Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Erkeği Memnun Ettiğin Ölçüde Yaşama İmtiyazı Elde Edersin": İtiraz Ediyoruz!

378PAYLAŞIM

Twitter kullanıcısı "myriamonde" geçtiğimiz akşam, manifesto niteliğinde harika bir flood yaptı. Kadınlara seslendiği ve sonsuza kadar hiç durmadan yazabileceğini belirttiği twitlerinde kadınlara erkeklere karşı dik durmaları çağrısında bulundu. Altına tüm kadınların imza atacağını düşündüğüm bu flood'u burada paylaşmayı bir borç biliyor ve onun sözleriyle sesleniyorum size: "Biz kimseye muhtaç değiliz, bazen kendimiz bile bilmiyoruz. Katlanıyoruz davarlara. Katlanmamıza gerek yok arkadaşlar. Bu kadar basit."

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

34. 

35. 

36. 

37. 

38. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayna-efendi

Bence Merve Ç. bu çizgiyi bozmasın

miray-gurses

İlk defa erkeklerden bile destek alan bir Merve Ç Paylaşımı :) Hatun bence bu şekilde devam etmelisin :) Kendi yazdığı bir yazı olmasa da bizle paylaştı neticede.Yazan arkadaşın kalemine sağlık.Enfes bir yazı.Sonuna kadar da haklı! ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE HAYIR!!

pala-raki

İçeriğe sonuna kadar katılmakla birlikte şu eleştirimi de yapmadan geçemicem. Kadınlar şikayetçi oldukları tiplerden hoşlanıyor maalesef. Kadınların sürekli bu tür erkeklerle karşılaşması tesadüf müdür? Bence değil. Alçakgönüllü, anlayışlı, düzgün erkekler hep yalnız hep yalnız. Çünkü kadınlar onları kesinlikle bir sevgili, bir eş adayı olarak değil iyi bir arkadaş veya sırdaş kısacası "sadece arkadaş!" olarak görüyor. Genel olarak tabii...

mrsnobody

Ben bile hemcinslerimin bu şekildeki davranışlarını gördükçe şaşırıyorum, haklısın. Genelleme yapmak yanlış tabii ama suç erkekte olduğu kadar buna boyun eğdiği gibi bir de bu durumdan hoşlanan kadınlarda.

ayna-efendi

çok doğru bir tespit bu, iyi adamlar arkadaş ya da sırdaştır, sorunlu arızalı tipleri de elleriyle koymuş gibi buluyorlar, benim gözlemlediğim kadarıyla sadece arkadaş olarak görme mevzusu da kadına bağlı yani iyi niyetli dürüst biriyse kadın arkadaş olarak görüyor ancak kötü niyetli çıkarcı biriyse o adamın iyi niyetini süistimal ediyor, başıma geldi benim hem lisede hem de üniversitede iki kız iyi niyetimi süistimal etmişti

samet-pulat

Belki de biz yalnız olduğumuzdan böyleyizdir. Belki de bu piç, fırlama tipler yalnız kalmadıklarından şımarıyorlardır ve biz bu şımarıklıktan nasibimizi almadık. Yalnız omak mı? Şımarık, kadınları üzen bir piç olmak mı? Hangisi iyi? Hangisi kötü?

pala-raki

Yalnız oldukları için mi iyiler, iyi oldukları için mi yalnızlar? Her ikisi de olabilir Samet, haklısın. Ama ben ikincisine daha yakınım.

ecegece1

ya ama birde şu şekilde düşün.. Evet gidip iyi insanlar yerine kötüleri seviyor olabilirler. Ama olmayınca olmuyor yani çünkü birini sırf iyi bir insan olduğu için sevemezsin ki.. Gönül bu ota da konuyor boka da. Her ne kadar kalbini kırsa da aşıksa vazgeçemiyor işte Amaan zaten sevgimizi hep hak etmeyen insanlara vermiyor muyuz..

menemen

biz kadınlar sindirildik daha attıgımız ilk adımda sen kız cocugusun denildi ilk fırsatta yapamazsın oldu mutluluktan once korkuyu ogrendik el alem ne der korkusu taciz edilme ve dayak korkusu, asagılanma, baskı, fizksel gucsuzluk toplumsal gucsuzluk oldu ne diyeyim aq gidip bir yemek yapıp kocamı bekleyim

busra-kucuk

"Sevgi iktidar değil, baskı değil, zorlama değil, katlanma değil. hayatımızda sevgi olacaksa insan sevgisi olacak, eşya sevgisi değil." güzel demiş.

Görüş Bildir