Tinder'dan Bulduğu Modellerin Vajinalarıyla Yaptığı Baskılardan Sergi Açan Sanatçı

37PAYLAŞIM

Genç sanatçının çılgın fikri görenleri oldukça şaşırtacak. Bulduğu modellerin vajinalarını boyayarak baskılarını alan Di Votti'nin bu fikriyle ilgili detayları sizler için Lad Bible'dan derledik.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/news-artist...

34 yaşındaki sanatçı Davide Di Votti, Tinder'da bulduğu modellerin vajina izlerini içeren ilginç ve benzersiz bir seri yarattı.

Davide, hem insanları şaşırtan hem de kapsama ve eşitlik hakkında olumlu mesajlar verebilen bir şeylere imza atmak istiyordu. "Vajinaları boyamak ve baskılarını yapmak" şeklinde bir düşünceyle yola çıkan Di Votti, Tinder profili açarak model aradığını belirtti. Ve ister inanın, ister inanmayın tahmin ettiğinden çok daha fazla model kendisine ulaştı.

En sonunda ise farklı yaş gruplarında altı model belirledi. Bu modeller arasında trans, lezbiyen ve heteroseksüeller vardı. 100'den fazla kabartma baskı oluşturan sanatçı, sergisi için bunlardan 30 tanesini seçti.

"Yakın arkadaşlarımdan biri beni bir sergiye davet etti. Sergilenebilecek şeyleri görünce şaşırdım. Sonrasında bu tarz şeylerden bazılarının herhangi bir nedeni olmadığını düşündüm. Anlamları yoktu. Ben de kişisel, şaşırtıcı ve bir mesaj içeren bir şeyler yapmalıyım diye düşündüm. Neyin ilginç olabileceğini düşünüyordum. Vajina boyamak ve baskı yapmak konusunda hiçbir fikrim yoktu. İnsanlar Tinder'ın birilerini bulmaya yönelik olduğunu söylerler hep. Bu nedenle ben de Tinder profili açtım ve ne aradığımı söyledim. Eşleşmeleri görünce oldukça şaşırdım. Zayıf kadınlardan kilolu kadınları, yaşları 20'den 40'lara birçok model vardı. Çeşitlilik ve farklılık benim için önemliydi. Benim için bu mesaj bütün kadınların, kadın olduğuydu."

Viyana'da yaşayan Di Votti model çağrısını ilk olarak bir yıl önce yaptı.

Tinder profilinde boyama konusunun detaylarına girmedi ama kendisine mesaj gönderen kişilere dürüst davranacak ne yapılacağını anlattı. Kabul eden kadınlarla ise önce bir kahve içerek detayları konuştu, sonrasında da kendi dairesinde ikinci bir buluşma planladı.

"Yaptıkça daha çok fikir geliyordu aklıma. İlk başlarda gergindim ama sonrasında rahatladım."

"Kadınlar geliyorlar, duş alıyorlar, rahatlıyorlar ve onlara göre baskıları yapıyoruz. Farklı tekniklerim var. Gelen modeller oturuyorlar ve bacaklarını açıyorlar. Benim vajinayı boyamam gerekiyor. Baskıyı alma şeklimiz ise her zaman değişiyor. Profesyonel vücut boyalarıyla ilgili biraz araştırma yapmıştım eskiden. Herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşıp davalık olmak istemezdim. Bu nedenle herhangi bir zarar vermeyecek olanları seçtim. Bir sorun çıkmaması için de öncelikle modellerin ellerinde test ettim."

100 baskıdan en iyi 30'u seçen Di Votti, Haziran ayında Onur Haftası için Budapeşte'de düzenleyeceği büyük sergiden önce Berlin'de bir sergi düzenledi.

Modellerini tanımlamamasına ve isimlendirmemesine rağmen, galeriye gelen modeller birbirleriyle tanıştılar.

"Kadınların birçoğu sergideydi ama kimse birbirini tanımıyordu. Belki de bir baskıya bakarken, o modelle yan yana duruyorlardı."

"Fotoğrafları gördüğünüz zaman hepsinin farklı olduğunu göreceksiniz. Ama hepsi vajina ve kimin kim olduğunu, kimin eş cinsel veya başka bir şey olduğunu bilmiyorsunuz. Hepsi aynı şekilde güzel. Ben de değiştim bu süreçte. Trans bir kadınla tanıştıktan sonra, hayatı ve yaşadıkları hakkında konuştuk. Öncesinde trans olmanın ne demek olduğunu bilmediğimi fark ettim. Ama fotoğraflara baktığınız zaman kimin kadın olarak, kimin erkek olarak doğduğunu söylemeniz imkansız. Macaristan'da bu tartışması gerçekten oldukça güç bir konu ve bu da mesajı bu kadar önemli kılıyor."

Di Votti şimdi gelecekteki projeleri için model arayışında!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
unique_r

Adamın aklına bunu getiren kim acaba yoksa kendisi i mi düşündü sapıklık yaptığınız be

erci-e

Adam sanatın *mına koymuş, başka ne denir ki? İster iyiye, ister kötüye yorun bu dediğimi.

tugba-kumral

sen nasıl bi hastasın ya

spiritorbs

Am sanat .

pastil

tipinde hayir yok sapik. isin gucun mu yok senin

Görüş Bildir