Görüş Bildir

Ukrayna Haberleri

Ukrayna ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Ukrayna ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Çarpıcı Araştırma: Kazananın Olmayacağı Nükleer Savaşın Çıkması Durumunda 5 Milyar Kişi Açlıktan Ölecek
Rusya ve ABD arasında çıkacak bir nükleer savaşın beş milyar insanın ölümüyle sonuçlanacağı yönünde bir araştırma yayınlandı. Ölümlerin büyük bir kısmının nükleer patlamalar ve sonrasındaki serpintilerin aksine kıtlıktan kaynaklanacağı öngörülüyor. Nükleer bir kıyamet durumunda 5 milyar kişinin sadece açlıktan öleceği yönündeki araştırmanın detaylarına bakıyoruz.
OECD Rekortmeni Türkiye'de Gıda Fiyatlarında Topyekûn Mücadele Albayrak Döneminde de Marketlerde Uygulandı
Gıda fiyatları enflasyonunda Türkiye OECD birincisi oldu. Aslında enflasyon mevzu bahis olunca her alanda birinciyiz. Dünyada artan fiyatlara bir de TL'nin değer kaybı eklendiğinden fark attığımız enflasyon verilerinde, geçen hafta Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin açıkladığı 'topyekûn mücadele'nin 4 yıl önceki arşivlerde de marketlerle ilişkilendirildiği görüldü.
Savaş Petrolü, Petrol Enflasyonu, Enflasyon Vatandaşı Vurdu: Yükselen Fiyatlardan Kimler Kârlı Çıktı?
Türkiye Petrol Rafineleri A.Ş. 2022 yılı 6 aylık konsolide net dönem karını 11 milyar 507 milyon 65 bin TL olarak açıkladı. Geçen yıl aynı dönemde 939 milyon 368 bin TL kar ederken, şirketin performansı ilgi çekince uzmanlar durumu inceledi. Petrol fiyatlarında dünya çapında sorunların enflasyona dönüştüğü 2022 ilk yarısında petrol fiyatları Rusya-Ukrayna savaşı etkisiyle zirveye taşınırken, bir petrol rafinerisi şirketinde bu derece kâr artışının nedenleri neler? Bir şirketin bu kadar kar artışı sağladığı bir ortamda devletin kasasına ne girdi?
Onları Tanımayan Yok: Tarkan'dan Hande Erçel'e Sadece Türkiye'de Değil, Tüm Dünyada Adını Duyurmuş Ünlüler
Ülkemizde gerek oyunculuğu gerek başarıları ile ünlenen pek çok isim var. Hatta bu isimlerden bazılarının ünü sadece Türkiye'yle sınırlı kalmadı, sınırları aşıp diğer ülkelere de sıçradı. Bir yanda sesiyle ünlenen Tarkan, diğer tarafta en iyi futbol kulüplerinde oynamış Arda Turan, diğer tarafta da oyunculuğuyla akıllara kazınmış Kıvanç Tatlıtuğ... Gelin; sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada adını duyurmayı başarmış ünlü isimlere beraber göz atalım.
  • 1