Görüş Bildir
Haberler
Bugün Hava Nasıl Olacak?

Bugün Hava Nasıl Olacak?

adem kara
30.06.2014 - 08:45 Son Güncelleme: 30.06.2014 - 08:50
İçeriğin Devamı Aşağıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzeydoğu kesimleri ile zamanla güneybatı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi Aydın'ın doğu, Denizli'nin güneyi, Burdur'un batı kesimleri ile Antalya'nın Elmalı ve Korkuteli ilçeleri, akşam saatlerinde Kars, Ardahan, Erzurum ile Artvin'in iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Kars, Ardahan ile Erzurum'un doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Marmara'nın güneybatısı ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Kars, Ardahan ile Erzurum'un doğusunda yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, lokal su baskını, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Az bulutlu ve açık 32

BURSA Az bulutlu 32

İSTANBUL Az bulutlu 27

SAKARYA Az bulutlu ve açık 31

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimleri öğle saatlerinde yer yer parçalı bulutlu, Aydın'ın doğu, Denizli'nin güney kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu, öğle saatlerinde parçalı bulutlu 32

AYDIN Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde yer yer parçalı bulutlu ve doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 38

İZMİR Az bulutlu ve açık 34

MANİSA Az bulutlu ve açık 36

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde bölgenin batısının yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Burdur'un batı kesimleri ile Antalya'nın Elmalı ve Korkuteli ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu 32

ANTALYA Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde parçalı bulutlu, Elmalı ve Korkuteli ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

BURDUR Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde parçalı bulutlu ve batı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35

MERSİN Az bulutlu ve açık 30

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Az bulutlu 31

ESKİŞEHİR Az bulutlu, öğle saatlerinde parçalı bulutlu 33

KONYA Az bulutlu, öğle saatlerinde yer yer parçalı bulutlu 32

YOZGAT Az bulutlu ve açık 27

BATI KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Az bulutlu 30

BOLU Az bulutlu, öğle saatlerinde parçalı bulutlu 31

DÜZCE Az bulutlu, öğle saatlerinde parçalı bulutlu 32

ZONGULDAK Az bulutlu 26

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Doğu Karadeniz, akşam saatlerinde Artvin'in iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ARTVİN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

GİRESUN Parçalı ve çok bulutlu 27

SAMSUN Parçalı bulutlu 28

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzeyinin parçalı yer yer çok bulutlu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Kars, Ardahan ile Erzurum'un doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ELAZIĞ Az bulutlu, öğle saatlerinde parçalı bulutlu 35

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde doğusunda yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

IĞDIR Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

TUNCELİ Az bulutlu, öğle saatlerinde parçalı bulutlu 35

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Az bulutlu ve açık 38

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 38

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 37

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık39

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, batısında 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, akşam saatlerinden sonra kuzeybatıdan 2 ila 4, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, ilk saatlerde kuzeyinde 2,5m, Görüş: İyi. 

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.VAN GÖLÜHava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın