Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

8PAYLAŞIM

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Kars, Ardahan ve Sinop çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize çevreleri ve Artvin’in kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege’de kuzey yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi tahmin ediliyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz ile doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize çevreleri ve Artvin’in kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (sel, su, baskını, yıldırım, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı ve az bulutlu 29

EDİRNE Parçalı ve az bulutlu 30

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 28

YALOVA Parçalı ve az bulutlu 26

EGE

Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 30

AYDIN Az bulutlu ve açık 36

DENİZLİ Parçalı ve az bulutlu 35

İZMİR Az bulutlu ve açık 32

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu ve açık, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 36

ANTALYA Az bulutlu ve açık 33

BURDUR Az bulutlu ve açık 33

MERSİN Az bulutlu ve açık 34

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 31

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 29

KAYSERİ Parçalı ve az bulutlu 31

KONYA Parçalı ve az bulutlu 31

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı ve az bulutlu 28

BOLU Parçalı bulutlu 28

SİNOP Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 25

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 23

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize çevreleri ve Artvin’in kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORDU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 25

RİZE Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 27

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 25

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 25

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan ve Kars çevreleri ile Erzurum'un kuzey ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ Parçalı ve az bulutlu 34

ERZURUM  Parçalı bulutlu, kuzey ilçeleri öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27

KARS Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 26

MALATYA Parçalı ve az bulutlu 33

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Az bulutlu ve açık 37

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 37

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 35

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 37

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s), Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m, Görüş:İyi.

MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s), öğle Doğu Akdeniz'de 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş:İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu:Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) öğle kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir