Bugün Hava Nasıl Olacak?

-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, Marmara'nın kuzeydoğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya), Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ankara, Çankırı, Ordu, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı, mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege kıyılarında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı doğusunun yer yer çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

BALIKESİR Parçalı bulutlu 29

BURSA Parçalı bulutlu 30

İSTANBUL Parçalı yer yer çok bulutlu, kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 28

KIRKLARELİ Parçalı bulutlu 31

EGE 

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Parçalı bulutlu 27

DENİZLİ Az bulutlu ve açık 33

İZMİR Az bulutlu ve açık 31

MANİSA Az bulutlu ve açık 32

AKDENİZ 

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 32

ANTALYA Az bulutlu 28

BURDUR Parçalı ve az bulutlu 32

HATAY Az bulutlu 32

İÇ ANADOLU 

Kuzeybatı kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara ve Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 29

ÇANKIRI Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel sağanak yağışlı 28

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu 27

SİVAS Az bulutlu 28

BATI KARADENİZ 

Parçalı yer yer çok bulutlu, Bolu, Zonguldak, Düzce, Bartın, Karabük, Kastamonu ile Sinop'un iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı yer yer çok bulutlu, kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 25

DÜZCE Parçalı yer yer çok bulutlu, kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 26

KARABÜK Parçalı yer yer çok bulutlu, kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 30

ZONGULDAK Parçalı yer yer çok bulutlu, kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 24

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı kıyılarının çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Artvin çevrelerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı bulutlu 30

SAMSUN Parçalı bulutlu 26

TOKAT Parçalı bulutlu 28

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 25

DOĞU ANADOLU 

Kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BİTLİS Az bulutlu 30

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 30

KARS Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 30

MALATYA Az bulutlu 36

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 40

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 36

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 40

SİİRT Az bulutlu ve açık 39

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, doğusu ile Batı Karadeniz aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-20km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-20km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş:İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde kuzeydoğusu yerel sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinde kuzeyi güneydoğudan 2 ila 4 (20-40 km/s), akşam 5 (40 km/s) kuvvetinde, Dalga:0,5 ila 1,5m Görüş:İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s), güneyi kuzeydoğudan 6 (50 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s), açıkları 7 (60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m orta ve güneyi 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-20 km/s), doğusu 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km) kuvvetinde, Dalga:1,0 ila 2,0m, Görüş:İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan, gece saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinBartınBoluBurdurBursaÇankırıDüzceErzurumHatayİstanbulKarabükKarsKastamonuKocaeliMalatyaOrduSakaryaSamsunSinopTokatTrabzonVanZonguldak
Görüş Bildir