Davutoğlu: 'Milletin Önüne Gitmekten Bir An Bile Tereddüt Etmeyiz'

-

Van’da iftar programına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin bir saniye bile hükümetsiz kalmaması, barış ve geleceği için görüşmelere hazır olduklarını söyledi. Davutoğlu, “Erken seçimi zorlamaya kalkarlarsa milletin önüne gitmekte bir an dahi tereddüt etmeyeceğiz" dedi.

Başbakan Davutoğlu, Van'da düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Davutoğlu’na eşi Sare Davutoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da eşlik etti. 

'Eğer barış istiyorlarsa, her şeyden önce demokrasi ile terör arasına net bir çizgi koyacaklar'

İftar öncesi konuşan Başbakan Davutoğlu, bütün Vanlıların emin olmasını istediğini belirterek, “Kamu düzeni söz konusu olduğunda biz adım attık ve atmaktan çekinmedik.Vatanımızın birliğini tehdit eden kim olursa olsun gereken tüm adımlar atılacak. Sahur vaktinde görevini yaparken Siirt’te görev başında saldırıya uğrayıp şehit olan arkadaşımıza Allah’tan rahmet dilerim. Bu cinayeti işleyenleri lanetliyorum. Bunun hesabını soracağız. Buradan herkese, bölücü teröre karşı tavır almayan HDP’ye de sesleniyorum; Vatanın huzurunu bozmak isteyen çıkarsa, onlara karşı tedbir alacağız. Eğer barış istiyorlarsa, her şeyden önce demokrasi ile terör arasına net bir çizgi koyacaklar.” diye konuştu.

'Muhalefet partileri erken seçim isterlerse de tereddüt etmeyeceğiz'

Önümüzdeki hafta koalisyon çalışmalarına başlayacaklarını ifade eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesiyle siyasi partilerle görüşeceğiz. Türkiye’nin bir saniye bile hükümetsiz kalmaması, barış ve geleceği için görüşmeye hazırız. Erteleme söz konusu olmayacak. Eğer muhalefet partileri hükümet kurmayarak oyalama taktiklerine girerlerse ve erken seçim isterlerse de tereddüt etmeyeceğiz. Dayanağımız milletimiz, gücümüz milletin sinesinden gelmektir. Yeni hükümet kurulana kadar şu anki hükümet görevini yapacak.” ifadelerini kullandı. 

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluBaşbakanHDPMehmet ŞimşekÖmer ÇelikŞehitSiirtTerörVan
Görüş Bildir