Uykusuz Gecelerinizi Özgür Kılacak, Beyin Fırtınasında Kaybolacağınız 17 Çılgın Düşünce

-
Abone ol

Duygularınızı bir kenara bırakın ve beyninizde dönen çarkların içinde kaybolmaya hazır olun!

1. Eğer Örümcek Adam gerçek örümcekler gibi ağını poposundan çıkartarak yapsaydı, filmler en az 100 kat daha korkunç olabilirdi.

Ve kesinlikle 100 kat daha eğlenceli...

2. Filmlerde, dünyaya ayak basan uzaylılar her zaman insanların lideri kimse onunla konuşmak istiyorlar, ancak bu davranışları bizim uygarlığımızı yanlış anlamanın belki de en kolay yolu olabilir.

3. Bir yabancı, kısa bir sohbette ağzınızdan kaçan bazı sözler yüzünden belki de yıllarca sizi hatırlayacak ve muhtemelen bu hikayeyi hayatı boyunca birçok kez anlatacak.

Ama siz bunu asla bilemeyeceksiniz.

4. Herhangi bir yere hiç durmaksızın daha uzun bir yoldan gitmek, nedense daha kısa bir yoldan giderken trafiğe sıkışıp kalmaktan daha keyiflidir. Hedefe aynı zamanda ulaşsanız bile.

5. Bir mesajda birisine "hoşça kal" demek ve daha sonra çevrimiçi kalmak, gerçek hayatta vedalaşıp aynı yöne doğru yürümenin karşılığı olsa gerek.

6. Birilerine "Ne yapıyorsun?" diye sorduğunuzda genellikle hoş bir cevap alıyorsunuz ama "Ne yaptığını sanıyorsun?" dediğinizde sizi dövmek istiyorlar.

7. Ya şeytan aslında 35 kedili, çılgın, yaşlı bir teyzeyse ve sırf cehennemde kendisini yalnız hissettiği için insanların günah işlemelerini istiyorsa?

8. Geride kalan her dakika geçmişin, önümüzdeki her dakika ise aslında geleceğin bir parçası. O halde 'şu an' diye bir kavramın olmasına gerek yok.

9. Stan Lee'nin konuk oyuncu olarak yer almayacağı ilk Marvel filmi ne kadar güzel olursa olsun, muhtemelen kötü hatırlanacak.

10. Kısa boylu canlılar teknik olarak daha az su içerler, daha az yemek yerler ve dünya üzerinde daha az yer kaplarlar. Kısacası doğuştan 'çevre dostu' sayılabilirler.

11. Sahip olduğunuz her ilişkide, biriniz daha önce ölecek ve diğerini yalnız bırakacaksınız.

12. Aynı öğün içerisinde hem yumurta hem de tavuk yerseniz, tek seferde bir tavuğun hayatının başlangıcını ve sonunu tatmış olursunuz.

13. Enstrümantal müzik dinlerken, aslında birisinin geçmişte ne düşündüğünü ve ne hissettiğini kelimeler olmadan duyuyorsunuz.

14. Bugünün aslında haftanın hangi günü olduğunu söylemek için fiziki hiçbir kanıtımız yok. Hepimiz, günleri ilk defa saymaya başlayan kişinin doğruyu söylediğine güvenmek zorundayız.

15. Doğum gününüz, eğer arkadaşlarınız varsa sizin için özel bir gündür. Aksi takdirde, hiç arkadaşınız olmadığını görmeniz için yalnızca bir hatırlatmadır.

16. Harry Potter'da okul hastanesinde bir gecede Harry'nin kemiklerini yeniden oluşturabildiler.

Ama niyeyse bugünün teknolojisi ile yarım saatte halledilebilecek olan görme sorununu çözmediler.

17. Kadınlarla erkekler arasındaki en büyük farklardan biri, bir kadın "Şunu kokla…" dediğinde o şeyin genellikle güzel kokmasıdır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
buralardutluktu

Dışarıya sıcak içeriye soğuk hava üfleyen klimanın motorunu dışarı değil odanın içine koysak odanın sıcaklığı değişir mi? Geçen uyumaya çalışırken aklıma geldi.

doksandokuzkurus

#9 Ben bunu hiç düşünmemiştim. Üzüldüm şu an

kanatsiz_peri

#15 üzdü

gzm-ynklr

Filmlerde, dünyaya ayak basan uzaylılar her zaman insanların lideri kimse onunla konuşmak istiyorlar, ancak bu davranışları bizim uygarlığımızı yanlış anlamanın belki de en kolay yolu olabilir.

apollonia-corleone

15 o kadar doğru ki bu sene birebir yaşadım yalnızlığı

apollonia-corleone

neredeyse tüm arkadaşım sandığım kişilerin beni yarı yolda bıraktığı bir dönemdi.Hepsiyle ilişkimi kesmiştim hala da yüzlerine bakmam.Gerçekten sevdiğimi düşündüğüm insanlardı.Üzerine bir takım hastane işlerim oldu kanserden şüphelendiler ve yanımda kimse yoktu.Çok umursamadığım bir gündür ama her sene kutlanmasına alışmışım bu da biraz benim şımarıklığım sanırım.Bu seneden sonra zaten anlamsız geliyor hepsi bana hiç önemi kalmadı

Görüş Bildir