Sen Türkiye'nin Bir Şehri Olsaydın, Neresi Olurdun?

17bPAYLAŞIM

Eğer sen Türkiye'nin bir şehri olsaydın hangisi olurdun; eşsiz karakterin Türkiye'nin eşsiz şehirlerden hangisine daha çok benziyor? İşte bu soruların cevabı bu testte! Hadi hemen testi çöz ve şehrini öğren!

1. İlk olarak bize hayatı nasıl yaşadığınız söyler misin?

2. Peki kalabalık ortamlarla aran nasıl?

3. Kendini eski kafalı olarak mı yoksa modern olarak mı tanımlarsın?

Eski kafalı
Modern

4. Herkesin sevdiği bir hava vardır: Peki ya seninki ne?

Sıcak havaların insanıyım ben
Soğuk havalar gibisi yok bana göre

5. Hazır sevgililer günü yeni geçmişken bu soruyu bir soralım: İlişkilerinde sen nasıl birisin?

6. İlişki demişken: Senin veya sevgilinin tarzı bunlardan hangisine benzesin istersin?

7. Alakasız gibi gelebilir ama inan değil, sen bir içecek olsaydın hangisi olurdun?

Kahve
Bira
Şalgam
Çay
Portakal suyu
Kola
Viski
Vodka
Ayran

8. Son olarak en sevdiğin sosyal medya mecrasını söyle bize hadi!

Snapchat
Twitter
Facebook
LinkedIn
Instagram
Tumblr

Fethedilemez güzellik: İstanbul!

Sen tıpkı İstanbul gibisin! Sürekli bir karmaşa, koşturmaca içerisindesin. Çünkü senin için kariyer çok önemli ve görebileceğimiz kesinlikle en çalışkan insanlardan birisin. Fakat yanlış anlaşılmasın, bunu yaparken hayatını yaşamaktan alıkoymuyorsun kendini. Hatta şöyle, hayatını yaşamakla o kadar yoğunsun ki insanlar sana ulaşmak için büyük çaba sarf etmek zorunda kalıyor. Ama bu onların gözünde seni ulaşılamaz ve çekici yapıyor. Bu yüzden de seni ulaşılamaz, elde edilemez ve fethedilemez biri olarak görüyorlar. Bu yüzden de senden az biraz çekiniyorlar ;)

Ege'nin incisi: İzmir!

Sen tıpkı İzmir gibisin! Sende de onun gibi inanılmaz bir rahatlık ve keyfine düşkünlük var. Ama elbette kötü yönde değil bu; hatta aksine, sendeki bu rahatlık senin inanılmaz huzurlu bir insan olmanı ve çevrene de sendeki huzuru yaymanı sağlıyor. Diğer yandan sen inanılmaz elit ve havalı bir insansın; bu da insanların sana yaklaşırken biraz çekinmesine neden oluyor. Ama bu senin çok hoşuna gidiyor, çünkü az birazcık kibirlilik de var sende; ama abartılı derecede değil elbette :)

Türkiye'nin kalbi: Ankara!

Sen tıpkı Ankara gibisin! Kalendersin tıpkı onun gibi: gösterişsiz, daima sadelikten yana ve alçak gönüllü! Sadıksın da; kimseye ihanet etmez, yarı yolda bırakmaz, verdiğin tüm sözleri ne pahasına olursa olsun tutarsın! Ayrıca tavırlarındaki efendilik/hanımefendilik de insanları sana hayran bırakmaya yetiyor da artıyor bile! Hatta bu durum senin içindeki doğuştan liderin ortaya çıkmasına neden oluyor. Fakat dışarıdan sıkıcı, soğuk biri gibi görünsen de içindeki deliyi bilenler biliyor; sen asıl cevheri sadece hak edenlere gösteriyorsun!

Eşsiz memleket: Adana!

Sen tıpkı Adana gibisin! Korumacısın; sevdiklerinin saçının tek bir teli için bile dünyaları yakacak derecede hem de! Bu da senin biraz gergin bir insan olmana yol açıyor, sürekli acaba iyiler mi diye düşünmekten bazen kendini bile unutuyorsun. Fakat bu hayatın keyfini çıkarmaktan alıkoymuyor seni: Eğlenmesini de biliyorsun, hem de dibine kadar. Çünkü senin içinde inanılmaz bir deli, bir çılgın var. Hatta bu konuda sağın solun da belli olmuyor bazen. İnsanları şaşırtmak konusunda senden iyisi yok yani! Ama sana bir şey söyleyelim mi; senin bu deli deli tavırlarını arkadaşların o kadar çok seviyor ki!

Karadeniz'in hırçın şehri: Trabzon!

Sen tıpkı Trabzon gibisin! Bir kere dobrasın sen, ağzına geleni söylemekten kendini hiç alıkoymaz; "arkasından söyleyeceğime yüzüne söylerim daha iyi" dersin. Hazır cevapsın da; seninle ağız dalaşına girmek hepimizin en büyük kabusu olabilir, o derece! Tabii bunda komik mizacın ve deliliğinin de parmağı yok değil! Öyle ki sen karşındakini kırmadan, alttan alttan, şaka yoluyla söylemek istediğini öyle güzel söylersin ki herkes şaşar kalır. Diğer yandan içinde inanılmaz bir aile sevgisi var; ailene çok derin bir şekilde bağlısın. Aile bağlarının yavaş yavaş yok olmaya başladığı günümüzde bu çok güzel bir özellik bizce!

Cennetten bir parça: Antalya!

Sen tıpkı Antalya gibisin! Sıcaksın bir kere, hem de inanılmaz sıcak! İnsanları seviyorsun çünkü; onların yüzünde oluşturduğun bir gülümseme senin için dünyalara bedel adeta. Sakinsin de, gereksiz parlamaların olmaz yani senin. Bu da seni resmen ideal bir arkadaş yapıyor, öyle ki keşke bizim de arkadaşımız olsan demedik değil yani :) Diğer yandan sen son derece kibar bir insansın, hiç kimseyi kırmak istemez, "o kırılacağına ben kırılayım" dersin. Misafirperverliğine ise diyecek hiçbir lafımız yok: Bir gün bizi misafir etsen de o eşsiz misafirperverliğine biz de tanık olsak keşke be güzel insan!

Doğu'nun mert şehri: Erzurum!

Sen tıpkı Erzurum gibisin! İçinde gram yalan, sahtekarlık, kötülük yok senin: Adeta ne isen osun, için dışın bir yani. Bu yüzden de dürüstlük senin için çok önemli, doğrucu davut deseler de umurunda değil, yalan söylememek için gerekirse en acı doğruları bile söylersin sen. Diğer yandan az biraz sabit fikirli olduğunu söylememiz lazım; yani senin fikrini değiştirme, ikna etme çabaları hep boşa gitmiştir ve gidecektir: Bu böyle biline! Yalnız şunu söylememiz lazım: Sen tam bir düz adam/kadınsın! İmalarla, dolaylı anlatımlarla işin yok senin: Düzsün işte, Düz Adam Sami'nin akrabası olacak kadar düz hem de!

Neşenin şehri: Bursa!

Sen tıpkı Bursa gibisin! Öyle bir neşe var ki sende, ancak çocuklara mahsus! Bu yüzden de hayatının her anından inanılmaz keyif alıyor ve etrafına da bu keyfi dağıtıyorsun. Muhabbetin inanılmaz güzel bir kere senin, oturup saatlerce konuşsak gram sıkılmayız eminiz; diğer yandan gırgırcı ve dalgacısın da, tansiyon yükseldiği an patlattığın bir espriyle bütün gerginliği alırsın anında. Fakat dikkat etmek lazım, az biraz alıngansın çünkü: Yani seni kırmamak lazım, kırılırsan eğer tersin ortaya çıkar ve bu karşındaki için hiç ama hiç iyi olmaz!

Daima genç kalan şehir: Eskişehir!

Sen tıpkı Eskişehir gibisin. Damarlarında gençlik var senin, canlılık var adeta. Çünkü senin çok güzel bir hayat felsefen var: "Her gününü son gününmüş gibi tadını çıkararak yaşamak!" Takdir ettik doğrusu, çünkü bu hayatı gerçekten senin kadar dolu dolu yaşayan çok az insan bulunur, eminiz! Arkadaşların için her şeyi yaparsın ayrıca, onlar senin olmazsa olmazların çünkü. İstesinler canını bile verirsin. Fakat aynı şeyi sevgililerin için söyleyemeyeceğiz: Çünkü sen o "bağlanma problemi" olanlardansın. Ne yaparsan yap olmuyor adeta, bağlanamıyorsun bir kişiye. Kendini kısıtlanmış hissediyorsun. Olsun be güzel insan, herkes seni böyle seviyor!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayla-uykun

Sen tıpkı Trabzon gibisin! Bir kere dobrasın sen, ağzına geleni söylemekten kendini hiç alıkoymaz; "arkasından söyleyeceğime yüzüne söylerim daha iyi" dersin. Hazır cevapsın da; seninle ağız dalaşına girmek hepimizin en büyük kabusu olabilir, o derece! Tabii bunda komik mizacın ve deliliğinin de parmağı yok değil! Öyle ki sen karşındakini kırmadan, alttan alttan, şaka yoluyla söylemek istediğini öyle güzel söylersin ki herkes şaşar kalır. Diğer yandan içinde inanılmaz bir aile sevgisi var; ailene çok derin bir şekilde bağlısın. Aile bağlarının yavaş yavaş yok olmaya başladığı günümüzde bu çok güzel bir özellik bizce! TÜRKİYENİN EN GÜZEL ŞEHRİ KESSİNLİKLE DOĞU KARADENİZ ŞEHİRLERİ :)

sude-oakley

İzmiiir Türkiye'nin en güzel şehiri

focus-mspgil

Fethedilemez güzellik: İstanbul!

nezaket-bolat

istanbul çıktı

melisa-sila-ozbay

izmir tabiki

Görüş Bildir