Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Slovenya'daki Eşcinsel Evliliği Referandumunun Sonuçları Herkesi Şaşırttı

29PAYLAŞIM

Son zamanlarda eşcinsel evlilik dünya çapında kabul görmeye başlayan bir olgu haline geldi. Bu yıl ABD'de eşcinsel evlilik yasallaşmıştı.

İrlanda da bu yıl referandum ile eşcinsel evliliği kabul etmişti. Bu diğer ülkelere de cesaret veren bir olay oldu.

Geçtiğimiz pazar günü Slovenya'da da halk eşcinsel evliliğini onaylamak/reddetmek üzere oy kullanmaya sandıklara koştu.

Eşcinsel hakları aktivistleri heyecanla sonuçları bekledi ama sonuçlar karşısında hüsrana uğradılar.

%67'e %33 oy oranıyla Slovenya halkı eşcinsel evliliğe hayır dedi.

2015'in Mart ayında Slovenya Parlemento'su eşcinsel evliliği onaylayan bir yasayı kabul etmişti. Ancak herhangi bir evlilik gerçekleşmeden bu yasa, itirazlar sonucu referanduma taşınmıştı.

Muhafazakar parti ve insanlar, özellikle eşcinsellerin çocuk evlat edinmesine karşıydı.

Slovenya'da "Çocuklarımız Tehlikede" isimli grubun kurucusu Ales Primc, bu sonucun çocuklar için bir zafer olduğunu vurguladı.

Parlemento üyesi Violeta Tomic ise, mücadele bitmedi, eninde sonunda bu yasa kabul edilecek şeklinde konuştu.

Peki eşcinsel evlilik için Türkiye'de referanduma gidilirse sen onay verir miydin?

Evet
Hayır
Bilmiyorum, kafam karışık.

Eşcinseller evlat edinebilmeli mi?

Elbette
Hayır çünkü çocukları da eşcinsel yaparlar
Hayır, çünkü geleneğimizde yok böyle bir şey.
Bilmiyorum, kafam karışık

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
totalwar

eşcinsel evlilikler avupada olsun.mümknse kökleri kurusun bu şekilde.erkek erkeğe kadın kadına hallensin..belki soyları tükenir de bizde kurtuluruz.

onedion

Eşcinselleri oldukları gibi kabul etmeyip, hastalıklı birer birey olduklarına inanan bir ülke için ''EŞCİNSEL EVLİLİK'' konusu oldukça ilginç. Bırakın kim neyi nasıl yaşamak istiyorsa yaşasın. Senin çocuğunun hetero olduğunu veya olacağını nerden biliyorsun hanım ablam ve beyfendi ağabeyim? İyi düşün!!

benbiseydicem

Tabi çok doğrusunuz hayır diyen herkes neden olarak iki seçenekten birini düşünecek kadar sığ. Sizin gibi evet diyenler de 'elbette' diyecek kadar ılımlı ,anlayışlı, medeni. Yok arkadaş bu değil özgürlük, bu değil o çok savunduğunuz medeniyet, düşünceye saygı.

derenno

Hayır diyenler empati yoksunu sadece kendini düşünen insanlardır diye düşünüyorum. Şu son soruya "eşcinsel yaparlar" diyenlere diyorum ki; eşcinselliği hormonlar belirler, çevre değil.

iced_americano

Homoseksüellerin evlenip evlenemeyeceğine heteroseksüeller karar veriyor. Sizce de bu işte bir saçmalık yok mu? Her insan bir bireydir ve kiminle evleneceği sadece onu ilgilendirir. Ayrıca eşcinsellerin çocuklarını eşcinsel yetiştirmesi kadar sığ bir düşünce olamaz. Unutmayınız ki eşcinseller, heteroseksüel ailelerin çocuklarıdır.

purplemoon

''Unutmayınız ki eşcinseller, heteroseksüel ailelerin çocuklarıdır.'' bu cumle her seyi aciklamaya yetiyor.

Görüş Bildir