Otomobilsiz 1 Gün Diyenler Cumartesi Bağdat Caddesine

-

Otomobilsiz 1 Gün Diyenler Cumartesi Bağdat Caddesine

Otomobilsiz 1 Gün Diyenler Cumartesi Bağdat Caddesine

Bu haftasonu, İstanbul Bağdat Caddesi ve civarında oturanlara gün doğdu. Bir günlüğüne otomobil gürültüsünden uzak, trafik keşmekeşinden azade bir gün geçirerecekler.

Otomobilsiz Yaşam Günü (World Car Free Day) kapsamında 22 Eylül Cumartesi saat 10:00′da Bağdat Caddesi Göztepe Işıklar Kavşağı’nda bulunun ki arabasız günde özgürce bisiklet sürme, ezilirim korkusu yaşamadan rahat rahat caddelerde dolanma fırsatından siz de yararlanın. Bisiklet sürecekler için istikamet, Göztepe parkında buluşma, saat 10:00 da çıkış, Bağdat caddesi, Kızıltoprak, Fenerbahçe güzergahının rdından Fenerbahçe parkında kısa bir mola ve sunulan ikramları kabul ya da reddetme; soluklandıktan hemen sonra Caddebostan, Suadiye, Bağdat caddesini takip ederek, Göztepe Işıklar'da günün sonunu getirme.

World Car Free Day’de amaç tüm dünya ile aynı anda otomobilsiz bir hayatın mümkün olduğuna dair farkındalık yaratmak, bir gün olsun otomobil olmadan yaşamayı denemek için bisiklet kullanmak. Bu şekilde sürdürülebilir bir yaşam ve kent ortamı için bir adım atılacak, bu arada karbon salınımı yaratılmayacak, petrol kullanılmayacak, gürültü de ortadan kaldırılacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FenerbahçeFenerbahçe Spor Kulübüİstanbul
Görüş Bildir