Seçimler Kısa Devre Yaptı

 > -

Seçimler Kısa Devre Yaptı

Seçimler Kısa Devre Yaptı

Bugün yapılan yerel seçimlerin oy verme aşamasının ardından oy sayımı sırasında da Türkiye’nin birçok yerinden elektrikleri kesildiği haberi geldi.

Basına ve sosyal medyaya yansıyan elektrik kesintisi yaşanan yerler arasında Ankara’da Dikmen, Keçiören, Mamak ilçeleri, İstanbul’da Bakırköy, Sarıyer, Beyoğlu, Kartal, Beylikdüzü, Esenyurt, Bakırköy, Şişli ilçeleri ve Van, Bitlis, Hatay, Gaziantep, Mardin, Adıyaman, Urfa, Eskişehir, Zonguldak, Mersin, Batman ve Adana’nın adı geçiyordu.

Eskişehir’de CHP’nin büyükşehir belediye başkan adayı Yılmaz Büyükerşen kent merkesinde altı mahallede ve adliyede elektriklerin kesik olduğunu söyledi.

Büyükerşen “Elektrik dağıtım şirket cevap vermiyor. Tutanaklar tutulup imza altına alınamıyor. Halk ayakta, herkes balkonlarda, tencere tava çalıyor” diye konuştu.

ANF’ye göre, Batman'ın Hasankeyf ilçesinde elektrikler kesilmeden önce BDP önde giderken elektrikler geldiğinde AKP yedi oy önde çıktı. Hasankeyf’e giden BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata Yüksek Seçim Kurulu'na itirazda bulunacaklarını söyledi.

İstanbul’un Anadolu yakasına elektrik dağıtan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) ise oy sayımı sırasında yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada "Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak İstanbul Avrupa Yakasında 2014 Yerel Seçimleri dolayısıyla sistem güvenliği açısından her türlü tedbir alınmıştır. Tüm operasyon birimlerimiz görevlerinin başında olup, hali hazırda sistemimizde herhangi bir elektrik kesintisi bulunmamaktadır" ifadelerine yer verdi. (YY)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAdanaAdıyamanAnkaraBarış ve Demokrasi PartisiBatmanBitlisCumhuriyet Halk PartisiEskişehirGaziantepHatayİstanbulMardinMersinVanYüksek Seçim KuruluZonguldak
Görüş Bildir