalışımızı yanlışa yoranlar yakında tel tel dağılıp gideceklerdir.

Yargı kararını beklemek MHP’nin temel ilkelerindendir. Ve karar ne olursa olsun işte her şey asıl o zaman başlayacaktır.'

MHP'de karşılıklı suçlamalar ve yargı kararları ile adeta yılan hikayesine dönen kurultay için muhalif adaylar bu sabah Büyük Anadolu Oteli önünde toplanmıştı.

Partililerden yoğun katılımın olduğu alanda polis otele çıkan yolları TOMA'lar ile kapatmıştı. 4 genel başkan adayı adına açıklama yapan MHP'nin eski Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, 'MHP sahipsiz değildir. Son sözü genel başkanlar değil, kurultaylar söyler. Birlik ve beraberliğimizi sağlayarak kurultayımızı yapacağız' demişti. 

Delege imzaları sonrası açıklama yapan Sinan Oğan, 'Önemli olan ülkücü iradesin tecellisidir, maksat hasıl oldu' dedi. Meral Akşener ise yaptığı açıklamada Yargıtay'a ve Cumhurbaşkanı'na tepki göstererek 'Bu kaosun ve hukuksuzluğun sorumlusu Yargıtaydır. Artık, Saray rahat uyuyabiliyorsa uyusun' şeklinde konuşmuştu.

'Ne yaparsanız yapın ülkücü hareketi engelleyemeyeceksiniz'

'Ne yaparsanız yapın ülkücü hareketi engelleyemeyeceksiniz'

Bahçeli'ye karşı aday olan isimlerin başında gelen Meral Akşener, kurultay için gelen delegelerin polis tarafından engellemesine ilişkin, şöyle konuşmuştu:

'Bizim polislere elimiz kalkmaz, Yargıtay bu kurultay kaosunun sorumlusudur, şimdilik gidiyoruz. Bugün Asena'lar dirsek atmayı öğrendi. artık Saray rahat uyuyabiliyorsa uyusun. 

Sabaha kadar bekleyecektim; arkadaşlar dediler ki saat 7'den beri herkes burada onun için şimdilik hepimiz evlerimize gidiyoruz. Onun için şimdilik hepimiz evimize gidiyoruz. Ne yaparsanız yapın ülkücü hareketi engelleyemeyeceksiniz.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
304
136
96
18
6
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?