Uykusuz Gecelerinizi Özgür Kılacak, Beyin Fırtınasında Kaybolacağınız 17 Çılgın Düşünce

-

Duygularınızı bir kenara bırakın ve beyninizde dönen çarkların içinde kaybolmaya hazır olun!

1. Eğer Örümcek Adam gerçek örümcekler gibi ağını poposundan çıkartarak yapsaydı, filmler en az 100 kat daha korkunç olabilirdi.

Ve kesinlikle 100 kat daha eğlenceli...

2. Filmlerde, dünyaya ayak basan uzaylılar her zaman insanların lideri kimse onunla konuşmak istiyorlar, ancak bu davranışları bizim uygarlığımızı yanlış anlamanın belki de en kolay yolu olabilir.

3. Bir yabancı, kısa bir sohbette ağzınızdan kaçan bazı sözler yüzünden belki de yıllarca sizi hatırlayacak ve muhtemelen bu hikayeyi hayatı boyunca birçok kez anlatacak.

Ama siz bunu asla bilemeyeceksiniz.

4. Herhangi bir yere hiç durmaksızın daha uzun bir yoldan gitmek, nedense daha kısa bir yoldan giderken trafiğe sıkışıp kalmaktan daha keyiflidir. Hedefe aynı zamanda ulaşsanız bile.

5. Bir mesajda birisine "hoşça kal" demek ve daha sonra çevrimiçi kalmak, gerçek hayatta vedalaşıp aynı yöne doğru yürümenin karşılığı olsa gerek.

6. Birilerine "Ne yapıyorsun?" diye sorduğunuzda genellikle hoş bir cevap alıyorsunuz ama "Ne yaptığını sanıyorsun?" dediğinizde sizi dövmek istiyorlar.

7. Ya şeytan aslında 35 kedili, çılgın, yaşlı bir teyzeyse ve sırf cehennemde kendisini yalnız hissettiği için insanların günah işlemelerini istiyorsa?

8. Geride kalan her dakika geçmişin, önümüzdeki her dakika ise aslında geleceğin bir parçası. O halde 'şu an' diye bir kavramın olmasına gerek yok.

9. Stan Lee'nin konuk oyuncu olarak yer almayacağı ilk Marvel filmi ne kadar güzel olursa olsun, muhtemelen kötü hatırlanacak.

10. Kısa boylu canlılar teknik olarak daha az su içerler, daha az yemek yerler ve dünya üzerinde daha az yer kaplarlar. Kısacası doğuştan 'çevre dostu' sayılabilirler.

11. Sahip olduğunuz her ilişkide, biriniz daha önce ölecek ve diğerini yalnız bırakacaksınız.

12. Aynı öğün içerisinde hem yumurta hem de tavuk yerseniz, tek seferde bir tavuğun hayatının başlangıcını ve sonunu tatmış olursunuz.

13. Enstrümantal müzik dinlerken, aslında birisinin geçmişte ne düşündüğünü ve ne hissettiğini kelimeler olmadan duyuyorsunuz.

14. Bugünün aslında haftanın hangi günü olduğunu söylemek için fiziki hiçbir kanıtımız yok. Hepimiz, günleri ilk defa saymaya başlayan kişinin doğruyu söylediğine güvenmek zorundayız.

15. Doğum gününüz, eğer arkadaşlarınız varsa sizin için özel bir gündür. Aksi takdirde, hiç arkadaşınız olmadığını görmeniz için yalnızca bir hatırlatmadır.

16. Harry Potter'da okul hastanesinde bir gecede Harry'nin kemiklerini yeniden oluşturabildiler.

Ama niyeyse bugünün teknolojisi ile yarım saatte halledilebilecek olan görme sorununu çözmediler.

17. Kadınlarla erkekler arasındaki en büyük farklardan biri, bir kadın "Şunu kokla…" dediğinde o şeyin genellikle güzel kokmasıdır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
buralardutluktu

Dışarıya sıcak içeriye soğuk hava üfleyen klimanın motorunu dışarı değil odanın içine koysak odanın sıcaklığı değişir mi? Geçen uyumaya çalışırken aklıma geldi.

doksandokuzkurus

#9 Ben bunu hiç düşünmemiştim. Üzüldüm şu an

kanatsiz_peri

#15 üzdü

gzm-ynklr

Filmlerde, dünyaya ayak basan uzaylılar her zaman insanların lideri kimse onunla konuşmak istiyorlar, ancak bu davranışları bizim uygarlığımızı yanlış anlamanın belki de en kolay yolu olabilir.

apollonia-corleone

15 o kadar doğru ki bu sene birebir yaşadım yalnızlığı

emekli_albay_himmet

Doğumgünü sadece "arkadaş hatırlatma günü" veya "doyasıya eğlenip tebrik mesajları alıp çok mutlu hissedilmesi gereken gün" olarak yaşıyorsanız, biraz daha olgunlaşmak gerekiyor, bakın dikkatinizi çekerim "büyümek" değil.. Ne büyükler gördüm benim gözümde küçücük, ne küçükler gördüm, önlerinde saygıyla eğilirim.. O gün doğumgünü olan kişi dışında en yakın arkadaşı bile tebrik etse bile, onun doğumgünü olmadığı için aynı heyecanı paylaşmaz, sadece "iyiki doğduun süper" vs şeklinde mesaj atar biter.. Hediye vs hepsi az çok zorunluluk hisseder... Doğumgününde oturup yaşadığın yılları değerlendirmek, ne yaptığını, nelerin iyi geldiğini, nasıl bir insan olduğunu, neler yapmak istediğini çözmeniz için bir fırsat.. Kendinizle başbaşa geçirmeniz gereken tek gün.. Yada sktrin edin, gidin evlenin çoluk çocuk takılın amk ben de ne anlattım be..

apollonia-corleone

neredeyse tüm arkadaşım sandığım kişilerin beni yarı yolda bıraktığı bir dönemdi.Hepsiyle ilişkimi kesmiştim hala da yüzlerine bakmam.Gerçekten sevdiğimi düşündüğüm insanlardı.Üzerine bir takım hastane işlerim oldu kanserden şüphelendiler ve yanımda kimse yoktu.Çok umursamadığım bir gündür ama her sene kutlanmasına alışmışım bu da biraz benim şımarıklığım sanırım.Bu seneden sonra zaten anlamsız geliyor hepsi bana hiç önemi kalmadı

emekli_albay_himmet

Sana göre kötü ama aslında güzel bir dönem geçirmişsin.. Şimdi düşün o her yıl süper d.günü kutlayan arkadaşlarının yarı yolda bırakan olayları yaşamadın, hastane işlerin olmadı, hayatın süper devam ediyor.. Şimdi sana soruyorum acı çekip ama gerçekleri görmek mi, yoksa bir yalanın içinde mutlu mutlu yaşamak mı? Elbet bir gün patlıcak tüm ilişkiler, en sağlam 1 tane veya 2 kalır hayatında insan.. Kocan veya çocuğun değil, onlar bile tırışka bence.. Doğumgünleri anlamlıdır dediğim gibi.. ama "anlam" dediğim hediyeler, pastalar, sahte mesajlar değil.. Kendi kendine bakıp ve self-check yapmaktır.. Ayrıca arkadaş olayını merak etme, 50 yaşında çok sevdiğim insanlar var 10 yıl önce çok iyi bir arkadaşını tanıyor ama geçen gün de büyük yanlışından dolayı komple bırakıyor;) Yani anlayacağın yalnız geldik, yalnız gidicez.. Çok kafanı yorma;)

Başlıklar

Harry Pottermüzikyumurta
Görüş Bildir