Görüş Bildir

'Spor Lisesi Kuruyoruz'

Anasayfa > Gündem

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a yaptıkları ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu.

Başkan Orman, Bakan Kılıç'a projeleri hakkında bilgi verdiklerini vurgulayarak, 'Şu an en çok yapmak istediğimiz şey bütün branşlarla alakalı Endüstri Meslek Spor lisesi kurmak istiyoruz. Bununla alakalı belirlediğimiz 3 lokasyonumuz var. Burada Milli Eğitim ve Spor Bakanlığı, Olimpiyat Komitesi ile Beşiktaş ortak bir proje yapmak istiyoruz. Her branşta öğrencilerin burslu okuyacakları İngilizce eğitim veren bir okul yapacağız. Bunlardan bahsettik ve inşallah bunu hayata geçirmek istiyoruz.' dedi.

'BURSASPOR, ANKARA'NIN SOĞUK OLACAĞINI DÜŞÜNMÜŞ BU NEDENLE İSTEMEDİLER'

Stadyum inşaatı ve bitiş tarihleriyle alakalı Bakan Kılıç'a bilgi verdiklerini ve maçlarını Ankara'da oynayacaklarını dile getiren Orman, 'Ankara'da çok taraftarımız var. Biliyorsunuz biz statsız oynuyoruz. Beşiktaş için her yer Vodafone Arena diyoruz. Tüm maçları oynayamıyoruz. Bursasporla da Ankara'da oynamak istedik ama Bursaspor Ankara'nın soğuk olacağını düşünmüş bu nedenle istemediler. Onlarla Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Bize dostluk eli uzatan her kulübe maçlarımızı Ankara ya da Konya'da oynamayı teklif etmiştik. Mersin ve Balıkesirspor maçlarını Ankara'da Bursaspor maçını İstanbul'da oynayacağız.' şeklinde konuştu. 

'14 YABANCI KURALI İLE ALAKALI BÜYÜK SIKINTILAR YAŞAYACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM'

Transferle alakalı da açıklama yapan Orman, Beşiktaş'ın prensipleri olan Türkiye'nin en büyük camiası olduğunu her oyuncunun Beşiktaş'ta oynamak isteyeceğini şartları uyması halinde ilgilendikleri oyuncular olduğunu transfer bitmeden oldu diye bakılmaması gerektiğini kaydetti.

TFF'nin yeni sezondan itibaren uygulayacağı 14 yabancı kuralı ile ilgili endişelerini daha önce açıkladığının altını çizen Başkan Orman, 'Çok büyük sıkıntılar yaşayacağımızı düşünüyorum. Ama ben kendi açımdan baktığım çerçevede Fatih Terim , Milli Takım ve oyuncular açısından daha tecrübeli durumda. Ben oyuncular değil kurumlar itibariyle bakıyorum. Çok büyük miktarlarda yurt dışına dövizimizin gideceğini ve yabancı oyuncularla alakalı çok para harcanacağını düşünüyorum. Bu işten de en büyük zararı Anadolu Kulüplerinin yaşayacağını düşünüyorum. En çok karı ise bu işten yabancı menajerler kazanacaklar. Bu benim endişem. Bu dakikadan sonra söylenecek bir şey yok. Bu karar alındı. Yaşanan sıkıntılar yaşandıkça görülecektir. Futbol Federasyonu gerekli tedbirleri alacaktır.' şeklinde konuştu.

Öte yandan bir eğlence mekanında tehdit edildiğine dair basında yer alan haberlerle ilgili külliyen yalan ifadesini kullanan Orman, yanına alkollü bir şahsın geldiğini ancak hiçbir şey söylemeden yanında uzaklaştırıldığını sert mizaçlı bir insan olduğunu öyle bir şey olması halinde gereken cevabı vereceğini kaydetti. 

Öte yandan Ankara'da bazı ziyaretlerde bulunacak olan Fikret Orman, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a 55 numaralı Beşiktaş forması hediye etti.

ERCAN ATA, ANKARA-DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?