Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

1930/40'larda Güzel Olmak İçin Yapmanız Gereken Şeyler - 2

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

1930/40'larda Güzel Olmak İçin Yapmanız Gereken Şeyler

Günümüzde olduğu gibi geçmişte de kadınlar güzel olmak için her yolu deniyorlarmış. Fakat geçmişteki güzellik işlemleri, günümüzdekilerle karşılaştırılamayacak derecede korkunç, zor ve acılı görünüyor.

İşte geçmişte güzel olmak için yapmanız gerekenler...

Kaynak: http://www.boredpanda.com/

O yıllarda karbondioksit gazıyla çilleri dondurarak kaybetmek popüler bir tedavi yöntemiydi.

1920'lerde icad edilen ilk saç kurutma makinası.

O yıllarda kalıcı bukle yapmanın yöntemi bu şekildeydi. Almanya/1929.

Max Faktor tarafından icad edilen bu cihaz, makyaj uygulamaları için kullanılmaktaydı. 1930.

1940'larda icad edilen bu korkunç maske, sağladığı ısıyla cildin taze gözükmesi için kan dolaşımını uyarır ve yüzü canlı tutar.

Metal silindirler kullanılarak uygulanan bu yöntemle, bacaklar silindirler arasında bırakılarak, inceltilmeye çalışılıyormuş. 1940'lı yıllar.

Helena Rubinstein'ın salonundaki yüz gerdirme uygulaması. 1940'lı yıllar.

1940'lı yıllarda güneş kreminin icadından önce, havuza-denize giren insanlar için böyle kıyafetler tasarlanmıştır. Kıyafetin üzerine entegre bir güneş gözlüğü de bulunmaktadır. Biraz gulyabaniyi andırsa da, o günlerde kullanışlı bir kıyafetmiş.

Bu yıllarda, bukle gerçekten büyük bir sıkıntıymış. Kadınlar saçlarına kıvırcık bi görüntü kazandırmak için saatlerce bu makinalara bağlı şekilde kalmak zorundaymış.

1930'lardaki meyve maskesini görüyorsunuz.

1940'lı yıllarda, Alp Dağlarındaki koşulları simüle etmek amaçlı kafaya geçirilen maske, kafanın etrafındaki atmosfer basıncını düşürmek suretiyle, yanaklara pembe bir görünüm kazandırıyordu.

1930'larda kullanılan emme makinası, ucundaki minik cam aparat, lastik hortum ve bir vakum pompası yardımıyla yüzdeki siyah nokta ve sivilecelerden kurtulmayı sağlıyordu.

1920'li yıllarda kullanılan bu kauçuk maskeler sayesinde, yüzdeki kırışıklıklar ve kusurları gidermek adına kullanılıyordu.

Max Faktor tarafından icad edilen 'Hangover Heaven' adlı yüz paketi, suyla doldurulmuş küçük küplerin dondurulup yüze takılması süretiyle kullanılan bir maskeydi. Bu maske 40'lı yıllarda Hollywood yıldızlarının kullanmasıyla popüler olmuştur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bir güzellik uğruna yapılmadık şey kalmamış vay beee azme bak :D

Başlıklar

Almanyakadınlarmeyvesiyah nokta
Görüş Bildir