Görüş Bildir
Haberler
Yandex.Haritalar'a Antalya Panaromaları Eklendi

Yandex.Haritalar'a Antalya Panaromaları Eklendi

Batuhan
30.05.2014 - 12:40

Yandex.Haritalar'a Antalya Panaromaları Eklendi

Çevrimiçi arama motoru Yandex, Haritalar servisine eklenen Antalya Panoramaları’nı hizmete sundu.

Turizmin başkenti Antalya, bugünden itibaren Yandex’in panoramaları üzerinden gezilip görülebilecek. Yandex.Haritalar’a eklenen Antalya’nın panoramik fotoğrafları, Kızıl Kale, Aspendos, Düden Şelalesi, Apollon ve Athena Tapınağı başta olmak üzere şehrin turistik ve kültürel zenginliklerini Yandex kullanıcılarıyla buluşturacak. Kullanıcılar, bu yerleri 360 derecelik yüksek çözünürlüklü görseller eşliğinde ziyaret edebilecek.

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Kuşadası ve Didim’in ardından kullanıcılar artık Antalya’yı da Yandex üzerinden keşfe çıkabilecek. Özel çekim teçhizatlı araçlarla 1571 km yol boyunca yapılan çekimlerde, 284.064 fotoğraf Antalya Panoramaları’na eklendi. Böylelikle aralarında Antalya’nın ilçeleri Alanya ve Manavgat’ın panoramaları da dahil olmak üzere, 71.016 panorama hizmete sunuldu.

Ürünün lansmasını Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık’ın katılımı ile Antalya’da gerçekleştirildi. Yandex.Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Sadece Türkiye için değil, tüm dünya için turizmin en önde gelen lokasyonlarından biri olan Antalya’yı panoramalar servisimize dahil ettik. Hem ülkemizin bu enfes güzelliğini tüm dünyaya göstermek, hem de kendi vatandaşlarımıza diledikleri zaman Antalya’yı ve Akdeniz’i görebilme imkanı vermekten dolayı çok mutluyuz. Kullanıcılar Yandex.Haritalar üzerinden Panoramalar servisiyle dilediği zaman Antalya’yı keyifle keşfedip, gezebilecek.”

Stuff

Kaynak: http://www.stuff.com.tr/2014/05/yande...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0