Görüş Bildir

Kültür ve Turizm Bakanı Haberleri

Kültür ve Turizm Bakanı ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Kültür ve Turizm Bakanı ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Kriz Devam Ediyor: Gençlik ve Spor Bakanlığı da Altın Portakal'dan Çekildi, Tesis İptal Edildi
Altın Portakal'da 'Kanun Hükmü' adlı belgesele uygulanan sansürde geri adım atıldı. Yapım, yarışma seçkisine yeniden dahil edildi. Alınan kararının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı 'FETÖ propagandası' gerekçesiyle festivalden çekildiğini açıklamıştı. Son olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı da festivalden çekilme kararı aldı. Ayrıca Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin düzenleneceği Antalya Spor Salonu'nun tahsisini iptal etti.
Kriz Büyüyor: Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın Jüri Başkanı Demet Akbağ Görevini Bıraktığını Duyurdu
'Kanun Hükmü' belgeselinin festival programından çıkarılması, tepkilerin büyümesine neden olmuştu. Hatta bu duruma sessiz kalmayan yönetmenler birer birer festivalden çekilme kararı almışlardı. Yönetmenler ve jürilerin ardından Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri başkanı Demet Akbağ da görevini bıraktığını duyurdu. Detaylar aşağıda 👇
Güç Bizimle Olsun! Star Wars Sergisi İstanbul'a Geliyor
Dünyanın gelmiş geçmiş en popüler yapımlarından biri olan Star Wars'un sergisi, İstanbul'da hayranlarıyla buluşacak. 40 yıl boyunca bir araya getirilen ve 600'den fazla parçadan oluşan hayran koleksiyonunu görmek isteyenler için harika bir etkinlik olacak. Detaylar içerikte!
İstanbullular Sanata Doyacak! Beyoğlu Kültür Yolu Festivali
İstanbulluların kültür sanata doyacağı Beyoğlu Kültür Yolu Festivali bu yıl 4. kez düzenleniyor. Opera, tiyatro, konser, sergi, atölyeler vb. geniş bir yelpazede sanatseverleri buluşturan festival 30 Eylül’de başladı. 2021 yılından itibaren farklı bir anlam da kazanan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenleniyor. Türkiye’ye uluslararası bir kültür-sanat markası kazandırmak için “Türkiye Kültür Yolu Festivalleri” adı altında 11 farklı şehri kapsayan, 500’den fazla mekanda, 30 bine yakın sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen 4 binden fazla etkinliğin planlandığı yaklaşık 100 günlük festival maratonunun sekizinci durağı Beyoğlu Kültür Yolu Festivali 15 Ekim’e kadar devam edecek. İstanbullu sanatseverleri bu festivalde neler bekliyor?
İstanbul'daki Formula 1 Pistinin Geleceği Nasıl Şekillenecek? TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı'ndan Açıklama
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), İstanbul Park'ın kapılarını Türk sporuna ve özellikle otomobil sporlarına açma yönünde eyleme geçti. Pistin şu anda amacına hizmet etmediğini ve otomobil sporcularının burada yarış yapma fırsatı bulamadığını belirten başkan Eren Üçlertoprağı ayrıca, profesyonel yönetim kadrosuyla birlikte tesisin yönetimine talip olduğunu duyurdu.