Adam Var Adam Gibi! Reislere Gösterilen İtibara Layık Harbiden Racon Kesen 14 Adam

 > 
1.4bPAYLAŞIM

İsmail Türüt'ün hemşehrisi Sedat Peker'e yazdığı adamlık övücü şarkı adam gibi adam olduğu düşünülen herkese uyarlanabiliyor 😁

1. Çocuğu köpekten kurtaran kahraman kedi

2. Bu da balığın hayatını kurtaran kedi

3. Wesley Sneijder

4. Robin van Persie

5. Hakan Kakız

6. Stephen Appiah

7. Oberyn Martell

8. Lukas Podolski

9. Vladimir Putin

10. Oğuzhan Özyakup

11. Walter White

12. Köksal Baba

13. Emir Berke Zincidi

14. Hakan Çalhanoğlu

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hikmetdartanyan

şarkı bir hakana uymuş

emre-toraman

13 nalaka ya Pablo varken Oberyn varken Putin varken saçma

ilk-sacmalayana

HAKAN ÇALHANOĞLU ötesi mi var mış aq =)))

hasan_isildak

Kenan SOFUOĞLUna yaptığı yamuktan haberin var mı ?

ilk-sacmalayana

kanka o yamuk sayılmaz anlaşmazlık de ona da

hasan_isildak

Denir tabi ay-yıldızı seçmesinin şerefine, reislik yapıp kenan reisi ziyaret edip af dileyip Bayern maçına locadanın anahtarını vermeli oda ayrı. Hakan 1 se Kenan 10 dur.

ilk-sacmalayana

eyvallah

hasan_isildak

dün kenan yine reisliğini gösterdi, yılın sporcusu seçildiği gecede hakan efendiyide sahneye davet etti birlikte resim çekildiler.

jontargaryen

- MARİO GOMEZ

savaskse

fuck off Wesley Sneijder küfür ederek adam olunmaz... Fenerbahçeye gelde adamlık öğretelim!!

jontargaryen

euheuehueh Emre Bölezoğlu eherherherh

savaskse

oda adam değil ;) aynı b.kun laciverti :)

Gizli Kullanıcı

Bağlaçlar hakkında hiç mi bilgi yok, yoksa umurunda olmayan mı çok, bilemiyorum. Bağlaç olan 'de/da' ayrı yazılır. 'Ali ve Mehmet' yerine 'Alive Mehmet' yazmak gibi oluyor onları birleşik yazmak.

savaskse

:) seninsorununneadamımgecegeceneyetakıldınkisen :)

Gizli Kullanıcı

Türkçe'nin kullanımına takıldım sadece. Yorumlarında kendin de inceleyebilirsin ki başka zamanlarda da bağlaç olan "de/da" birleşik kullanılmış. (Bu son yorumunu 1. olarak düşünürsen 12 ve 16 örneğin. Devamında başkaları da var.) Bu da üstteki yorumumda belirttiğim gibi ya bilmediğini ya da umursamadığını gösterir. Hangisidir bilmiyorum ama iki seçenekten hangisi daha makul karar vermesi zor.

Gizli Kullanıcı

İşikomikliğeçevirmeyeçalışıncahatamızsankihiçolmamışgibimioluyor :) Sadece komik oluyordur, o da kişisine göre. Hata ise Türkçe'ye göre.

derya2

sana ne düdük makarnası sen tdk mısın?

savaskse

bir kurumun adının kısaltmasını yazarsan harfler büyük yazılır :P TDK :)))

derya2

Cümle büyük harfle başlar.

hasan_isildak

Yaa mister 4 nal bırak aq bu işleri millet geyiğine bakıyo burda sende emekli lise öğretmeni gibi milletin başında. alivemehmet al aq yaşayan mehmet

Gizli Kullanıcı

Liseye gerek yok, ilkokulda eğitime önem verseniz kendi dilinizi düzgün kullanabilirsiniz. Yazdığın dile asgari önem vermiş olsaydın, yaptığım eleştirinin emekli lise öğretmeni olmadan da yapılabileceğini farkederdin. Senin yorumlarında da ayrı yazılması gerekirken birleşik yazılan 'de/da' var. Bilmiyorsun belki de ama bilmemen değil öğrenmemen ayıptır. Bunu öğrenemeyecek kapasitede insan yoktur, sadece önemsemiyorsunuz toplum olarak. İlginçtir, ne bilmediğinizi ne de önemsemediğinizi kabulleniyorsunuz. Kusurlarınızı kabullenmekten aciz bir toplumsunuz. Birisi 'eleştirdiğinde' de gurur yapıp, 'hakaret' olarak görüp savunmaya geçiyorsunuz.

hasan_isildak

Sevgili mister, buranın başlığına bir dahaki girişinde bir daha bak ''onedio'' geyik koçum yani geyik, burası zeki mürenle güzel yazı saati sitesi değil. O zaman bütük yorumlara gir tek tek yazım imza düzelt. Seninki boş muhabbet.

Gizli Kullanıcı

Mesele benim birilerini düzeltmem ise, bırak benim meselem kalsın. 'Geyik' işine bak sen. Fakat ben olaya sizden farklı bir açıyla yöneliyorum. Meseleyi birilerinin düzeltilmesi gereken şekilde yazdığı şeklinde görüyorum. Gözümün takıldığı bütün kişilere de bir şekilde iletiyorum hatasını, hemen hemen hepsi de düzeltti şimdiye kadar. Bilenler düzeltti, bilmeyenler laf kavgasına girdi. Yukarıda da mevcut.

Gizli Kullanıcı

Ayrıca "geyik muhabbeti" için 'Yararsız, uzun uzadıya konuşma' diyor. Yani teknik olarak yaptığım 'yararlı' sayılabilir. Boş muhabbet demeden önce Türkiye'nin eğitimini düşün. Bu düzelttiğim hataları yapanların birçoğu lise ve üzerinde eğitimli kişiler. Sadece eğlence amacı taşımayan bu sitede, sadece eğlence için takılıyor olsalar bile hataları farkettiğimde düzeltirim. Deniz yıldızı hikayesi vardır belki bilirsin, bilmiyorsan da bir bakın derim. 'Bak, bu da kurtuldu' sözü vardır orada, benimki de o hesap. Hikayedeki adam insanla uğraşmadığından bütün hamleleri başarılı oluyor. Ben insanlarla uğraştığımdan bu başarı oranı düşüyor. Yukarıda da belirttiğim sebepler etkili. Yazmış olmamdan çok, içeriğe odaklan. Ve bir öneri; tanımadığın kişilere klavye delikanlılığı yapıp 'koçum' vs deme. Üzülüp, ağlayıp babama şikayet etmem ama okuyunca komik olabiliyor. İnsanları eğlendirmek her daim hoş değildir.

hasan_isildak

Koçum denmek istemiyorsan sende her işe, lafa maydanoz olmayacaksın mister efendi, oluyorsan da doğrar salata yaparım.

Gizli Kullanıcı

1- Ben senin söylemine göre 'maydanoz' olduysam, sen de sonradan maydanoz olmuşsun 'koçum', ortada bir dengesizlik olmamış. 2- Koçum demen beni eğlendirmekten başka bir şey yapmıyor, klavyede kalan lafları ciddiye alacak da değilim. Kendini nasıl tatmin ediyorsan öyle devam edebilirsin. 3- Hala bağlaç ile ek olanı ayırt edemeyip 'sende' yazmışsın. Bari şu konuyu bilen birisi laf etseydi bana. Ayranı yok içmeye muhabbeti olmuş. Link vereyim öğren diyeceğim de, üstte yazdığım şeylere dahil olduğundan istemeyeceksin, bakmayacaksın. Klasik Türk alışkanlığı. Bilmiyorsan bile haklısındır daima. 4- Yazdıklarımı, kendini olayın dışında tutarak tekrar okursan söylemek istediklerimi anlarsın. İhtimal vermiyorum ama neyse.

hasan_isildak

Sen klasik Türk alışkanlığı diyerek, Türk ırkına bir nevi hakaret ederken bi akıllı ol hizaya gel önce.. Sana işin özünü yazayım sana giren çıkan ne benim burda yazdığım yazıdan maydanoz.

Gizli Kullanıcı

Çok korktum, hiza nerede onu arıyorum, bulunca gelirim. Aman lütfen öyle söyleme, lütfen. Herhangi bir milletin, hatta dinin negatif yönü varsa eleştirilebilirdir. Et kafalı bir şekilde mensubu olunan topluluğu savunmak ahmaklıktır. Kendi "ırk"ını eleştirilmez görüyorsan sen de objektif olamıyorsundur. Dünyada en çok Türklerde bulunan "kendini eleştirilemez görme" durumunu defalarca gözlemledim ben, sonuncu olmayacaksın. Madem işin özüne bakıyoruz; işin özü "sana giren çıkan" yok iken, sen cevapladın yorumumu delikanlı. Bilgi eksikliğini söylemek "maydanoz" olmak ise, geri kalan bütün yorumlar daha kötü bir haldedir. Çerçeveni dar tutma ki, bilgi eksikliklerini gidermeyi kötü görme.

hasan_isildak

Laa mister sen zeki mürenin kayıp kız kardeşimisin ? benim sorunum cevre darlığı falanda değil sadece maydanoz sevmiyorum. çöp evde yaşıyor olabilirmisin peki ? ben bir dahaki cevabımı yazana dek uyumadan ekran basında bekliyorsun sanırım.. başka bir ruh bu kadar boş muhabbeti kaldırmaz çünkü..

Gizli Kullanıcı

Sitedeki bildirimleri geçtim, 'Mail bildirimi' diye bir şey var. Basit bir şey diye anlayacağını umuyorum. Zaten 1 dakika sonra cevap yazdığım da yok. Çevre değil çerçeve benim söylediğim. Algılarını biraz ferahlat da konuşmanın asıl noktalarını kaçırma sen.

hasan_isildak

Senin dar çevçeveni çevre olarak genişlettim ama idrak yolların tıkalı senin, laa yazma daha tiksindirdin beni.. zeki müren konusuna değinmemişsin o zaman kız kardeşi durumunu kabul ettin varsayıyorum.

Gizli Kullanıcı

Ciddiye almayıp tepki vermediğim lafına -ki gayet çocukça bir laf olmuş- kabul olarak yaklaşıyorsan, cevap veremediğin (vermediğin değil) cümlelerimi de gözden geçirerek kabul ettiklerini hatırlamanı tavsiye ederim. Söylediğine göre ben de onları kabul ettin varsayabilirim. Gerçi hatırlamak için önce bir karşılığı oluşmuş olmalıydı, bu kısmından şüpheliyim. O yüzden neleri kastettiğimi anlamakta problem yaşayabilirsin. Okuma sen. Aradan birkaç cümle seç, hatta o cümlelerden de kelimeler, kıvıra kıvıra cevap ver. Algısal bütünlüğü sağlamanı bekleyerek yaptığım hatayı farketmemek mümkün değil. Hakaret olmadığı halde hakaret sayacaksın o fındık ebatlı algın ile ama klasik bir Türk diyorum sana. Ortalamaya ulaşamamış olanlardan.

Görüş Bildir