Deneyin %100 Çalışıyor: Sevilen Yemeğe Göre Karakter Belli Eden 13 Kişilik Tipi

-

Yemek yemek şüphesiz ki dünyanın en keyifli işlerinden bir tanesi. "Ne yersen o'sun" demişler ya, haksız da değiller. İnsan yemeyi sevdiği şeylerin karakteri ile paralellik gösterebiliyor. Biz de en çok sevilen yemeğe göre çeşitli karakter özellikleri çıkarttık. Tabii ki bilimsel değil, tamamen gözlemsel ve mizahi. İsterseniz sofraya buyrun...

1. Salata: Sezonluk prensip sahibi birey

Yemekte sadece salata yiyen bir insanla birlikteyseniz, dönemsel bir zorluk içindesiniz demektir. Ha, diyebilirsiniz ki bu ne demek? Bu şu demek: bu insanların üstüne yazın çok gitmeyin. Çözülmez gibi görünen meseleleri bir de Kasım-Aralık gibi kendisiyle görüşün, ondan sonra sizinle konuşalım.

2. Kuru fasulye: Geleneksel vizyona sahip ama fakir olmayan birey

store.donanimhaber.com

Kuru fasulye seven bir insana "Ay fakir bu galiba" demeden önce fasulyenin kilosunun alıp başını gittiğini aklınıza getirmenizde fayda var. Bir kişi eğer bu yiyecekten hoşlanıyorsa, onu dünyanın en sıradan şeyiyle bile mutlu edebilirsiniz.

3. İşkembe çorbası: Sefa düşkünü ve bakarızcı birey

İşkembe çorbası seven insan, önce kendi mutluluğunun ve hazzının peşindedir. O kadar sarımsak ve sirkeden sonra birilerine kokmak gibi derdi olmayan, koksa da pek umrunda olmayan insan belli ki bu çorbayı içince mutluluktan uçuyor. İşkembe çorbası seven bireyle birlikte olmak demek, sabır taşı olmaya çok yakın olmak demektir.

4. Sosisli sandviç: Yaşadığı hayatın hızına yetişmek için motor takılması gereken birey

Bu insan tam olarak yaşamak için yemek yiyenlerden. Detaylı sofra hazırlığı görünce sinir krizleri geçiriyor, eli ayağı titriyor. Çünkü bu onun için vakit kaybı demek. Mümkün olsa uyurken bile koşacak, o kadar tez canlı bir insan kendisi.

5. Adana kebap: Son sözü söylemezse ölmek üzere olan birey

Tabii ki Adana kebabı kim sevmez, di mi? Ancak bu yemeğe tutkuyla bağlı olanların en önemli özelliklerinden biri de mutlak suretle kendilerinin karar merci sayılmasını istemeleri. İlla ki son sözü onlar söyleyecek, illa ki her şeyden mutlak suretle haberleri olacak. En favori laflarını da söyleyim mi: "Dur bi bakalım o zaman gelsin de bi"

6. Zeytinyağlı enginar: Tepeden tırnağa prensiple yoğrulmuş ve çok bilmiş birey

dubleanne.files.wordpress.com

Enginar hastası bir insanla inatlaşmanız demek, boşa geçen bir zaman dilimi demek. Haklı olsanız bile çok zor, o kadar söyleyeyim. Çünkü kendisi her konuda adeta bir bilir kişidir, ordinaryustur.

7. Pilava ketçap sıkan birey: Acilen kendisinden uzaklaşıp en yakın kolluk kuvvetlerine haber verilmesi gereken birey

Bir insanın pilavla nasıl bir derdi olabilir ki üzerine ketçap döksün? Bu kişinin kafası oldukça karışmış diyebiliriz, bu hiç de yanlış olmaz. Eğer uzun vadede görüşeceğiniz bir insan pilavın üstüne ketçap dökerse planlarınızı derhal gözden geçirin ve acilen polise haber verin!

8. Köfte-patates: Yüzüne karşı anne kuzusu denilince acayip alınan birey

Neden alınıyorsun değerli arkadaşım? Hepimiz birer anne kuzusuyuz ama sen de iyice şeysin yani. Bu kişinin gönlünü hoş tutmak, aile değerlerine olan saygıdan geçiyor. Bir de bakkaldan sakız, gofret gibi şeyler alıp götürün, ooo hooooo havalara uçar bu!

9. Pizza: Büyükşehirin egzosuna kurban olacak kadar modern hayat düşkünü birey

"Ne alaka ya?" demeden önce herkesi 1 dakikalık düşünmeye davet ediyorum. Siz bu kişiyi kaldırıp bir "hadi pikniğe gidiyoruz" diyemezsiniz, en az 3 gün önceden haber vermeniz gerekir. Ajandasına bir bakacak, dizilerini bi seyredecek falan ondan sonra size dönüş yapar.

10. Kokoreç: Gönüllerin bir olmasına önem veren fark etmezci birey

Bir insan kokoreç yiyorsa gidin ona diyin ki: "Haydi gel seninle arkadaş olalım." Yapılan araştırmalara göre kokoreç yenilen her türlü ikili ilişki, diğerlerine göre daha sağlam ilerliyor. Bu insanla istediğiniz her şeyi her an gerçekleştirebilirsiniz çünkü kendisi bir uyum abidesi: Kokoreç: connecting people...

11. Bulgur pilavı: Sayısaldan para çıksa yine çalışırım diyen fakir birey

Bulgur pilavı çok sağlıklı ve güzel bir besin, buna kimsenin itirazı olamaz. Ancak ısrarla tüketilen her gıdada olduğu gibi bulgur pilavında da çeşitli yan etkiler var. Her şeyden önce fakirliği görünmez kılıyor, insan fakir olduğunu fark edemeyecek kadar fakirleşiyor. Yanında ayran tüketildiği zaman istemsizce böbreklerinizi satmaya doğru yola çıkabilirsiniz.

12. Mantı: Detaylarla insana hayat sınavı verdirten ımmmmhhh birey

Bu kişiler her zaman, herkesten en mükemmelini ister. Kendisi napar bilir misiniz? Sadece başkaları tarafından oluşturulan mükemmeliğin tadını çıkartır. Tam böyle dayaklık ama ailemizden biri gibi düşünün. Atsan atılmaz, satsan satılmaz yani...

13. Makaron: Avrupa Birliği'ne bireysel olarak başvuru yapması gereken birey

İnsanlar ikiye ayrılır: Canı tatlı çekince baklava satın alanlar ve makaron satın alanlar. Makaron, herkesin anlayamayacağı ciddi bir iştir arkadaşlar, o yüzden anlatmıyorum.............

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
batuhancs

OLM BU KADAR İNSAN 17 SAAT ORUÇ TUTUYO. ÇOK AÇ KALIRLARSA SENİ YERLER LAN ONEDİO EDİTÖRÜ! SİNİRLENDİRME BİZİ!

byztrk

4-6-7 den nefret ediyorum. diğerlerini her yerde ve her sekilde yiyebilirim :) zaten benim için et olsun gerisi sorun değil. ne demiş şair: et giren yere dert girmez :)

tigiyfile

Oruç oruç okuyunca karaktersiz çıkıyorum :)))

culog

Pilav ketçapla güzel oluyor şimdi.Öyle diyip de Abartma :D

aslihan.erd

9 :D

Görüş Bildir