Gerçekleşmeye Başladı! Astroloğundan Analistine, Uzmanlardan 2017 İçin Yapılmış 14 Kehanet

-

2017'nin sert bir yıl olacağını şimdiden hissediyoruz. Bakalım kehanet konusunda uzman isimler 2017 ve Türkiye konusunda neler seziyor...

1. Ülkemizin en tanınan ve sevilen astroloğu Dinçer Güner, 2017 yılından pek de ümitli değil...

"Ne yazık ki 2017 senesinde de göç konusu kanayan bir yara olmaya devam edecek. En azından Satürn yaydan çıkana kadar 2017 Aralık tarihine kadar. Göç meselesi sorun olmaya devam edecek…"

"2017 Senesinde özellikle çocuklarımıza çok sahip çıkmalıyız. Bu sahip çıkma her şekilde olmalı. Bizleri derinden üzecek olaylar söz konusu."

"Özgürlük savaşları başlıyor, grevler, protestolar. Bir yandan ülkelerin yöneticileri daha baskıcı ve muhafazakar olmaya başladıkça buna karşı çıkan halk ayaklanmaları, tepkilerini göreceğiz çoğu zaman."

"1 Şubat (+/- 6 gün), 15 Temmuz  (+/- 6 gün) ve 7 Ağustos (+/- 6 gün)... Bu tarihlere dikkat!"

2. Açık ve sert tahminleriyle tanınan Astrolog Bendegül Çandarlı da 2017 konusunda herkesi uyarıyor.

"Maalesef 2017 yılı 2016 yılını mumla arayabileceğimiz bir yıl niteliğinde...
Şubat ayında yaşayacağımız çok kuvvetli tutulmalar ile birlikte sulardan gelebilecek doğal felaketleri, devam eden terör olaylarının giderek artmasını, halkın şiddetle ayaklanmasını, isyanları ve maalesef kayıpları işaret etmekte. Şubat ve takip eden Mart-Nisan aylarında hava sahalarımız, uçaklar, asker ve polisin, ordunun, komutanların başkaldırısı, ülkenin iç güvenliğinin tehlikeye girmesi ve yangınlar, çok görünür tehlikelerdir. İktidara, ülke yöneticilerine saldırılar da söz konusu olup, ekonomik olarak çok büyük çalkantılar söz konusu. 2017 yılında adalet ve hukuk sistemi yenilenebilir ve büyük tartışmalara gebe olabilir."

3. Didem Şarman'ın 2016 için söyledikleri çıkmıştı. 2017 için söylediklerini de bir kenara not almanın faydası var!

"2017 Ekim'e kadar Türkiye ana konu başlıkları olarak “İktidar ve gücü yönetenlerle ilgili alışık olunanın dışında çarpıcı ve yeni gelişmeler, Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı, Başbakan, en üst rütbede olanlar, açık ve net olarak toplumsal liderler, devletin yönetim şekli, ani gelişen krizlerle başa çıkabilme, devrimsel hareketler, Türkiye’nin bilinen yüzünün değişimi, ordu ve polisin etkin kullanımı anlamında gelişmeler yaşarken, süregelen son yıllardaki iç tehditlerin dışında, dış tehditlerle de çok açık bir şekilde yüzleşmek zorunda kalacak."

"En önemli zaman aralıklarından biri 18 Şubat 2017-23 Mart 2017 olacak. Bu zaman aralığı, ülkenin yönetimi ile ilgili önemli değişikliklere, askerin, polisin ve ordunun yönetimde etkin rol oynamasına, dış güçlerle daha fazla mücadele ve net kararlar alınması gereken zamana işaret etmekte. Güçlü bir devletin, bizim yönetimimize daha güçlü şekilde karışma ya da müdahale etme isteğini burada görebiliriz.  Bundan hemen önce Ocak ve Şubat 2017 aylarında siyasi liderlere, ülkenin önemli bir pozisyonunda olan kişisine suikast düzenlenmek istenebilir, suikast dışında gelişen koşullarla bir kayıp verilebilir ve böylece yukarıdaki konular hemen ardından harekete geçebilir."

4. Nostradamus'un da 2017 kehanetleri biraz karamsar...

Küresel ısınma, azalan kaynaklar ve terörizmin ülkeler arasında 'sıcak savaş'a yol açacağı tahmininde bulunuyor. Bunlar da orta doğuyu işaret ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin ise yeni başkan Trump'ın gelişiyle beraber bir düşüş yaşayacağını ve giderilemez sıkıntılara düşeceğini; Latin Amerika içinse, hükümetlerin sol kanat politikalarından uzaklaşacağını ve bu durumun iç karışıklıklara yol açmasının muhtemel olduğunu vurguluyor.

Ay Allah korusun!

5. Baba Vanga 11 Eylül saldırılarını ve Obama'nın başkan seçileceğini bilmişti...

2017 için ise küresel ısınmanın felaketler getirmeye başlayacağını, "soğuk yerlerin yanacağını" söylüyor. Vanga'nın sembolik bir dille konuştuğunu göz önünde bulundurduğumuzda, bu "yanma" kısmının herhangi bir savaşa işaret etmemesini diliyoruz!

6. Medyum Aslı Güder'in söyledikleri şimdiden çıkmaya başladı bile.

Mart ve Eylül ayları arasında ülke kaderini değiştiren önemli olaylar olacağını söylüyor.

"Kim ne derse desin bundan sonra Türkiye yeni bir sistemle, yani Başkanlıkla yönetilecek. Böyle söylediğimde birilerinin hiç hoşuna gitmeyeceğini biliyorum ama öngörüm şudur ki; referandumdan yüzde yetmişe yakın oyla yeni sisteme ‘evet’ çıkacak. Şimdilik sadece şu kadarını söyleyebilirim; yedi ile beş sayısını herkes aklında tutsun; ne demek istediğim haziran ayında bütün berraklığıyla ortaya çıkacak."

Başta AK Parti olmak üzere bütün siyasi partilerden kopmalar olacak. Bu parçalanmayı da öyle dışarıdan gelen birileri falan yapmayacak. Bu kopuş o partileri, zamanında her kim kurduysa onların üzerinden gerçekleşecek. Ama merkezden ayrılıp yeni bir hareket organize etmeye çalışanlar adına üzgünüm çünkü hiçbiri varlık gösteremeyecek.

Üç büyük şehrimizden iki tanesinin belediye başkanı 2017’de değişecek. Bunlardan bir tanesi FETÖ soruşturması kapsamında yargılanacak."

7. Joni Patry, Vedic ve batı astroloji alanında 35 yıllık deneyime sahip, kehanetleri sıkça çıkan bir astrolog...

İstanbul’da birçok cami çevresinde bombalama olayının yaşanabileceğine ve bunun için önlemlerin arttırılması; askeri güçlerden yardım alınması gerektiği önerisinde bulunuyor.

8. Ekonomist Atilla Yeşilada 2016 için iyimser tahminler yapmıştı. 2017 için ise biraz karamsar.

Gülen'in tutuklanacağını ve beklenen Marmara depreminin gerçekleşeceğini düşünüyor ve ekliyor:

"Bunca sismolojist yanılmış olamaz. Boğaz’da, ya Marmara Denizi’nin Kuzeyinde aktif fay hatları kırılmak üzere. Daha önce “olmaz böyle şey” dediğimiz olayları görmeye ve devlet düzeyinde bunlarla başa çıkmaya hazır olmalıyız. 2017 Maço Erkeklerin Yılı olacak.  Halen iyi geçinmek istediklerini ifade eden Trump ve Putin muhakkak kapışacaklar.

Vatandaş AKP’den memnun, ama ekonominin yavaşlaması, Suriye’de bitmeyen macera ve artan terör olaylarından dolayı partiye bir ihtar vermek isteyecek. “RTE nasıl olsa başkan” diye düşünerek referandumda “hayır” oyu kullanacak. AKP karışacak. RTE istifa edip, ülkeyi erken seçime götürecek ve başbakan olarak geri dönecek. Yıldırım yeni cumhurbaşkanı olabilir."

9. Astrolog Hande Kazanova ise ekonomik açıdan temkinli davranmamız gerektiği düşüncesinde!

"Bizi zorlayan süreçler var. 4 Mart itibariyle girişimler ve parayla ilgili sıkıntılar yaşayabiliriz. Büyük borçlar altına girmemeli, kaynaklarımızı idareli kullanmalıyız. Tutulmalar Türkiye haritasının parasal alanını etkiliyor. 26 Şubat tutulması vergiler, krediler, faizler alanında çok büyük yapılanmalar getirebilir."

10. Metin Gürcan, analist ve askeri stratejist olarak topraklarımızın güvenliği konusunda endişeli...

"2017’de belirsizlik, kestirilemezlik ve çatışmanın hakim olduğu bir bölgesel ‘kaotik fırtına’ bizi bekliyor. Her gün televizyonlarda ve gazetelerde size pompalandığının aksine dünya Türkiye’nin çevresinde dönmüyor. Orta büyüklükte bir bölgesel güç olan, giderek ciddi yapısal/kurumsal sorunlarının baskısını hisseden Türkiye gemisindeki BİZLER, aslında artık ABD-Rusya stratejik ilişkisinin çevresinde dönüyoruz. Ve ne yazık ki gidişat 2017’de de çok daha yakından ve hızlı döneceğimizi gösteriyor."

11. Astrolog Öner Döşer de 2017'de tarihe geçecek olaylara hazır olmamız gerektiği konusunda uyarıyor.

"Şubat’ta ABD ile masaya oturulup Fethullah Gülen meselesinin tüm detaylarının konuşulacağını düşünüyorum."

"Dünyada tek adam yönetimlerine karşı dikkat çekici bir isyan enerjisi var. Trump da halkı kışkırtarak isyana teşvik edecek."

12. Spiritüel danışman Tuğçe Işınsu'nun ekonomi konusunda iyi haberleri var!

"Terör azalacak, yeni terör örgütleri ufak ufak ortaya çıksa da, PKK ve IŞİD büyük ölçüde güç kaybedecek. Avrupa Birliği ile ilişkiler Türkiye adına iyi gitmeyecek ama bu birlik içinde ciddi ayrılıklar olacak.

Muhalefet partilerinde lider değişimi olacak, gelişmeler bu partilerde yenilik ve daha güç veren sonuçları da beraberinde getirecek. Şubat ve mart aylarında gazeteciler hakkında iddialar, yeni suçlar, bilinmeyen gerçekler açığa çıkacak.

Dolar çok daha kötü bir noktaya gelmeden artışı duracak, 4’lere gelmez. Mart sonrası ekonomi iyiye gidecek. 2017’de Temmuz ile birlikte doğru ekonomik adımlar atılacak, korkulan büyük krizler olmayacak."

13. Düşünce kuruluşu Stratfor'a göre Türkiye'nin terörle mücadelesi sürecek.

Terör mücadelesi sürerken, Suriye'de kritik durum devam edecek. İran ve Türkiye’nin bölgede çıkarları konusunda konusunda rekabete girmesi bekleniyor; özellikle Kuveyt, Suriye ve Irak’ta.

Rusya'nın gücü artacak.

IŞİD, Ortadoğu dışında başka bölgelerde de terör saldırıları düzenlemeye devam edecek.

14. Astroloji camiasının en kıdemli isimlerinden Oğuzhan Ceylan da yıkıcı ve gergin güçlerin 2017 boyunca üzerimizde olacağı uyarısını alıyoruz.

Mart ayından itibaren değişimlerin ve gergin etkilerin geleceğini belirten Ceylan, ekliyor:

"Ordu böyle bir savaş için yeterince hazır güçlü görünmüyor. Bilhassa ordu donatım eksikleri, mühimmat ithali jet yakıtı ve yedek parça çok büyük sıkıntı çıkarabilir. 2017 operasyonları kalıcı siyasi stratejik güç elde etmek amaçlı görünse de  silah sanayinin dışa bağımlı unsurları sebebiyle çok sıkıntılı. İş Mehmetçiklere kalacak.

El Bab ile sınırlı kalmayacak bu operasyon Rakka, hatta Musul, bazen de Irak ve Suriye devlet güçleriyle de gerginlikler olacak"

Sizce bu kehanetler çıkar mı?

Kesinlikle çıkar.
Umuyoruz ki çıkmaz!
Ben inanmıyorum.
Emin değilim.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anime-conavari

hepsi şaklaban bunların ama emini ki bu kehanetler ve daha fazlası doğru 2017 2016'dan kötü geçecek bunu yılbaşı gecesi anladık depremler hayra alamet değil üzgünüm ama 2017'den dinç çıkarsak herşeyi aşarız ben inanıyorum

congolos

Ben inanmıyorum. Yarısının dediklerini bende öngörüyorum, yoksa bende mi medyumum? Ekonomik sıkıntı yaşayacağız demiş bitanesi, yahu bunu bilmek için medyum olmaya gerek yok ki! Sistem değişecek demiş, e yıllardır söylüyor elemanlar "değiştirecez, ister seve seve ister ... " diye. Yüzde 70 oy alacaklar demiş, yüzde 50nin üstünde oy alacakları da belli zaten ki az alsalar bile trafoya kedi girer yine yüzde elliyi geçerler bi şekilde. "Medyum Congolos 2017 de olacakları yazdı."

anne_rose

Kehanetten çok akıl yürütme yaptıklarını düşünüyorum.

herasyoi

Özellikle depremden çok korkuyorum

aleks.karakoc.7

Şubat Mart nisan ve mayıs aylarında olabilir en sonki depremlere baktım İstanbuldaki fay hattında en az 10 küçük deprem var deprem bu yıl olacak kimse inkar edemez gerçek bu

herasyoi

Ulan bayağı içim karardı be

Görüş Bildir