Windows Phone 24 Ülkede İOS'u Geçti

 > -

Windows Phone 24 Ülkede İOS'u Geçti

Windows Phone 24 Ülkede İOS'u Geçti

2013′ün aralık ayı verilerine göre Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone, 24 ülkede iOS’u geride bıraktı.

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinin başında Android, ikinci sırada ise iOS geliyor. Ancak Microsoft’un Windows Phone’u da göz ardı edilemez bir yükseliş grafiği yakaladı. Açıklanan son verilere göre Windows Phone, 24 ülkede iOS’un önünde.

Windows Phone’un iOS’tan daha fazla kullanıldığı ülkeler ise şu şekilde sıralanıyor: Şili, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Ekvator, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, Hindistan, İtalya, Kenya, Kuveyt, Malezya, Meksika, Nijerya, Pakistan, Peru, Polonya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayland, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri ve Vietnam.

Dünya genelinde bakıldığında özellikle bazı Avrupa ve Asya ülkelerinde, Windows Phone’nun iOS’u geride bıraktığı görülüyor. 2013′ün aralık ayına ait verilere göre bu ülkelerin sayısı 24. Windows Phone için şimdiki hedef ise iOS’un büyük bir üstünlüğe sahip olduğu ABD’de yükselmek.

Windows Phone’un Android’in ardından en çok kullanılan ikinci işletim sistemi olduğu ülkeler arasında ABD yok. ABD’de piyasasında yüzde 40,8 ile iOS ikinci, Windows Phone ise yüzde 4,8 ile üçüncü geliyor.

Stuff

Haberin Tamamı İçin:

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAndroidBirleşik Arap EmirlikleriÇek CumhuriyetiHindistanİtalyaMacaristanMicrosoftMısırSuudi ArabistanUkraynaWindows 8YunanistaniOS
Görüş Bildir