Sonsuza Kadar Silindiğini Düşündüğünüz O Dosyaların Tamamını Geri Getirmenin Bir Yolu Var: EaseUS Data Recovery Wizard

0PAYLAŞIM

Hiçbir zaman başımıza gelmesini istemeyiz ama bazen bilgisayarımızda bulunan önemli dosya ve klasörlerin kimi zaman yanlışlıkla, kimi zamansa sistem çökmesi sonucu geri dönüşü olmayacak şekilde silinmesine şahitlik edebiliriz. Oysa istemeden Shift + DEL tuşuna basarak dosyaları kalıcı olarak sildiğiniz, yedeklemeyi unutup format attığınız hard disklerden veri kurtarabilmeniz pekala mümkün. Gelin detaylı inceleyelim.

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir.

Sonsuza dek silindiğini düşündüğünüz dosyaları geri getirmenin bir yolu var!

Bazen ise sorun dosyaların silinmesi yerine sistem çökmesi veya virüs kaynaklı olabilir.

Gerekçe her ne olursa olsun panik yapmanıza hiç gerek yok. Sonsuza dek silinmiş olduğunu düşündüğünüz, umudu tamamen kestiğiniz bu dosyaları geri getirebilmenin yolu mevcut. Bu yazıda size silinen verileri geri getirme noktasında müthiş performans sergileyen EaseUS Data Recovery Wizard programından ve bu yazılımı nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz. 

2 GB’a kadar ücretsiz silinen dosyaları kurtarma imkânı sağlayan programın ücretli versiyonunu satın aldığınızda bu sınırı ortadan kaldırabiliyorsunuz. Yani tarama yaptığınız diskin boyutu ne kadarsa o kadar büyüklükte veriyi geri getirebilmeniz mümkün hale geliyor.

Hard diskten silinen dosyalar nasıl kurtarılır?

prnt.sc

Öncelikle yapmanız gereken ilk iş EaseUS Data Recovery Wizard programını indirmek üzere EaseUS’un web sitesini ziyaret etmek olmalı. Windows ve Mac versiyonlarından birini seçip programı indirin ve kurulumu gerçekleştirin.

Sonrasında programı açın. Otomatik olarak silinen verilerin kurtarılmasını istediğiniz birimi seçmeniz talep edilecektir.

Dahili veya harici hard diski seçip ilerleyin. Bu aynı zamanda USB flaş disk veya microSD kart da olabilir. Keza dijital kamera, MP3 ve MP4 oynatıcılar için de silinen dosyaları kurtarma işlemi yapabilirsiniz.

Tarama işlemi başladıktan sonra bir kahve alın ve arkanıza yaslanın. Diskin boyutuna göre tarama işlemi yarım saat ila 3-4 saat arası kadar sürebilir. İşlemin sonunda EaseUS Data Recovery Wizard programı kurtarılabilecek dosyaların ön izlemesini tarafınıza sunacaktır.

Fotoğraf ve videoların küçük boyutlu hallerini görerek seçtiğiniz herhangi bir klasöre kurtarılan verilerin aktarım işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlem de biraz vakit alacaktır ancak günün sonunda hiçbir şekilde ücret ödemeden, 2 GB’a kadar veriyi bedava geri getirmiş olabilirsiniz.

Peki ya kurtarmanız gereken verilerin boyutu 2 GB’ı aşıyorsa?

Bu durumda kesenin ağzını açmanız gerekecektir. Ancak her hâlükârda hard diske fizikî olarak müdahale etmeden, sadece yazılımsal müdahalelerle silinen verilerinizi geri getirmiş olacağınızı hesaba katarsak sizden talep edilen ücretin çok makul kalacağı söylenebilir.

Aylık 69.95 dolar, yıllık ise 99.95 dolar olarak belirlenmiş. Ömür boyu lisans satın almak istediğinizde ise 149.95 dolar ödeme yapmanız gerekiyor. Tüm bu lisans seçeneklerinin yalnızca bir bilgisayar için olduğunu unutmayın.

Bu arada EaseUS Data Recovery Wizard programını kullanarak fotoğraf ve dökümanların yanı sıra büyük boyutlardaki videoları da geri kurtarabilmeniz mümkün. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız EaseUS ekibi tarafından hazırlanan rehbere göz atabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
viyol10sel

hocam benim de uçan harici disllerim var nasil kurtarabilirim ve kac yil limitimiz var kullanilmayan harddiskleri kurtarmak için

semih-kurnaz

Yazılım ile kurtarma bir noktaya kadar yapılıyor, eğer ki senin için önemli dosyalar varsa anı, hatıra, belge vs içerideki disk/nand flash -depolama birimi- fiziksel olarak zarar görmediği sürece eğer dosyalar bozulmadıysa her türlü kurtarılır ama bu senaryoda 4 haneli rakamlara çıkarsınız bilginiz olsun.

semih-kurnaz

Boş beleş reklam yazılımı değil gerçekten işe yarıyor kullandım ve 2 tb'a yakın veriyi kurtardığım oldu ama çok önemli bir nokta var, silinen dosyaların üzerine herhangi bir veri yazılmamış olması gerekiyor, aksi halde kimse kurtaramaz. << Sildiğinizi sandığınız dosyalar aslında silindi olarak işaretlenip üzerine yeni veri yazılana kadar diskte bekliyor, eğer ki üzerine veri yazılmadıysa kurtarabilirsiniz, bu tarz programlarda o silindi olarak işaretlenen dosyaları kurtarıyor.>> Para almadım ama bilginiz olsun diye ekledim.

r2d2

Ben de bunları yazacaktım. ayrıca veri ne kadar büyük ise o kadar uzun sürebilir. Bilgisayarınızın ve hdd'nin özelliklerine bağlı.. Bir de hdd üzerinde defrag işlemi yapılmamış olması lazım.. Defrag demek bu silindi olarak işaretlenen dosyaların üzerine diğer dosyaların binmesi ve tamamen kurtarılmaması demek.

semih-kurnaz

Evet süre çok önemli, benim gibi +500 gb lık verilerle işlem yapıyorsanız günlerce nonstop devam ediyor bu süreç, hazırlıklı olsun kullanacak kişiler

Görüş Bildir