Görüş Bildir
Haberler
"Yeni Türkiye'yi Birlikte Kuracağız"

"Yeni Türkiye'yi Birlikte Kuracağız"

Batuhan
27.07.2014 - 13:56

"Yeni Türkiye'yi Birlikte Kuracağız"

Erdoğan bayram nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ramazan, bizlere bir kez daha, kardeş olduğumuzu, milletçe kader birliği yaptığımızı hatırlattı. Komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla en önemlisi de İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizle ekmeğimizi bölüştük, soframızı paylaştık, birbirimizle sıkı bir dayanışma içinde olduk” dedi.

Erdoğan, mesajında; “Mübarek Ramazan bayramınızı, en içten duygularımla kutluyor; bayramın milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Ramazan Bayramı’nın bir kez daha herkesin kardeş olduğunu hatırlattığını vurgulayan Erdoğan şöyle dedi:

“Allah’a hamdolsun bu sene de, mübarek oruç ayının ardından, bayrama erişmiş olmanın memnuniyetini ve heyecanını yaşıyoruz. Ramazan, bizlere bir kez daha, kardeş olduğumuzu, milletçe kader birliği yaptığımızı hatırlattı. Komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla en önemlisi de İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizle ekmeğimizi bölüştük, soframızı paylaştık, birbirimizle sıkı bir dayanışma içinde olduk.”

Erdoğan mesajında Suriye ve Gazze’de yaşananlara da atıfta bulunarak, Savaştan, zulümden, bombalardan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimiz yaşadıkları, sığındıkları her şehirde Ensar-muhacir anlayışı içinde karşılandı. Ramazan’da, yakın çevresindeki ihtiyaç sahiplerini gözeten aziz milletimiz, Suriye, Gazze, Telafer, Doğu Türkistan başta olmak üzere, başka ülkelerde yokluk ve zorluk çeken kardeşlerimize de yardım elini uzattı” ifadelerini kullandı.

- GAZZE VE SURİYE VURGUSU-

Erdoğan şöyle devam etti:

“Ramazan ayı boyunca millet olarak bir ve beraber olmanın, aynı manevi atmosferi solumanın huzurunu, bereketini yaşadık. Ne var ki bu mübarek ayda, İslam dünyasının bazı bölgelerinde acılar ve çileler de eksik olmadı. Özellikle Gazze’den yükselen çığlıklar, yüreklerimizi dağladı. Tarih boyunca her zaman zalimin karşısında, mazlumun yanında yer almış bir millet olarak, Gazze’deki katliamlar karşısında sessiz kalmadık. Her zaman olduğu gibi haktan, adaletten ve barıştan yana olduk. Zira biliyoruz ki aziz milletimiz, nasıl ki içeride huzur, barış, adalet, özgürlük ve refah istiyorsa, aynı şekilde bölgesi için de huzur, refah, barış ve demokrasi istiyor.Türkiye’ye yakışan da budur. Kendimiz için istediklerimizi, bölgemiz başta olmak üzere tüm dünya için istemeye devam edeceğiz. Türkiye artık eski Türkiye değildir. Türkiye artık bölgesinde olan bitene kayıtsız kalan, sessiz kalan, vurdumduymaz bir ülke değildir ve olmayacaktır.”

- CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ-

Başbakan Erdoğan bayram mesajında 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini hatırlatarak, “10 Ağustos’ta ülkemiz, yepyeni bir vizyonla, yepyeni bir döneme girecek” dedi.

Başbakan Erdoğan mesajında ise şu ifadeleri kullandı:

“10 Ağustos’ta milletimiz, tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanını doğrudan seçmek üzere sandığa gidecek. Türkiye 12 yılın sonunda ekonomide, siyasette hedeflediği, özlediği istikrar ve güven ortamına nihayet kavuştu. Milletimiz, her alanda değişim, dönüşüm istiyor. Bizler 12 yıl boyunca, milletle devleti buluşturmanın gayreti içinde olduk. Şimdi, 10 Ağustos’ta, yeni Türkiye’yi inşa etme yolunda önemli engellerden biri daha aşılacak ve halkımız ilk kez cumhurbaşkanını kendisi seçecek.

Cumhurbaşkanı adayı olarak, inanıyorum ki yeni Türkiye’yi hep birlikte kuracağız. Özlediğimiz, hedeflediğimiz o güçlü Türkiye’yi, barışı, kardeşliği hep birlikte inşa edeceğiz. Bu bayram vesilesiyle milletimden istirham ediyorum: Küslükleri ortadan kaldıralım, sıla–i rahimi ihmal etmeyelim, komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla bayramlaşalım.”

TRAFİK UYARISI-

Başbakan, bayram süresi boyunca vatandaşlardan trafik kurallarına uyulması konusunda hassasiyet göstermelerini de isterken, “Sıla-i rahim ve bayram ziyaretleri esnasında, trafik kurallarına riayet etmeye de azami düzeyde özen gösterelim. Ne olur, uykusuz olarak yola çıkmayalım, alkollü olarak yola çıkmayalım” dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı:

“Muhtaçları, düşkünleri, ihtiyaç sahiplerini, bayramda hassaten koruyup gözetelim; ilgimizi, desteğimizi onlardan esirgemeyelim. Bayrama buruk giren yetimleri, öksüzleri, şehit evlatlarını unutmayalım; onları sevindirmeyi, başlarını okşamayı, bayram sevincimizi onlarla paylaşmayı ihmal etmeyelim. Bu duygu ve düşünceler içinde, en kalbi duygularımla, bayramınızı tekrar kutluyorum. Bayramın tüm hanelere, tüm ocaklara, tüm gönüllere; ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa huzur, saadet, selamet getirmesini temenni ediyorum.”

ANKARA (ANKA)

Kaynak: http://www.gercekgundem.com/siyaset/5...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0