Muharrem İnce Mecliste Yine Sert Konuştu

 > 
415PAYLAŞIM

Muharrem İnce Meclis Konuşması 2 Ocak 2014

İnce'den Mecliste Yine Çok Sert Konuşma

İnce'den Mecliste Yine Çok Sert Konuşma

TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yapan Muharrem İnce, Suriye’ye giden TIR ile ilgili savcıya gelen ihbar üzerine arama kararı çıkartıldığını belirtti. İnce, ’Jandarma, arama kararını yerine getirmiyor. Burası, hukuk devleti mi, dağ başı mı? Nasıl bu karar yerine gelmiyor?” dedi.

Hükümetin TBMM’ye bilgi vermesi gerektiğini dile getiren İnce, ’Dün akşamdan beri memleket yıkılmış. Hükümet, TBMM’ye bilgi vermiyor. O TIR’ı yerinden oynatmamanız lazım. O TIR’ın, orada durması lazım. Savcı, hakim, gazeteci kim varsa, onu görmesi lazım. Türkiye’nin başını, belaya sokuyorsunuz. Sadece hükümetinizin değil, Türkiye’nin başını belaya sokuyorsunuz. O TIR’lar, aratılmadıysa eğer, Suriye’de ölen çocukların kanında o TIR’ları aratmayanların, eli var demektir. Hatay’da TIR, aranmıyor, İstanbul’da gözaltı kararı, uygulanmıyor. Başbakan’ın oğlu ifade vermeye gitmiyor, Türkiye ileri demokrasi ile yönetiliyor!” ifadelerini kullandı.

’HSYK’NIN YAPISINI DEĞİŞTİRİRSENİZ 2010 REFERANDUMUNDA SÖYLEDİKLERİNİZDEN UTANMAYACAK MISINIZ?”

HSYK’nın yapısında değişikliğe gidileceği yönündeki haberleri de değerlendiren İnce, ’Savcıyı emniyet müdürünü değiştirebilirsiniz, daire başkanlarını değiştirebilirsiniz. Duyuyoruz, HSYK’yı değiştireceksiniz, duyuyoruz Danıştay’ı değiştireceksiniz. Danıştay’ı, HSYK’yı, değiştirdiğiniz zaman 2010’da referandumda söylemiş olduklarınızdan utanmayacak mısınız? Öz hakiki Danıştay, HSYK’da yapsanız, çözüm değildir. Çözüm, yargı bağımsızlığıdır. Orada bakan ve müsteşar olduğu sürece, çözüm olmayacaktır. Türkiye iki haftadır, yolsuzluğu konuşuyor, hesap vermiyorsunuz, tam tersine hesap soruyorsunuz. Yüzsüzlüğün boyutu, yolsuzluğun boyutunu aşmış durumda. Hesap vermesi gerekenler, hesap sorar hale geldi.” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir