Nevşin Mengü'nün Ayar Verme Konusunda Gerçek Bir Kraliçe Olduğunu Kanıtlayan Tarihi Çıkışları

4.6bPAYLAŞIM

Hepsinin altına imzamı atarım...

TED Ankara Koleji mezunu, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi çıkışlı ve Galatasaray Üniversitesi'nden master'lı Nevşin Mengü meslek yaşamının başından bu yana adeta gazeteciliğin kitabını yazıyor.

2005 yılında Kanaltürk'te başladığı yolculuğu onu Tahran'a muhabirliğine kadar götürdü ama en çok CNNTürk ekranlarında tanıdık. "Severek ayrıldığını" söylediği CNNTürk'ten sonra Ekim ayından bu yana Olay TV'de izliyoruz kendisini, pek de seviyoruz. Hatta bayılıyoruz desek, yeridir.

Kendisinden burada biraz bahsetmiştik: 👇

Haber Bültenlerinin Kendinden Atarlı ve Bir O Kadar Doğal Prensesi: Nevşin Mengü - onedio.com
Haber Bültenlerinin Kendinden Atarlı ve Bir O Kadar Doğal Prensesi: Nevşin Mengü - onedio.com

Kadın meselelerine duyarlılığı, mesleğine saygısı ve korkusuz açıklamalarıyla her daim ayar verme üstadı olarak bildiğimiz Nevşin Mengü'nün tarihi çıkışlarını aktaracağız bugün...

Onun gibi gazetecilere neden ihtiyacımız olduğunu daha iyi görebileceksiniz böylece.

"Devletin görevi, hocanın görevi öğrencilerin seks hayatını takip etmek mi? Sizin başka işiniz gücünüz yok mu?"

Daha önce yaptığı "Google'ı Abdülhamid buldu" ve "İstanbul Sözleşmesi çok kan dökecek" gibi açıklamalarla ismini duyduğumuz Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Akit TV’de yayımlanan Derin Kutu adlı programa konuk olarak katılmış ve üniversite öğrencilerinin derslere katılmadığını söyleyerek sitem etmişti. Bu sitemin ardından üniversiteler için “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullanan Sofuoğlu'na tepki yağdı ama Nevşin Mengü adeta bir el bombası bıraktı:

"Sayın Sofuoğlu kime ne sizin, neerde, kiminle kimin seks yaptığından… Yani siz bunu saymakla mı görevlendirildiniz? Üniversite öğrencileri yetişkin insanlar… Devletin görevi, hocanın görevi, öğrencilerin seks hayatını takip etmek mi? Sizin başka işiniz gücünüz yok mu? 'Öğrenciler derse katılmıyorlar' diyor, bu beyefendinin öğrencisiyseniz gitmeyin çocuklar zaten o derslere, öğreneceğiniz bir şey yok bu kafalardan. Yale Üniversitesi bedava Youtube'a videoları koymuş derslerini yayımlıyor. Altyazıyla açın, izleyin, bunun dersine katılıp bundan öğrenecek bir şey yok. Beyefendi bir önceki yüzyıla ait. Gitsin bir önceki yüzyılda yaşasın."

Detaylar için: 👇

Nevşin Mengü'den Üniversitelere 'Fuhuş Evi' Diyen Profesöre: 'Bu Beyefendinin Öğrencisiyseniz Gitmeyin O Derslere, Öğreneceğiniz Bir Şey Yok Bu Kafalardan' - onedio.com
Nevşin Mengü'den Üniversitelere 'Fuhuş Evi' Diyen Profesöre: 'Bu Beyefendinin Öğrencisiyseniz Gitmeyin O Derslere, Öğreneceğiniz Bir Şey Yok Bu Kafalardan' - onedio.com

"Buyur birader..."

twitter.com

2015 yılına dönüyoruz...

Star gazetesi yazarı Cem Küçük, kişisel bilgilerinin Nevşin Mengü tarafından yayıldığını iddia ettikten sonra katıldığı bir televizyon programında şunları söylemişti:  “Özür dilemezsen, geri adım atmazsan ben seni bitireceğim. Oturduğum ev adresini ortaya çıkaracaksın, ben de sana bunun hesabını sormayacağım. Göreceksin bak, neler yazacağım seninle ilgili. Bitirdiğime de bütün Türkiye şahit olacak, bugüne kadar bitirdiğim bir sürü yazar gibi. Özel hayat neymiş göreceksin, kendi özel hayatını göreceksin. Resimlerle görürsün belki bazı şeyleri. Nevşin Mengü'nün medya hayatını da bitirmezsem ben başka bir şey bilmiyorum. Ben bunlarla ilgili neler biliyorum, bir yazsam var ya."

Bunun üzerinde Nevşin Mengü de görseldeki paylaşımı yaptı. İçiniz ürpertiyle dolduysa, doğru yerdesiniz...

Detaylar için: 👇

Nevşin Mengü'den ‘Seni Bitireceğim’ Diyen Cem Küçük'e Yanıt: ‘Buyur Birader’ - onedio.com
Nevşin Mengü'den ‘Seni Bitireceğim’ Diyen Cem Küçük'e Yanıt: ‘Buyur Birader’ - onedio.com

"Bilim pipiyle yapılır sanıyor herhalde..."

Her gün milyon tane konunun tartışıldığı Twitter'ın en yoğun gündemi hiç kuşkusuz kadınlar ve toplumsal cinsiyet. İşte o günlerden birinde, maalesef aklı biraz evvel birtakım erkekler kadınların evlerine girmeleri gerektiğini ve çalışan kadınların sayısının artmasıyla toplumun bozulduğunu ifade ettiler. Bitmedi, klişenin kralını yaparak kadın mucit olmadığını söylediler. 

Nevşin Mengü durur mu, yapıştırdı acımasızca cevabı: "Adam pipiyle bilim yapılır sanıyor herhalde."

Detaylar için: 👇

"Bir Tane Kadın Mucit Var mı?" Diye Soran Kadın Düşmanına Nevşin Mengü'den Tarihi Kapak - onedio.com
"Bir Tane Kadın Mucit Var mı?" Diye Soran Kadın Düşmanına Nevşin Mengü'den Tarihi Kapak - onedio.com

"Abi kendi eline verilenlerle karıştırdı."

2017 yılına girerken Reina'ya bir saldırı düzenlenmişti, hatırlarsınız. O saldırı sonrası Nevşin Mengü'nün "Trol orduları dağıtılmalı" paylaşımına, Cemile Bayraktar adeta bir tehditle yanıt vermişti: "Nevşin Hanım 'Beni işten atın' diyor."

Buradan çıkan tartışmada birbirine giren yorumlarda Nevşin Mengü spikerlerin yalnızca ellerine verilen kağıdı okuduklarını söyleyen birine verdiği yanıtla adeta doksana vurdu: "Abi kendi eline verilenlerle karıştırdı."

Detaylar için: 👇

Cemile Bayraktar'ın 'İşten Atın' Çıkışı Nevşin Mengü'nün Takipçisine Verdiği Ayarın Gölgesinde Kaldı - onedio.com
Cemile Bayraktar'ın 'İşten Atın' Çıkışı Nevşin Mengü'nün Takipçisine Verdiği Ayarın Gölgesinde Kaldı - onedio.com

"İnsan müsveddeleri..."

twitter.com

Twitter'da bir anda yeşil toplu hesaplar belirmiş ve birdenbire Nevşin Mengü, Berna Laçin, Canan Kaftancıoğlu gibi kadınlar hedef alınmıştı. Bu çirkin paylaşımların ardından suç duyurusunda bulunuldu ancak bir sonuç çıkmadı elbette... 

Olsun, Nevşin Mengü'nün "insan müsveddeleri" çıkışı bize yeter... Evet, bunların karşı cinsle iletişim kurmalarının tek yolu bu.

Ayıp mı?

twitter.com

Nevşin Mengü Erdoğan-Trump görüşmesini canlı yayında değerlendirmiş ve bunun üzerine CNNTürk tarafından yayını geri çekilmişti. Kıvılcımı başlatan bu hareketin ardından çokça kıyamet kopmuştu ama Nevşin Mengü'nün bu ayarı unutulmazdı.

"Tokadı yediğin gibi..."

Akit TV’nin sabah programı Gün Başlıyor'un sunucusu Ahmet Keser, "Sivil öldürecek olsak Cihangir, Nişantaşı, Etiler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başlarız" demiş ve büyük tepki çekmişti. 

Nevşin Mengü'nün paylaşımını yorumsuz paylaşıyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yorumcu84

En Aynştayn feminist :)

aysenur-manavci

Eline vermek cümlesi hiç bu kadar yerinde olmamıştı.

gzm-ynklr

İyi gazeteci severim.

makamela

ya şu tık tuzaklarından bıktım artık.ayar değil ki bu.ayar verme çabası içeren bir yorum ve kızgınlık hali.herkesin aklına gelecek ilk cümlelerle tepki göstermiş sadece. katılmıyorum dese bile ayar yazacaksınız utanmasanız.ayar dediğin fisting etkisi yaratmalı.

cem-reality

Elbette insanın sadece kaşına bakarak kesin bir kişilik değerlendirmesi yapılamaz. Yine de şunu belirtmek iyidir: İstemsiz tepkilerinde, düşünerek ve karar vererek değil ama anlık olarak ortaya koyduğu yüz ifadelerinde çoğunlukla sol kaşını yukarıda tutan insanlara daha dikkatli yaklaşmak iyidir, bunu uygulayan kişi nispeten daha az zarar görür, daha az kandırılma durumuna düşer. Elbette her iki kaşını da oynatabilen insanlar mevcut, fakat her ikisini birden değil de, sadece sol kaşını yukarıya kaldırma tepkisi verenlerin kişiliğine iyi bakın, bakalım ne göreceksiniz. Mesela erkekler şöyle bir baksınlar; hani konulu filmler var ya, orada çok beğendiğiniz kadın oyuncuların kaşlarına daha dikkatli bakın bir dahaki sefer izlediğinizde, birçoğunun hangi kaşı çoğunlukla diğerine göre daha yukarıda diye. Ama görüntünün ters çevrilmemiş olduğundan emin olmanız gerekir. Konu pek konuşulmaz ama bu durumun farkında olan insanlar var. Önyargı için değil, temkinli olmak için gerekli bu bilgi.

cem-reality

"İnsanın sireti (kişiliği) suretine (görünüşüne) yansır" derler, "İnsanın güzelliği yüzüne yansır" demezler. Güzelliği yüzüne yansır cümlesi, diğer gerçek olanını bozmak için ortaya atılmış olan halidir. Hedeflenen: Sen bakacaksın bir insan iyi ama yüzü görece güzel sayılmaz ve diyeceksin ki "Bu söz doğru değilmiş" ve böylece bir gerçeği görmezden geleceksin. Her insan görece güzel yüzlü olmak zorunda değil, ayrıca her iyi insanın yüzü görece güzel olmak zorunda da değil. Ama insanın kişiliği görünüşüne yansır, bu gerçek. Gözler ve kaşlar da bu yansımanın en belirgin görüldüğü yerlerdendir. Kaş ve göz durumlarına dikkat ederek karşımızdaki kişinin karakteri hakkında ön bilgi sahibi olabiliriz, kesin bilgi sahibi olamayız, ama ön bilgi sahibi olabiliriz. Bu elde ettiğimiz ön bilgiyi, daha sonra elde edebileceğimiz konuşma şekli, hitap, ses tonu, kelime seçimleri, vücut hareketleri gibi diğer bilgiler ile birleştirip, kişi hakkında daha net bilgiye ulaşabiliriz.

senay-yazici1

sol kaş tam olarak nedir yani? merak ettim

Görüş Bildir