Moda Diye Bir Dönem Herkesin Kafasında Gördüğümüz Göz Kanatıcı 13 Cins Saç Modeli

-
Abone ol

Moda denilen şey çok acımasız. Zamanında büyük bir hevesle yaptığımız her şey, bir dönem sonra dünyanın en komik şeyi oluyor. Bunlardan en önemlisi de şüphesiz ki saç modelleri. Sizlerin de hatırlayacağınız, bir döneme damgasını vurmuş göz acıtan saç modelleri işte burada!

1. Tavuk Götü

Çok özür diliyorum ama saç modelinin adı bu. Nereden çıktı ve ülkemize nasıl giriş yaptı belli değil. Belli olan şu ki, bir dönem erkeklerin büyük bir kısmı bu modeli kullandı. Hatta bu görselden daha gür saçlara uygulandığını düşünün ve içinizi ince bir sızı kaplasın...

2. Aslan Yelesi

Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanan bu model, adeta vahşi hayata bir özlem, bir serzeniş tadında. Tepeler kısa, enseler uzun...

3. Kaleci Saçı

Bir kalecinin alametifarikası olan bu model, insanımızın beğenerek kullanmasına da sebep olmuştur. Sonsuzluğa uzayıp giden bir ense dolusu saç düşünün. İşte o, bu!

4. Kelebek toka ile gerdirilmiş Serpil Çakmaklı saçı

Gözlerinizin Japon gibi olmasını ister misiniz? O halde siz de 1980'lerde Serpil Çakmaklı'nın kullandığı bu saç modelini tercih edin. Kafa derinizi kelebek toka marifeti ile geriyor ve tutturuyorsunuz, hepsi bu...

5. Ensede kuyruk

Saç kestirirken berberimizin hayatımızda bir iz bırakması için yaptığı eylem. Ensede bir tutam duran saçın meali "Benim saçlarım bu kadar uzundu biliyor musun?" Aferin, otur.

6. Ten Ten

Mesela bir insan dümdüz yolda yürüyorken bir anda duvara çarptı gibi düşünün. İşte bu saç öyle bir saç. Sadece önü kalkık ve çizgi film kahramanından feyz almış...

7. Amerikan Tıraşı

Özellikle okula başlayan çocukların, seçme şansı olmaksızın ebeveynleri tarafından kafalarında uygulanan model. Çünkü akarı kokarı yok, taraması yok, üstelik de modern.

8. Kulak mesafesinde biten küt saç

Bu akımın en önemli temsilcisi kuşkusuz Bendeniz Hanım. O sıralar öğrenci olan ne kadar kız varsa hepsi böyle kestirdi saçını. Yalan mı arkadaşlar?

9. Alında tek başına duran perçem

Kahkül değil, perçem değil... Bunu tanımlayacak laf bulamadım ama perçem parçası demek herhalde uygun olur. Sanki kazara fırtlamış gibi görünüyor ama değil. Bildiğiniz profesyonel uygulama.

10. Geriye doğru yalanmış saç

Buna "Memoli Modeli" de diyebiliriz. Ne kadar kafası yağlı olan erkek birey varsa hepsi bu modeli seve seve kullandı. İyi ekmeğini yediniz Memoli'nin beyler!

11. Koyun yününden ilham almış perma

Demek ki o dönem böyle şeyler seviliyordu. Halbuki şimdi insanlar kıvırcık saçlarını düzeltmek için saatler harcıyor. Moda denilen şey çok anlaşılmaz doğrusu...

12. Uzun mu kısa mı olduğu belli olmayan mantar saç

Tarkan, ne yapsa moda olan bir ünlü. Geçmişte herkesin yaptığı gibi onun da hataları oldu çünkü başımıza böyle bir saç modeli getirdi. Neyse geçti gitti o günler çok şükür.

13. Kafayı iki kat daha büyük gösteren krepe

Assolist olmanın bir gereği gibi düşünebiliriz bu saç modelini. Her nedense bu olmadan sahnelere çıkmak pek doğru sayılmazdı. Hatta kadınlar, günlere katılırken bile bir miktar bu şekilde kabartıyordu saçlarını.

Ne diyelim, cümleten geçmiş olsun...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ilyas-simsek

CHP kadın kolları saçı var bir de. Onu koymamışsınız listeye.

isik-izi-fatih

Tavuk götü dışında olanlar için bir diyeceğim yok . Ama tavuk götü diye koyduğunuz resmin tavuk götüyle en ufak yakından uzaktan alakası yok. Tavuk götü dediğimiz saç madeli 90 yılı itibari ile her gencin kafasında görülebilen bir saç modeli idi. Fotoda olan ise ancak saçına sohtugguum diyip dalınan kişinin saç modeli olabilir o yıllarda.

nihatakinal

5.ensede kuyruk modası STAR WARS filmlerinden gelmiyor mu ve modelin adı Padawan kuyruğu değil miydi?

brcck

"Kirpi model" vardı bir de... Kuzenimin ergenlik dönemlerinde, aynanın karşısında saatlerce uğraşarak, tek tek o saçları diktiğini hatırlıyorum. Bir de şimdi saçma bir model çıktı erkeklerde. Tepesi uzun, yanlar ve ense 3 numara falan. Ancak üst öyle böyle uzun değil, kuş kafası gibi. İmkan olsa da bir fotoğraf atabilsem, üzülseniz.

mine-srkn

1 tavuk götü değil apaçi modeli 2000li yıllara dayanır tavuk götü 80lerdeydi daha değişik bir kesimdir bilen bilir bendenizdeki küt saç hala var benimki öyle mesela hiç de modası geçmez memet ali alaboranın saçına da inek yalamış gibi denirdi

Görüş Bildir