Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onlar Ülkeleri Yönettiler: El Chapo'dan Escobar'a En Zengin 7 Uyuşturucu Kaçakçısı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Teknoloji dahilerinden, evindeki kötü koşullardan kaçarak suç dünyasına adımını atanlara işte tüm zamanların en zengin 7 uyuşturucu kaçakçısı:

Kaynak: http://imgur.com/gallery/yAGk3

1. Nicky Barnes

Nicky Barnes, New York'un en yoksul semtlerinden birinde dünyaya geldi ve küçük bir çocukken evde gördüğü kötü muameleden kaçarak yeraltı dünyasına sığındı. Ufak uyuşturucu suçlarından tutuklandı ve hapishanede uyuşturucu dünyasının emektarlarından olan Çılgın Joe Gallo ile tanıştı. İkili, o zamanlar yeni yeni gelişmeye başlayan eroin ticaretinin kontrolünü ele geçirmek için bir plan yaptı. Gallo, Barnes'a kademesinin yükselmesi için gerekli eğitimi verdi. İş büyüdükçe, Barnes'ın serveti de büyüdü; yalnızca giyim için 7 milyon dolardan fazla para harcadığı söyleniyor.

2. Ross Ulbricht

Ross Ulbricht, bir teknoloji dahisi. İnternetin sağladığı imkanları kullanarak 1.2 milyar doları aşkın miktarda satışın yapıldığı bir uyuşturucu pazarı oluşturdu. Austin, Texaslı olan Ross, mühendislik alanında yüksek lisans derecesine sahip. Okul hayatı bittikten sonra iş hayatını tatmin edici bulmayan Ross, kendi işini kurmaya karar vermiş. Pek çok başarısız girişimden sonra soluğu suç dünyasında almış.

3. Big Meech

Gerçek adı Demetrius Flenory olan Big Meech, Detroit,  Michigan'da 1980'lerden 2005'e dek faaliyet gösteren uyuşturucu çetesi Black Mafia Family'nin kurucusu. Çete, Meksika kartellerine olan yakınlıklarının yardımıyla, Atlanta ve Los Angeles'ta uyuşturucu nakliyesi için aktarma merkezleri kurmuş. Pek çok farklı nakliye noktası olan çete, Meksika'dan düşük fiyata aldıkları kokaini ülke genelinde dağıtarak büyük kar elde ediyordu.

4. Manuel Noriega

1983 - 1989 arasında Panama'yı yöneten diktatör Noriega, CIA'ye istihbarat veriyor, CIA de bunun karşılıında onun kontrolü altındaki uyuşturucu kaçakçılığına göz yumuyordu. Ayrıca, ABD'nin ülkesinde dinleme yerleri ve ticaret yolları kurmasına izin vererek, George H. W. Bush'un dostluğunu kazandı.

5. Zhenli Ye Gon

Meksika'da pek çok ilaç firması kuran Çinli iş adamı Zhenli, lüks yaşam tarzıyla tanınıyordu. Zhenli, Meksika kartellerine büyük miktarda metamfetamin üretmek için gerekli olan psödoefedrini ithal etmelerinde yardımcı oluyordu. Yasal bir işi olduğu için, meth üretmek için gerekli kimyasalları kolaylıkla ithal edebiliyor ve bu yüzden karteller için büyük önem arz ediyordu.

6. El Chapo

Tüm zamanların en ünlü uyuşturucu kaçakçılarından biri olan El Chapo lakaplı Joaquín Guzmán, Sinaloa Karteli'nin lideri. Şiddetli ve tehditkar tavırlar sergileyen El Capo, düşmanlarını kendi eliyle öldürmeyi tercih etmesiyle nam salmış. Bugün, dünya çapında faaliyet gösteren bir uyuşturucu ağını yönetiyor.

7. Pablo Escobar

Tüm zamanların en güçlü uyuşturucu baronu olan Escobar, ABD'ye giren kokainin %80'inin kontrolünü elinde tutuyordu. 80'lerin ortasında 30 milyar dolar servete sahip olan Escobar, haftada 420 milyon dolardan fazla kazanıyordu.

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cgds.ogn

a.q. bizde o okul senin bu okul benim koşup, ana dil harici 2 dil öğrenip asgari ücrete talim edelim, neymiş dürüstlükmüş.... (bu arada kısa özgeçmişimi belirttiğime göre taliplerimi bekliyorum)

f-kevser-hacioglu

bi de kurtlar vadisinde bi adam vardı :D

Gizli Kullanıcı

ABUZER AĞAYDI GALİBA :)

f-kevser-hacioglu

manyak bi tipti :D

necibe-gurun

https://www.youtube.com/watch?v=yLAdxPBYgm8 vay be.

qkhn1903

Pablo escobarın zekası yaptığı işi gölgelemektedir.

ahmetcan.oral.5

#2 de ki arkadaş "Silk Road" ın sahibiydi. Hapse girince Deep Web' in tüüm olayı bitti.

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriTercihUyuşturucu
Görüş Bildir