Ömür Boyu Pişmanlık Yaşamak İstemiyorsanız Sevgiliniz ya da Bir Başkası İçin Asla Bunlardan Vazgeçmeyin!

-

Bazen hayatımızda yer alan insanlar bizi mutlu eden, huzur bulduğumuz ve bizi biz yapan şeylerden vazgeçmemizi isteyebilir. Kimileri gerçek aşkın bu olduğunu söylese de kimileri bu düşünceyi hiç de onaylamıyor. Bizler de bu konudan yola çıkarak, bir sevgili için asla vazgeçmemesi gereken bazı şeyleri derledik. 

Keyifli okumalar! 

En başta söylememiz gereken şey kuşkusuz ailedir. Seni her zaman karşılıksız bir sevgiyle kucaklayan insanlardan vazgeçmek onlara yapılan en büyük haksızlıklardan biridir.

Eğitimi de unutmamak gerek. Eğitiminden sadece sevgili için değil herhangi biri için vazgeçen insanlar ileride hiç yaşamadıkları pişmanlığı yaşıyor. Aslında eğitimden vazgeçmek hayatından vazgeçmekle eş değerdir.

Her zaman ihtiyaç duyacağınız dostlarınızı da bu listeye ekleyebiliriz. Her zaman sevgilinin omzunda insan huzur bulamıyor. Sizi gerçekten sevdiğini hissettiğiniz ve sizi siz olduğunuz için seven dostlarınıza mutlaka ihtiyaç duyacaksınız.

Giyim tarzınız da vazgeçmememiz gereken faktörlerden. Bırakın sizi ilk gün gördüğü tarzda seviyorsa sevsin. Ona kendinizi kabul ettirmek zorunda değilsiniz.

Unutmayın bu sizin hayatınız.

Sizi mutlu eden hayallerinizi de terk etmeyin. Hayatınıza sonradan giren biri için yıllarca hayaliyle yaşadığınız şeyleri çöpe atmayın.

Özgürlük de önemli! Hayatınıza aldığınız insan sizin açık açık olmasa da özgürlüğünüzden vazgeçmenizi istiyorsa da sizin o kişiden vazgeçme zamanınız gelmiş demektir.

İş! Sırf biri hayatınızda diye para kazandığınız işinizi beğenmeyip ondan vazgeçmenizi isteyemez. Böyle bir hakka kimse sahip değil...

İnancı da söyleyebiliriz. Bu bir dine ya da bir ideolojiye olan inanç olabilir. Sırf başkası istiyor diye bunlardan vazgeçmek samimi bir davranış değil sanki...

Sizi mutlu eden aktiviteleri kenara atmak da sizi üzer. Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan şeylerden neden vazgeçesiniz ki?

Birileriyle mutlu olmak için sizi siz yapan şeylerden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Kimileri gerçek aşkın hayatınızdan vazgeçmek olduğunu söylüyorsa da onlara inanmayın.

Eğer ki buna inanırsanız ileride çok büyük pişmanlıklar yaşabilirsiniz. Bu yüzden ne siz başkasından önemsediği şeylerden vazgeçmesini isteyin ne de başkasının hayatınıza müdahale etmesine izin verin!

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bulgurella

bunları yapan hala var mı ya ?

umut-uygun1

Bu kadar saçma bir makale görmedim. Diyorsunuz ki insanlara, egolarınızı kabartabildiğiniz kadar kabartın. Seven böyle sevsin. Bireyler , bişeylerden feragat etmedikten sonra aşkın sevginin ne önemi var. fuck body takılsınlar. saçmalık hepsi. !

bayan-sinir

Ailenin seni karşılıksız sevdiği külliyen yalan. Onların da bir çıkarı var. Ya senden müthiş derecede başarılı olmanı isterler,iyi derecede maaşı olan bir işe girmeni isterler-maksat eşe dosta hava atıp ego tatmini yapmak- ya da onlara boyun eğip "hayırlı bir evlat" olmanı isterler. İstedikleri gibi bir evlat değilsen seni insan yerine bile koymuyorlar. Bu masallara inanmayın yani.Kimse kimseyi karşılıksız sevmez. En masum ilişkinin bile bir çıkarı vardır.

serra-sener1

Kesinlikle ateist olduğunu ya da eş cinsel olduğunu bir söyle bakalım hala ailem de ailem diyebilecek misin

moondark

Beni kimsenin şekillendirmesine gerek yok :)) Oyun hamuru muyum ben? Kimse kimseyi kendi istediği gibi değiştiremez. Sevecek kişi karşısındakini bütünüyle sever.

toreador

Vazgecse de vazgecemsede hayatta bir cok pismanlik yasanacak ve olacak aski bulmak kolay degil bulduysaniz vazgecmeyin. Kiyafet degisimi su degisimi bu degisimi gibi seylere de cok takilmayin birakin diger insanlar sizi sekillendirsin, uyumlu olmak ve karaktersiz olmak farkli seyler. Sen zaten eziksen degissende baskalarini hep suclayacaksin degismesende

Görüş Bildir